Tipy, jak napsat správný titulek

Přečtěte si užitečné tipy a pravidla pro použití nového fóra

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Michael B. 4. 7. 2005 10:22

U témat, která zakládáte v diskusním Fóru, velice záleží na titulku. Ten se totiž objeví v přehledu, chvíli zůstane i na titulní straně MobilManie a na jeho základě se ostatní čtenáři rozhodnou, jestli si váš příspěvek přečtou.

Titulek je velmi důležitý, proto jsme připravili tipy, jak by měl a neměl vypadat.

Špatně a správně

Špatně: „Prosím poraďte“
Toto je krystalicky špatný titulek. Ve Fóru se denně objeví desítky nových témat a stovky reakcí, které témata posouvají nahoru. Na nicneříkající titulky se nekliká, okamžitě odplují do historie. Hned do nadpisu byste měli stručně uvést, čeho se vaše téma týká.

Špatně: „Problém s Olympusem“
Ani tento titulek nelze pochválit. Olympusů je moc, problémů, které mohou nastat, ještě víc. Proč raději rovnou nenapsat třeba „Olympus FE5500: jak změnit rozlišení fotografie?“. Věřte, že na takovou otázku získáte odpověď mnohem dřív než na obecný „Problém“.

Špatně: „Který si vybrat?“
Situace je stejná jako v předchozím případě. Nikdo nebude klikat na toto téma jen kvůli tomu, aby zjistil, mezi kterými digitály vybíráte. Lepší varianta je „Který vybrat: FinePix Z1 nebo Dimage X60?“. Ještě před tím si ale raději přečtěte desítky starších diskusí, které se tomuto porovnání věnují, a podívejte se také do katalogu digitálů.

Špatně: „Ahoj, mám problém. Nevím, jak nastavit clonu a čas, aby mi pořád nevycházely pouze přepálenéa rozmazané fotky. Díky všem za pomoc!“
I když je v tomto případě problém popsán naprosto přesně, nejedná se už o titulek. Romány patří až do těla příspěvku, titulek musí být stručný.

Špatně: „Canon EOS 350D????????????????????????????“
V takovém případě si prosím vyčistěte klávesnici, nebo včas uvolněte prst z tlačítka s interpunkčním znaménkem. Otazník nebo vykřičník v češtině stačí pouze jeden, tečky mohou být tři. Ještě horší je varianta typu „==!!!!== Mám si koupit Nikon D70??? ===!!!===“. Podobné snahy o zvýraznění příspěvku okamžitě editujeme, případně rovnou mažeme. Všichni mají stejné podmínky a navíc nechceme, aby to v našem fóru vypadalo jako v cirkusu.

Špatně: „CO SI MYSLÍTE O CASIO EX-S500?“
Psaní velkými písmeny se možná může zdát jako dobrý nápad – jsou větší a budou lépe vidět. Skutečnost je ale přesně opačná, text psaný verzálkami se čte mnohem hůře než malá písmena. Paradoxně je potom takový titulek méně nápadný, než kdybyste ho napsali minuskami.

Špatně: „PLZ,fotak se vypyna,pomoct!“
Takovým titulkem sami odrazujete část čtenářů. Jeho čtení bolí a vidina pokračování ve stejném stylu není vůbec lákavá.

_______________________________________
Neberte prosím tento příspěvek jako nemístné poučování. Vhodným titulkem totiž můžete velmi zvýšit úspěšnost svého tématu. Odpověď dostanete dříve a čtenáři, kteří k němu mají co říct, diskusi nepřehlédnou.

Převzato z http://mobilforum.mobilmania.cz, autor Marek L. Upraveno.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků