Přechazim z klasicke zrcadlovky(kinofilm) na....?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drahysa 18. 9. 2006 09:28

fotil jsem klasickou zrdcadlovkou po tatovi, praktica. libilo se mi nastaveni a videt co to udela s fotkou. Posledni dobou sem měl v rce par fotacku ale nic moc Z-2, Z-3 a to neni to co chci i kdyz zmacknout a fotit je taky dobry, pokud to ma bejt rychlovka a pokud to veme do ruky pritelkně. Vadilo mi velikost "zrna":-) prostě šílenej šum a nekdy se neporaděni s tmou. Takze necoco by se nechalo použít ua jakejkoliv světelnejch podminek, moc bych nekoukal na zoom a rozlyšeni pokud bych z toho chtel delat format max A4. takze asi tak rad bych se na něčem rozjel a premyslim o tom asi dva roky. az ted mě to více chytlo. jinak cena do 15000 nejlip tj asi to nebude mit odnimatelnej objektyv ale ted vic nemam sem student:-)
chyby jsou luxus který si nemůžeme dovolit.
drahysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 18. 9. 2006 09:37

Já bych si buď přihodil tak 2k alespoň na Nikon D50 v setu, nebo bych si přihodil necelej litr na Panasonic FZ50:)

http://www.megapixel.cz/panasonic-fz50
http://www.megapixel.cz/nikon-d50-black-18-55-af-s-dx

D50 je zrcadlovka, tudíž má výměnné objektivy, FZ50 je jen přerostlej kompakt.

Pokud bych se měl striktně držet cenovýho limitu, tak bych vzal asi Fuji S9500.
http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-s9500
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sodusi 18. 9. 2006 09:45

Pokud tě bavilo fotit a pracovat s nastavením fotáku tak asi budeš sklamanej z kompaktu.EVF jsou mnohem lepší na práci , ale pokud máš problém s šumem, tak hold jedině DSLR.Bud počkej a něco došetři a nebo Nikon D50 je to asi nejlevnější řešení DSLR.S objektivem 28-80 g za 14 744 kč na skyfly, ale po crop faktoru to je asi 42-120 mm nevim jestli by ti to vyhovovalo.A nebo Oehling 15-55 mm za 16 599 kč což je asi lepší rozsah pro začátek.
Raději si najdi jiný koníček DSLR = drahá milenka :)
sodusi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drahysa 18. 9. 2006 09:56

to je evidentni, ale moc nepropiju takze to neni zase tak strasny, zajimalo by mě hlavnenemel sem v ruce cokoliv lepsiho digitalniho a byl sem vyděšenej z hleacku, prostě opika nema body:-)
drahysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 18. 9. 2006 10:05

FZ50 i S9500 mají hledáček celkem dobrej (jemnej), takže se s trochou umu dá i manuálně ostřit (alespoň u FZ50, u S9500 jsem to nezkoušel). Pochopitelně to není ideální, ale u levnějších DSLR je ten hledáček stejně tak mrňavej, že tam podstatnej rozdíl není.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drahysa 18. 9. 2006 10:10

tj.: http://www.computershop.cz/eshop/defaul ... tiid=27856
to mas na mysli kokal jsem se na nej, no ebjektiv nevymenim ale pokud bych chtel tak to prodam a koupim neco jinyho, jde m o to manualni ostreni mam z toho pak mnohem větši radost.
drahysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drahysa 18. 9. 2006 10:12

a taky hlavne neni jak sem koukal jen na xD to by mě pilo krev na ntb nemam čtečku na xD
drahysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 18. 9. 2006 10:13

jj, není to zlej foťák, trochu by mě s*ala absence stabilizátoru, občas se celkem hodí, ale do 15k je to asi nejlepší volba.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 18. 9. 2006 10:17

Tady jsou z něj nějaký fotky.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drahysa 18. 9. 2006 10:19

pravd a trochu se mi nekdy klepou ruce..no ale asi do nej teda pujdu pockam jest jestli k nemu neco nekdo napise ale i ta D50 by byl slušnej vstup.. nechvatam zase tak moc na to, radsi koupim neco im si budu jistej ze sem udelal dobre
drahysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 18. 9. 2006 10:22

D50 už je trochu někde jinde...Pokud se pro začátek spokojíš se setovým objektivem a nesejde ti na 2000, tak bych volil určitě D50. Přece jenom je to zrcadlovka:).
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drahysa 18. 9. 2006 10:26

ta fotka na mě dělaj dojem hlavně jde dost často o výřezy a proto asi i to rozlišení
drahysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 20. 9. 2006 21:35

K S9500: Manualni ostreni na EVF docela ujde, je v nouzi pouzitelne s funkcí lupa, ale pokud jsi zvykly na praktiku, tak nebe a dudy. Praktika je na manualni ostreni proste luxusni.
xD používat nemusíš, fuji má slot na CF a fungují dobře.

Z levných zrcadlovek koukni ještě na pentaxe, K110 je srovnatelný s nikonem D50. Měl by mít údajně lepší podporu starších objektivů, mohl bys přes redukci použít ty z praktiky. Olympus taky dělá levný zrcadla. Jen bych tě v případě zrcadlovek rád odradil od bazarových nákupů.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KMaderova 20. 9. 2006 22:30

Ahoj,pokud si rád pohraješ s nastavením u foťáku,tak jdi do D50 Nikon,jednak plně manuální funkce,vynikající obrazová kvalita,nízký šum i při vyšších citlivostech,malá váha,sd karty.Nemluvě o synchronizaci vestavěného blesku i s 1/500 sekundy,pokrytí širokýho ohniska bleskem.Samozřejmě možnost dokoupit časem i 300 tele objektiv.Než vyhodit 15tis.do luftu,radši bych si připlatila.D50 i tu 300objektiv mám a jsou super.Doporučuju.
Maděrová
KMaderova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reifik 23. 9. 2006 00:31

Zdravím,chtěl bych přispět také svou troškou do mlýna.
Měl jsem,respektive stále mám,provozuschopnou Praktiku LTL3,koupenou někdy v sedmdesátých letech v bývalé NDR,byli tam skoro o polovinu lacinější,než u nás.K ní jsem si tehdá také koupil širokáč 29mm a portrétní teleobjektiv 135mm.Tehdá se ještě kouzlilo s černobílými fotkami v temné komoře.Pak přišla doba diapozitivů,no a následovalo období barvy.
Asi před několika měsíci jsem se konečně rozhoupal a koupil Canona S3 IS./uvažoval jsem o tomto kroku,skoro rok/docela spokojenost/,ale někdy mi připadá,že přechod na digitální fotografii je tak trochu degradace focení,protože člověk vysloveně "seká" jednu fotku z druhou.To tam je pečlivé rozvažování,zda daný motiv vyfotit,či ne,navíc netrpělivé očekávání na výsledky,ať z Fotolabu,nebo doma z černé komory,mělo také své kouzlo.
Ale zpět,také jsem uvažoval o Panasonicu FZ-20 a poslézeFZ-30.Dvacítku měl už přes rok můj dobrý kamarád,takže jsem si jí mohl slušně"osahat.Nejvíce mi na nich vadila jejich váha,no a když jsem si v obchodě "osahal" i Nikona D50 a D70,které byly ještě větší a těžší než výše zmínění Panasonici,rozhodl jsem se pro S3 IS.Odradila mne jejich velikost a váha.Netvrdím,že nedělají kvalitnější fotky,než ultrazoomy,ale sám dobře vím,jak je nepraktické vyměňovat stále objektivy a to už nemluvím o tom,kolik se mi při tom dostalo na zrcadlo smetí.
Můj názor je ten,že normálního amatéra,za kterého se tak trochu sám považují,ultrazoom bohatě uspokojí .
Ještě bych podotkl,že doba kouzlení s čb fotografií se mi bohatě vrátila v možnosti úpravy fotek na PC.
reifik
Kolemjdoucí

Další stránka