Svatby repotrázně ala Hurych a Wageknecht

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 8. 9. 2019 17:57

V poslední době jsem přečetl několik článků a viděl několik rozhovorů s panem Hurychem a panem Wageknechtem. Jsou to skvělí fotografové a mají bych řekl trošku odlišný přístup k fotogrrafování svateb. Kdo se orientuje, tak je určitě zná a ví co myslím.

Je jasné, že mají svou skupinu zákazníků, kteří toto hledají, ale co si o tom myslíte vy?

Mě se strašně líbí to fakt skoro 100% reportážní pojetí, ale asi mi tam trošku chybí, taková ta klasická svatební fotografie (prstýnky, kytky a jiné detaily). A taky mnohdy, ač to je sice silný příběh na fotce, tak jde vlastně úplně mimo ten svatební pár. A takových fotek tam bývá dost. Já si myslím, že priorita je právě ten pár. Tím ovšem nijak nechci kritizovat jejich práci, protože je skvělá. A strašně mě baví jak často porušují taková ta klasická kompoziční pravidla a ono to skvěle vychází.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 9. 2019 07:29

Ono to vždy záleží od zákazníka. Ak chce klasiku, tak ho nejakým reportom nedojmete. Ide o jeho spokojnosť.
Koniec koncov nafotiť klasiku aj report ide, a keď to zákazník nechce, tak to zostane len tak pre radosť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 9. 2019 07:52

Svadba je reportaz a popri nej sa robia aj tie bezne fotky "pre babicky".
Je dost velky rozdiel medzi tym, co fotograf ukaze na svojej stranke a co vsetko realne okolo svadobnej reportaze nafoti, ide najma o ukazanie stylu fotenia.
70 rovnakych fotiek s "neznamymi ludmi a nevestou" by nejakeho buduceho zakaznika pri prehliadani webu velmi nezaujalo.

Fotky sa vyberaju tak, aby to bolo uz na prvy pohlad atraktivne, niekto robi vyslovene zabavnu "reportaz", dalsi kopec obnazenych casti tela, iny vybera fotky akoby do deja nikdy nezasahoval, dalsi ukazuju skor temnejsie fotky, niekto zasa ide cez dojimave pribehy plne slz...

Podla mna na svadbe treba robit aj tie "klasicke fotky" a robi ich absolutna vacsina fotografov. Myslim si, ze prave tie "obycajne fotky" by vacsine ludi casom chybali. Nemusia vsak visiet na webe, staci ked ich dostane rodina a ludia, ktorym su urcene.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 9. 9. 2019 11:30

Ahoj, jakožto svatební fotograf vím o čem mluvíš. Wagenknecht i Hurych mají krásné reportážní snímky. Pričemž ač se mi technicky i zpracováním víc líbí ty od Hurycha, tak Wagenknecht v nich má jakýsi přesah, nápad, který jen tak někdo do fotek nedostane.

Je hezké fotit takové snímky a ač je svatba reportáž, jak to tu již zmiňoval Ondra Bobek - fotit je třeba i ty stylizované portréty novomanželů. Alespoň u mě to tak je. Byť třeba nevěsta se ženichem by byli i pro jiný, odvážnější styl, tak si netroufnou nemít několik hezkých portrétů právě pro ty svoje příbuzné.

Je ale super, že oba zmínění fotografové jsou tak známí pro svůj styl, že si je klientela najde sama. Tak to má být.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 9. 9. 2019 15:59

popsali jste to přesně tak jak to vidím i já. Každý se nějak prezentuje a já třeba vážným zájemců o focení svatby ukážu pár kompletních svateb, tak aby si udělali obrázek o celém dnu. Vybrat 20 dobrých fotek z celého dne dokáže skoro každý, ale dle mě jde o komplexní práci.
papun
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků