Fotograf a EET

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 12. 2. 2020 18:32

Pokud se nepletu, tak od 1.5.2020 bude fotograf muset splnit nároky EET. Jak to řešíte. Já to mám jen jako přivýdělek a udělám ojkolo 15 faktur za rok. A nemá smysl na to pořizovat nějaký bazmek.

Někde jsem viděl, že by to mělo jít vypsat ručně? Máte s tím zkušenost? Případně jinou možnost jak to řešit?
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 12. 2. 2020 20:33

Faktury nemají s EET nic společného. EET je o platbách v hotovosti ne o fakturách. Pokud budeš mít třeba i tisíce faktur a všechny budou uhrazeny bezhotovostně, tak se tě EET netýká. Pokud budeš mít jednu účtenku/fakturu za 1 korunu a tu ti zaplatí zákazník hotově, tak jsi v EET.

K bazmeku a vypsání ručně.

Toho vypsání ručně se týká https://www.etrzby.cz/cs/zvlastni-rezim. Je tam k tomu vše podstatné. Co tam ale není, je to, že vypisovat formulář s oznámením nebude žádná slast. Formulář se vypisuje a odevzdává za kvartál, pokud byla v tom Q přijata nějaká hotovostní platba. Formulář jsem viděl a těch kolonek je tam nějak moc. Mohlo by tam pomoct podání datovou zprávou prostřednictvím aplikace EPO, kde by snad mohly být některé údaje předvyplněné. Mělo by to snad časem být v https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces

Jinak pokud máš účto nebo pohodu, tak by tam měla být (jak jsem kdysi zachytil) podpora pro EET součástí programu. V tom případě si myslím, že je to jednodušší varianta, jak splnit co chtějí a nezbláznit se z toho. A už jednou zaplacená. Takže pořádat o autentizační údaje a EET tam aktivovat.

Pokud účto není, tak třeba zvláštní režim (pokud splňuješ podmínky) vyzkoušet a teprve kdyby to trhalo žíly, tak investovat do bazmeku.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 12. 2. 2020 21:23

No já to účtuju dost stupidně a bez programu. Je toho fakt málo.

Nicméně, pokud se to vztahuje jen na přijatou hotovost, tak je to vlastně v pohodě. Protože já udělám buďto zálohovku nebo celkovou fakturu a platba bude na účet a hotovo.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 12. 2. 2020 23:01

Pozor na to, že i ta záloha musí být na účet.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Papadimo 25. 3. 2020 21:13

dobrá zpráva, eet je kvůli koronaviru zrušené, špatná zpráva je, že ten finanční fašismus došel až takhle daleko ... nejdřív buzračení hlášení, pak zlodějina EET.
Papadimo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 25. 3. 2020 21:43

Špatně čteš. Není zrušené, pouze odložené. :-(
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 26. 3. 2020 14:44

Když budete všechny platby požadovat převodem na účet, EET se zatím vyhnete. Na online platby se totiž zatím EET nevztahuje
Fujifilm X-S10
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 12. 4. 2020 01:38

Jsou zdarma apky pro eet do mobilů, používám eet plus. K tomu mám i terminál sumup na kreditky, pořízení vyšlo na 700 jednorázově na zařízení a potom 2% z jednotlivých plateb. Jsou asi i levnější, ale tohle spolu komunikuje bez potíží a spokojenost...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 12. 4. 2020 09:27

Kupte si dubnový Computer, je tam článek o malých EET pokladnách a SW.
Moto G82
Sony RX100/7, A6100, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků