Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 8. 2022 10:14

Moc nevěřím v Z8 se 45 Mpix stacked senzorem takhle brzy po Z9. Lepené senzory jsou výrobně náročné a asi se jen tak nekupí na skladě. Neříkám, že by se mi takový foťák nelíbil, nebo že by se neprodával dobře. Nikon něco takového potřebuje a čím dříve, tím lépe. Nicméně spíš čekám tradičnějšího pokračovatele Z6/7 III, ačkoli na nákup u mne by to bylo nejdřív za rok či dva. Jsem se Z6 dosti spokojený.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 23. 8. 2022 10:30

Ve spekulacích bývá zmíněn Nikon Z6 III (zřejmě nástupce Nikonu Z6 II), ale ne Z7 III - Z8 by tedy pravděpodobně nahrazovala řadu 7.

Nikon Z8 je údajně ve fázi testování, stejně jako Z6 III, Z8 je zaměřený podle všeho na rozlišení, bude prý vybaven 61MP snímačem Sony Exmor R, dvěma sloty pro paměťové karty CFexpress typu B, vylepšenou stabilizací obrazu, novým režimem posunu rozlišení schopným pořizovat až 240MP snímky. Ale jestli se to potvrdí nebo ne, to netuším.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 30. 8. 2022 09:19

Tamron zapowiada obiektywy z mocowaniem Nikon Z :
https://www.optyczne.pl/17978-news-Tamr ... kon_Z.html

Jako pierwszy z tym bagnetem pojawi się zmiennoogniskowy instrument
o parametrach 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD (model A047).
Premiera zaplanowana jest na jesień bieżącego roku, cena
nowego obiektywu zostanie ogłoszona w osobnym komunikacie.
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 30. 8. 2022 16:35

Tak to je super zpráva, že se konečně do toho pustí i Tamron. A myslím, že našel dobrou díru v Z systému, 70-300 tam celkem chybí. 100-400 je už pořádnej macek :) Ještě tak Sigma, ať je těch možností víc.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 1. 9. 2022 11:17

Jen tak pro zajímavost. Dnes jsem v rádiu ve Vizitce na Vltavě slyšel rozhovor s fotografem Tomki Němcem a ten se pochválil, že si před dvěma dny opět koupil Nikon zrcadlovku. Jen tak pro radost a moc se mu to líbí.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 9. 9. 2022 05:34

V Japonsku přestávají prodávat Z6, takže možná přijde nástupce Z6 a ne Z8.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feathoron 16. 9. 2022 09:24

Z6III, Z7III - 9/2022 (jiný typ senzorů)
Z8 - 3/2023
viz https://nikonrumors.com/2022/09/13/the-nikon-z8-should-be-coming-in-2023.aspx/
Obrázek
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 9. 2022 13:28

Hmm, tak Z6III bych bral jako náhradu Z5, přeci jenom lepší AF a více MP by se mi hodilo ;-). No uvidíme, co z toho bude realita a kolik si nikon za tu realitu nakonec řekne koláčů.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 16. 9. 2022 14:02

Myslím, že třetí generace Zetek bude skvělá. Už několikrát se mi vyplatilo počkat na 3. generaci. Dětské nemoci jsou vychytány, technologie k dispozici. Již jen kdy to bude a za kolik.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 9. 2022 14:41

Oranžová pole jsou predikce, ne únik informací. Kdoví jak to nakonec bude. Nikon aktuálně nevypadá, že by byl schopen uvést tolik těl s novými senzory v tak krátkém čase. Každopádně na Z6III jsem zvědav.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 16. 9. 2022 16:32

Z6 vypadá zajímavě (minimálně bude mít ten nový snímač) a otázka je, s čím přijde Z8 oproti Z9 (snímač může být stejný, asi nebude mít vestavěný grip, …).
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 17. 9. 2022 07:41

Co se týče Z8, jistě, ano, líbil by se mi levnější Z9 bez vertikálního gripu. Vzhledem k problémům se spotřebou baterie by ale asi musel přijít o GPS, o LAN, o některé video schopnosti a možná i o některé výhody vylepšeného EVF (oproti Z6/Z7). Jinak by to chtělo novou baterii s vyšší kapacitou.

Nikon má podle mne problém být lepší než konkurence, i Z9 je z mého pohledu spíše rovnocenný (třeba oproti modelu Sony A1) než lepší, ale obecně je to vyrovnané, z hlediska kvality obrazu a většiny základních schopností fotoaparátů bych nutně neupřednostňoval jednu značku před druhou. Jako největšího kandidáta na inovaci vidím Z6 II (je podle horší například oproti A7 Mark IV) a i Z7 II (oproti A7R Mark IV).
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 25Paladin 23. 9. 2022 06:11

Tak to vyzerá že NIKON to s tou spoluprácou s TAMRONOM myslí vážne...

https://nikonrumors.com/2022/09/20/nikon-nikkor-z-17-28mm-f-2-8-lens-additional-coverage.aspx/
25Paladin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 23. 9. 2022 06:41

Z mého pohledu je to ostuda pro Nikon a svým způsobem i důkaz, že s tou změnou bajonetu šlápli vedle, respektive měli to blbě načasováné v tom smyslu, že neměli kapacitu vyvinout svoje skla a dávají šanci vydělat výrobcům třetích stran. A to všechno proto, aby svoje věrné zákazníky nutili vyměnit skla. Profitují Viltrox, Laowa, Tamron, … kteří by si dříve (snad jen s výjimkou toho Tamronu) moc neškrtli.

Ale tenhle objektiv mi přijde zajímavý, MTF na širším konci vypadá dobře (ale budou výpočtené, ne změřené hodnoty) a váží to jen půl kila, otázka je ten delší konec, jak moc to bude oproti pevnému sklu konkurenceschopné. Na Z6 nebo Z8 je to zajímavé sklo.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 23. 9. 2022 08:03

No, ono kvůli zcela zákonitému zmenšení vzdálenosti rovina snímače - rovina bajonetu o cca 2 cm vyřazením zrcátka už F-mount nemohl pokračovat tak jako tak, tedy přechod na bezzrcátka ROVNÁ SE změně bajonetu. A obnova všech skel celkem strhne výrobní kapacitu leckoho. Firmy, které začali mnohem dřív, taky neměli kompletní sortiment lusknutím prstů. Firmy, které neměly v DSLR úspěch, tak těm stejně nic jiného nezbývalo. Nikon nemohl DSLR zaříznout předčasně, no a když to udělal v pravý čas, logicky z toho vyplývá nutnost dohánět, tedy udělat v rekordním čase to, na co měli pionýři delší čas.
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků