OLYMPUS SP-320 FIRMWARE

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod paja36 30. 12. 2006 15:57

Mám Olympus SP-320 a tento foťák pracoval bezvadně až do doby kdy jsem si chtěl aktualizovat firmw. 1.1 pomocí softu olympus master. Stalo se mi to že po aktualizaci softu mi vyskočilo okno na počítači že mohu fotoaparát odpojit od počítače a okno zavřít=v počítači. To jsem provedl a od té chvíle nejde foťák zapnout a ani ho neregistruje usb. Je úplně "hluchý" . Možná se stala chyba v tom že na displeji ještě v době odpojení usb nebyl nápis ok jak vyžaduje výrobce. Ok byla to moje chyba ale zase na druhou stranu měl jsem jasné info že foťák mohu odpojit. A to hlásil oficiální soft od olympusu na počítači.....
Foťák jakmile jej chci zapnout tak se rozblikají obě ledky zelená a oranžová. Baterky mám nabité. Po připojení usb totéž ale jinak vůbec nic ani detekce nového zařízení připojeného k počítači. Mám wincky xp.
KDO MI PORADÍ CO S TÍM NEBO JAK ASPOŇ UDĚLAT TO ABY FOŤÁK DETEKOVAL POČÍTAČ PŘES USB. MOC DÍKY ZA PŘÍPADNOU ODPOVĚĎ !!!!
paja36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 12. 2006 16:30

no aktualizace FW je vzdy problematicka a nese se s ni riziko, ktere muze vzniknout...takze tady ti poradim jedine zkusit to jeste jednou...nebo to hodit do servisu.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paja36 30. 12. 2006 18:54

Moc díky za radu, je fakt že kdybych to veděl co to způsobí nedělal bych to. Ale zkusit to ještě jednou je pro mne nemožné protože soft olympus master mi napíše že daný fotoaparát nenalezl. Tedy nevím jak to udělat aby to bylo detekováno olympus-masterem.....Pak by to už bylo jednoduché-asi...
paja36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 12. 2006 19:36

aha, ja si vzpominam, ze jsem mel takovy problem pri prhravani FW u MP3 prehravace...ale nejak jsem to nakonec pripojil a nahral tam novy:D
Tohle bude asi teda problem. Zkuste ten servis.. nejdriv na zaruku a kdyby ne, tak to snad nebude drahy
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vfotor 30. 12. 2006 22:19

S tym nic nespravis, vyriesi to len servis prehratim firmware. Toto sa mi stalo uz viac krat, musis pockat pokial sa na display neukaze velke OK, pokial to odopnes od USB skor, tak to uz viac nerozbehnes. Ale servis by ti to mohol uznat, v podstate je to pre nich len zalezitost preflashovania, cize ziaden nahradny diel.
vfotor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 12. 2006 22:25

Takové věci nedělám ani náhodou. :mrgreen: Stát se může cokoliv
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paja36 31. 12. 2006 09:08

Ok díky za radu, ano pravdou je že jsem nepočkal na velké OK na displeji fotáku. Ale jak jsem již psal tak na počítači to jasně signalizovalo že mohu odpojit. No je fakt že by to aspoň mělo být více jasné a že by to mělo pracovat spolehlivěji. Na jiných debatách na webu fotoexpert lidi píší že se jim stalo při aktualizaci softu to že to celé jakoby zamrzlo. A pak je jen jediná možnost odpojit kabel? jinak nevím co bych dělal =čekal celý den až se to vzpamatuje? Proč potom OLYMPUS nabízí možnosti aktualizací oficiálně když se jim to nějak kouše. Foťák mám v záruce ale kdo ví jak se ONI k tomu budou stavět.
paja36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 12. 2006 11:04

no hele to mas stejny jako u mobilu...jeden muj kamos vyuzil ofic. aplikaci SE a updatoval FW. Jenze nejak se mu to pry na konci poposeklo a skocilo to z 90% na 100% a tak to odpojil...a mobil jel, ale nemel tam cestinu:D (pritom FW obsahuje CZ,EN a jine jazyky), ale jemu sla jen EN,
To jsou nekdy veci mezi nebem a zemi, takze to je vzdycky riziko. Jedina vyhoda ofic. flashovani je ta, ze se ti zachova zaruka narozdil od nepovoleneho flashovani

Asi bych to udal tak, ze jsi chtel fotit a najednou ti fotak nesel vubec zapnout... to, ze jsi chtel updatovat FW bych radsi rekl kdyztak pozdeji :mrgreen:
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 31. 12. 2006 11:10

Zatloukat a zatloukat :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gathis 31. 12. 2006 11:15

myslím že pokus o update poznají, ale i tak by mohla zatloukací metoda fungovat...

jak říká petr: zatloukat a zatloukat, no a pokud opravdu přijdou na to jak to vzniklo, potom ti nezbývá než zatluokat dál :wink:
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 12. 2006 11:52

kdyztak delat blba:D ze o nicem nevis, a ze jsi jen chtel jako vzdy fotit a neslo to.
-a kdyby se ptali na update FW, tak ze o tom ani nevis:D
To ti prehraji zadaco...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paja36 31. 12. 2006 19:15

JEŠTĚ JEDNOU DÍKY ZA CENNÉ PŘIPOPMÍNKY VŠEM A POKUD NEZAPOMENU TAK DÁM SEM URČITĚ ECHO JAK TO DOPADLO. FAJN SILVESTR A SAMÉ SUPER VJECI V R. 007
paja36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blchanitra 1. 1. 2007 13:37

Pomoze jedine servis. Doma to nerozbehas. mne sa to tiez stalo. Najprv som im volal . povedali aby som im to poslal a normalne to urobili na zaruku. za tyzden bol fotak doma.
Takze pohoda.
nemusis nikoho oblbovat. normalne im napis ze si to upgradoval a zamrzol.
:x
blchanitra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paja36 19. 1. 2007 06:08

Dopadlo to dobře. Po 14 dnech mám foťák doma a jede super. Ale k mému údivu museli vyměnit špatnou elektroniku. Takže nikoliv přerogramování ale výměna střev. Je to zajímavé že to tak dopadlo, nevím co způsobilo že se elektronika pokazila. Jinak samozřejmě vše v rámci záruky. Takže spokojenost. :-)
paja36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek65 24. 2. 2007 10:04

Mne sa vcera stalo presne toto s SP-500. Na monitore hodilo tu hlasku ze to mozem odpojit a vypnut, tak som este pre istotu chvilu pockal lebo sa mi ten postup nezdal, ale odpojil som to este pred vypisanim OK na fotaku. No fotak nejde presne ako tebe.

Povedal si im v tom servise ze si to prepaloval a sa to seklo alebo si im povedal ze proste zrazu sa nezapol? Dufam ze u nas na Slovensku s tym nebude problem a uznaju mi to.

A myslim si ze by to prepalovanie FW mali trocha vyladit, hlavne tu hlasku na konci aby sa toto uz nestavalo.
Marek65
Kolemjdoucí

Další stránka