Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 8. 9. 2022 16:26

R6II už bude pro hobby fotografa jako jsem já tuplem drahá. Ne, že bych na to neměl, ale nedám tolik peněz za věc, co mi nevydělá ani kačku. Už R6 je s cenou mimo. Kéž by se ceny řady R6 přibližovali EOS 6DII. Rko zrušit a nechat řady RP, R6, R5, R3, R1.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 29. 9. 2022 15:49

Zdarec. Nevíte někdo,jestli je možné u nějakého Rka prohlížet fotky bez toho, aby se foťák musel zapnout hlavním vypínačem? Vím, že RPčko to neumí a dost mi to štve.
Např. na kompaktu Canon G7X II, nebo Sony RX100 to jde pouhým zmáčknutím tlačítka na prohlížení fotek i ve vypnutém stavu.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 9. 2022 20:55

R6, R5 i R3 to taky neumí :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 9. 2022 05:26

Alespoň ušetřím : -) ale štve mě to. Z jakého důvodu to nejde by mě zajímalo. I kdyby to bylo nutné v menu povolit kvůli nechtěnému zmáčknutí a vybití baterie, tak bych to moc chtěl.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 9. 2022 06:00

Asi je u těchto modelů ten vypínač mechanický a výrobcům nestojí za to to nějak měnit nebo obcházet.

Ale tahle možnost by byla super, to je pravda. Na Ricohu GR to používám často.


Kdyby nebyla ta R6 tak svinsky drahá, tak bych ti řekl, že jsou i jiné vlastnosti, pro které stojí za úvahu :-)

Ale ona je :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 9. 2022 08:02

Davidof: klidně ty vlastnosti napiš, zajímá mě to, i když je cena úplně mimo. Třeba jednou půjde pořídit za lepší peníz. Pokud je to dobrý foťák dneska, jako že určitě je, bude dobrý i za pár let. Minimálně pro hobby fotografy, co na to mají love.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 9. 2022 17:55

No, já osobně oceňuju tyhle vlastnosti:
- velice spolehlivý autofokus
- dostatek tlačítek s možností konfigurace, například pro trojitou funkci BackButton Focus
- velikost bez gripu je dostatečně malá i na street apod, s gripem potom máš sestavu i na velké teleobjektivy
- elektronická závěrka je použitelná ve většině scénářů
- malý šum, dobrý dynamický rozsah
- dvě SD karty

Prostě je to takový poctivý parťák pro většinu fotografických situací.

Vlastně jediné, kde je trochu pozadu, je amatérský wildlife. Kdyby člověk fotil jako Bambousek nebo Stach, tedy fotky prakticky bez ořezu, tak by to bylo jedno, ale ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 10. 2022 05:29

Díky za odpověď.
Chci lepší DR, elektronickou závěrku a rychlejší reakce přístroje. RP nemá úplně pomalé reakce a odezvu tlačítek, ale rychlík to opravdu není.
A potom jsou drobnosti jako to prohlížení fotek, výdrž na baterku, kratší čas synchronizace s bleskem. Něco by se ještě našlo, ale jinak spokojenost s RPčkem.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 10. 2022 07:59

S výdrží není problém, vydrží mi bezpečně celodenní focení a to mi stačí
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 1. 10. 2022 09:19

Davidof píše:No, já osobně oceňuju tyhle vlastnosti:
- velice spolehlivý autofokus
- dostatek tlačítek s možností konfigurace, například pro trojitou funkci BackButton Focus
- velikost bez gripu je dostatečně malá i na street apod, s gripem potom máš sestavu i na velké teleobjektivy
- elektronická závěrka je použitelná ve většině scénářů
- malý šum, dobrý dynamický rozsah
- dvě SD karty

Prostě je to takový poctivý parťák pro většinu fotografických situací.

Vlastně jediné, kde je trochu pozadu, je amatérský wildlife. Kdyby člověk fotil jako Bambousek nebo Stach, tedy fotky prakticky bez ořezu, tak by to bylo jedno, ale ... :-)


To jsou takové vlastnosti, co se ocení vždy a všude :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2828 17. 10. 2022 05:12

Poradí někdo, kde v menu vypnout ostření ostřícím prstencem na objektivu když je objektiv v režimu autofokus ? R7 + RF 70-200 4L IS USM (ostřící a zoom jsou blízko u sebe.....nový objektiv na který ještě nejsem zvyklý)
2828
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2022 05:38

Na R6 to je v AF/5 Electronic Full-time MF - OFF

Tak R7, jo ?

A jaký máš dojmy/pojmy ? :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kuba78 17. 10. 2022 06:42

Poradte, jakou sd kartu nejlepe pouzit do R10, z hlediska rychlosti a ceny. Diky
Kuba78
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2022 06:53

Ty těch informací dáváš dost málo :-)

Jestli to máš i na video a jestli hodně fotíš sekvenčně, tak neváhej a jdi do nějaké karty s 300MB/s - zlatý Lexar nebo Sandisk extreme.

Na video bohužel budeš potřebovat co největší velikost.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kuba78 17. 10. 2022 07:16

Prevazne foceni. I sekvencne. Video jen obcas a spis asi kratke. Spis mi slo o to, abych koupil kartu takovou, u ktere nebudu mit problem kdyz nahodou budu potrebovat to video v nejvyssim datovem toku natocit abych neskoncil na limitech karty. Kolik je potreba minimalni rychlost.
Kuba78
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků