Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 10. 2018 15:04

Grimjaur píše:Do startu posílám jednu okřídlenou kočku
Příloha P1190468_DxO.jpg je dlouhodobě nedostupná.


Proti Tvojmu lietadlu som nasadil všetko čo máme :)
Přílohy
DSC_7430-T34 web.jpg
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 14. 10. 2018 15:53

Obrázek
https://www.megapixel.cz/foto/405489

Já se teď zas dlouho nedostal nikam z města. V pátek jsem se ale vyblbnul během Signal festivalu. Kombinace světel a mlhostrojů byla hodně zajímavá, mělo to zajímavou atmosféru a kupodivu tam nebylo ani tolik lidí. Dokonce jsem po dlouhé době zkusil zas na své X-T2 zapnout video záznam :)

dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 10. 2018 16:23

Vyzerá to na skvelý zvukový zážitok
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 10. 2018 16:31

Já měl Signál festival (skoro) pod okny, a tentokrát se mi tam nechtělo, byli jsme tam loni. Děti ale šli a docela se jim to líbilo, byť také říkali, že nejlepší je to napoprvé. Já jsem si raději udělal procházku, včera po Malé Straně a dnes v Klánovickém parku, občas jsem si pro radost vyfotil nějaký ten zajímavý listnáč nebo jehličnan:

Obrázek

A měl jsem takovou radost, že se podařilo to Sigma zase seřídit, že jsem jí nesundal. To mi připomíná, že jí ještě musím zkontrolovat na D500, byť (teoreticky) by mohla fungovat i bez korekce.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2018 16:46

dadajax píše:Obrázek
https://www.megapixel.cz/foto/405489

Já se teď zas dlouho nedostal nikam z města. V pátek jsem se ale vyblbnul během Signal festivalu. Kombinace světel a mlhostrojů byla hodně zajímavá, mělo to zajímavou atmosféru a kupodivu tam nebylo ani tolik lidí. Dokonce jsem po dlouhé době zkusil zas na své X-T2 zapnout video záznam :)



Tak toto mozem ... :love:
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 10. 2018 18:08

Tak čtu v rozhovoru s CEO Sigmy jeho odhad, že do 3-4 let budou bezzrcadlovky k zrcadlovkám v poměru 70:30. Asi to tak bude, byť to pro mne znamená, že budu mít těžší si vybrat náhradu za D850, v bezzrcadlovkách bych v tuto chvíli nevybral. Ale teď jsem v pohodě, mám čím fotit a není důvod to řešit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2018 18:17

Za 3-4 roky budu bezzrkadlovky vyzerat inak. Uz dnes v podstate neexistuje vlastnost v ktorej by aspon jeden CSC model nebol velmi blizko DSLR, alebo ju neprekonal. Treba to len nejako pozliepat dohromady. Jedinym problemom asi este nejakiu dobu ostane EVF, ktore nebude tak rychle a tak prirodzene ako OVF, ale od isteho bodu zrejme ta rychlost uz nebude podstatna a prirodzenost bude kompenzovana inym cool vlastnostami :-)

Co sa Sigmy tyka. Aka je podla vas sanca, ze Sigma bude vyrabat skla pre L-mount pri zachovani si sucasnej cenovej politiky ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2018 18:30

Psali tam, že ty skla, co mají pro Sony, že předělají prakticky hned, jen změnou bajonetu. Tak to by bylo hodně divný, kdyby se ta cena moc lišila, aspoň tedy doufám.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2018 18:34

Snad to tak bude. A k tomu by mohli poprebat aj nejake zoomy :P mFT velku sancu do buducna nedavam, ale ta G9 sa mi zacina strasne pacit. Technika bokom, ta bude uz v dalsej generacii nepriestrelna, ale foti sa s tym taaak dobre :-)

BTW: To PIP zvacsenie pri ostreni. Ta moznost pouzivat AF ked mas aktivny ten nahlad, to asi pribudlo s tou 1.1 fw, nie ? Nieco sa mi mari, ze ked som to kupil, este to neslo.

Inak, nemas nahodou ten nobl popruh od Panasonicu ?
https://www.fotovideoshop.sk/shop/panas ... 8945.xhtml
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2018 18:46

landov píše:
pemar píše:Hm, tak to převýšení je větší, než na tu Milešovku, pro naši rodinu by to byl výkon na hranici rekordu. Mimochodem, co je to za aplikaci?

A fotky žádné?

Je to endomondo. Fotky budu, ale asi až zajtra. Ináč bol celkom opar, takže len dokumentačné.

Takze aspon jedna z dnesnej tury (Gregorov pramen - Folkmarska skala - Kojšov), fotene z Folkmarskej skaly ,915m.n.m, Canon G1XMK3
Obrázek

-- 14. 10. 2018 19:55 --

...a pohlad zdola na Folkmarsku skalu (z ktorej bolo fotene)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2018 18:56

Fidko

To zvětšení nevím, já ho tam mám od začátku, t.j. od června.

Popruh používám od Design Peaku, protože jakmile mohu, tak ho dám pryč ;-)

-- 14. 10. 2018 20:03 --

landov

Koukám, že máte stejný sucho, jako my na Šumavě

Jedno větší zvíře, až jsem se lekl ;-)

G9+300/4

20181013-15-06-54.jpg
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 10. 2018 19:08

No som zvedavy, ako to bude vyzerat po nahrani /blbo, ako vzdy/
Sobota .. pohlad kusok pod Ploskou na Cierny Kamen.
Přílohy
PA131398z.jpg
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2018 19:26

TO zvacsenie ano, ale moznost pocas zvacsenia pouzivat AF sa mi zda tam tusim od zaciatku nebola :)

Tiez popruh nemam rad a ten Lumix myslim ide podobne jednoducho odopnut :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 10. 2018 19:29

Ramenní popruh je skvělá věc, bez toho už nechodím fotit. U zvětšení si nejsem jist, že to chci, dobře fungující potvrzení zaostření se mi líbí více, ale to může být věc zvyku, každopádně nemusím nic zvětšovat a mám to zaostřené ve stejně kvalitě. To zvětšení někdy může vadit v případě pohybujícího se subjektu nebo když člověk potřebuje zároveň sledovat celý obraz. U statického subjektu a když je foťák na stativu zvětšení používám, ale tam stejně nekoukám do hledáčku nebo na displej, na to jsem moc líný.

S těma bezzrcadlovkama ten zlom u mne přijde, až to pro mne bude mít praktické výhody. Takhle je to u mne se vším, ze zvědavosti si novinku vyzkouším, a většinou dojdu k tomu, že ta módní novinka (iPad, chytré brýle, elektrické auto, bezzrcadlovka) má zatím hodně slabin a já zůstanu u osvědčeného řešení. V mezičase se iPad vylepší a moje řešení se přestane prodávat, zakáží mi vjíždět se spalovacím motorem do města a výrobci přestanou vyvíjet úsilí na vývoj zrcadlovek) a já přesedlám na to, co už v té chvíli dávno není novinka a co už pro mne dává smysl. Já bych ještě snad dnes fotil na kinofilm, kdyby mi ho někdo vyvolával a kdyby člověk měl film na 200-1000 snímků. Baví mne i fotit tím Sonnarem, návrat k fotografickým kořenům, ve spojení s tou nekompromisní optickou kvalitou je to fotografický zážitek.

Je fakt, že kdybych lezl po horách tak jako vy, tak bych více počítal každý gram. Mimochodem, pěkné fotky a pěkná příroda, dnes bylo u nás klasické babi léto, teplo na krátký rukáv, jen fotograficky to byla nuda. Autem jsem dojel k lesu, ušel s manželkou po rovině tak 4 km a pak jel nakupovat jídlo. Nedělní klasika, jsem rád, když vytáhnu rodinu aspoň na tu malou procházku, děti zůstaly doma.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2018 20:04

Akoze pokial ide o mna, posledny dovod na kupu CSC je hmotnost. Tu robi mensi snimac, inak je to mozno par gramov na tele. Faktom ale je, ze sa s tym foti pohodlnejsie aj ked ak by som pred vyse rokom nevymenil Canon za Olympus, asi by som si DSLR este taky rok ponechal. Som velmi zvedavy na ten L-mount.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků