Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2020 16:29

Tak nejako je tu mrtvo...halo, karantena aj vo virtualnom svete ? :nenapadne
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 3. 2020 16:39

Tak nějak nikdo neví, co bude. Už to přestává být vzrušující zpráva z TV. :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2020 16:47

Nuz nie je to sranda, ale nastastie sa da chodit vonku (samozrejme nie vsade). Teraz sme sa vratili z prechadzky (clovek doma by zblbol) po okoli, nikde ani zivacka, takze riziko pripadnej kontaminacie mizive.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2020 17:07

Lidi jsou u nás pořád ještě mimo realitu, minimum lidí nosí zakrytý nos a obličej, vzal jsem si do práce roušku a jednorázové rukavice a byl jsem jeden ze dvou a někdo mne udal, že jsem nakažený, musel jsem to vysvětlovat :-).

Jinak celkem chápu, že nikdo nemá náladu na diskuse, panuje nejistota a někdy i strach, ale pořád ještě dost lidi situaci podceňuje, řeší na Facebooku, kam jít na pivo.

Mně za téhle situace hodně vychladl GAS, pošilhával jsem po nějakých sklech, ale asi se na to vykašlu, i plán dovolené je nejasný, možná budu muset na nucenou “dovolenou” už tenhle nebo příští týden.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 3. 2020 17:13

To je teda psycho.

Nejhorší je, že vlastně ani není kde ty roušky koupit. Asi ji vezmu z autolékárničky, pokud ji tam teda mám.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2020 17:33

Ja som dnes pouzil turisticky "tunel" ako rusko, de facto je to to iste. Co sa tyka GAS, tak velke plany som nemal, ale objednal som 3.3. z E-infin teleconverter Nikon TC 1,4 III. O 2 dni dosiel tracking Nr. a odvtedy ziadny pohyb. Tak som im v piatok napisal, ze vo co go ? Odpovedali obratom, ze sa asi stratila zasielka (no nechce sa mi tomu verit, kedze to bolo cez DHL) a ci mi maju vratit peniaze alebo poslat replacement. Tak som dal znovu poslat tovar a cakam. Aj by som sa na to vyprdol, ale rozdiel 100€ pri tovare za 400€ mi psychologicky brani kupit to u nas. Takze cakam.

-- 16. 3. 2020 17:39 --

...a aby toho nebolo malo, tak dnes mi zazvonil telefon z colneho uradu, ze tam maju moju zasileku z Aliexpresu a ze mi budu posielat postou ! (nie mailom, aby to asi nebolo velmi rychlo) nejake instrukcie k uhrade cla ci DPH...uz neviem. Inac je to stativova Tilt hlava za 43€ :-)
Netankuje ma ten doplatok, ale kym to byrokraticky prebehne, tak to bude trvat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 3. 2020 18:26

Naštěstí jsem před ňákou dobou koupil krabici asi 10 ks roušek na natírání apod. I když nevím, na co bych je teď použil, do Wuchanu cestu neplánuju (zatím). :D
Ale aspoň je člověk klidnější. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2020 18:37

Ta korona nejak ovplyvnuje aj to, ze prave ked mam moznost zachytenia celkom dobrej letovky, tak mam nastaveny dlhy cas :D
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 3. 2020 18:46

Já jsem si včera odpoledne udělal procházku po "náhorní plošině" Úhošť u Kadaně a docela mě překvapilo, kolik lidí mělo stejný nápad... Na kolech se psy i na koních, naštěstí je to hodně velká plocha, tak jsme se oblouky vyhýbali.
Příštích čtrnáct dnů mě v Plzni čeká poslední etapa léčby, tak jsem si ještě trochu zacvakal z okna - na poštolky, kterým se na sídlišti evidentně líbí a napočítal jsem jich 7-8, ale nějak se neradi fotí a drželi si docela velký odstup... 70-200, brutál ořez asi 70%
Obrázek
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 3. 2020 21:11

My sme si rúška vyrobili doma, ide to rýchlo a ľahko. Na dedine dokonca spravili malú manufaktúru a rúška budú rozdávať po domoch.
Už dávnejšie som zrušil všetky fotenia (zatiaľ) do konca marca (minulý pondelok bolo posledné), no vidím to skôr tak, že aprílové a asi aj májové svadby zrejme nebudú...
Fotoaparáty som zatiaľ odložil bokom a prihlásil som sa na dobrovoľnícku činnosť, nech robím aspoň niečo užitočné tieto dni :)
Pekné úlovky, teraz by sa aj mne hodil taký 200-600mm objektív na tie občasné prechádzky, s 85mm je všetko tak ďaleko... :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 16. 3. 2020 22:24

landov píše:Ja som dnes pouzil turisticky "tunel" ako rusko, de facto je to to iste. Co sa tyka GAS, tak velke plany som nemal, ale objednal som 3.3. z E-infin teleconverter Nikon TC 1,4 III. O 2 dni dosiel tracking Nr. a odvtedy ziadny pohyb. Tak som im v piatok napisal, ze vo co go ? Odpovedali obratom, ze sa asi stratila zasielka (no nechce sa mi tomu verit, kedze to bolo cez DHL) a ci mi maju vratit peniaze alebo poslat replacement. Tak som dal znovu poslat tovar a cakam. Aj by som sa na to vyprdol, ale rozdiel 100€ pri tovare za 400€ mi psychologicky brani kupit to u nas. Takze cakam.

-- 16. 3. 2020 17:39 --

...a aby toho nebolo malo, tak dnes mi zazvonil telefon z colneho uradu, ze tam maju moju zasileku z Aliexpresu a ze mi budu posielat postou ! (nie mailom, aby to asi nebolo velmi rychlo) nejake instrukcie k uhrade cla ci DPH...uz neviem. Inac je to stativova Tilt hlava za 43€ :-)
Netankuje ma ten doplatok, ale kym to byrokraticky prebehne, tak to bude trvat.

Platiť budeš DPH (nad 22 euro), od cla je to zatiaľ oslobodené. Poďakuj únii, predtým oslobodenie od cla bolo aj oslobodenie od dane. A bude horšie, aj to oslobodenie od cla do 150 euro padne.
Ja som oddnes home Office. Tak snáď si niečo porobím, len nie všetko mám online.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 17. 3. 2020 17:59

Dnesna vychadzka lesom...este je zatial povolene vychadzanie a v lese bez ludi je fajn.
Canon G1XMK3
Obrázek
landov
Expert


Odeslat příspěvekod landov 19. 3. 2020 09:46

bob222 píše:Platiť budeš DPH (nad 22 euro), od cla je to zatiaľ oslobodené. Poďakuj únii, predtým oslobodenie od cla bolo aj oslobodenie od dane. A bude horšie, aj to oslobodenie od cla do 150 euro padne.

Dnes som bol pre zasielku, platil som DPH 8,50€ a este si zauctovali admin.poplatok 3,60€ :-!
Inac je to paradna Tilt hlava. Doteraz som mal na monopode klasicku gulovu hlavu, ale je to totalne o nicom, kedze aby to bolo pohotove, tak nemoze byt hlava utiahnuta na doraz. Ked nie je na doraz, tak sa hybe vsetkymi smermi a je to nestabilne jak sv*na a s tazsim sklom uplne nepouzitelne.
Tato Tilt hlava sa hybe iba vertikalnym smerom (teda dopredu/dozadu) a pri miernom utiahnuti ma krasny akoby "fluidny" chod, proste oproti gulovej hlave je to neskutocny rozdiel.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 3. 2020 10:19

Tohle mne zajímá, měl přes koronakrizí jsem v nákupním košíku Wimberley MH-100 MonoGimbal a hledal jsem k tomu vhodný pevný monopod, abych vytáhl z 300/4 PF maximum a přitom to bylo co nejlépe nositelné.

Plánoval jsem to na plameňáky do Camarque a na fotky na velkou dálku. Ta hlava by byla asi použitelná na Sirui nebo na Gitzo, cílem by byla dostatečně pevná sestava, která se dá v případě potřeby nosit kilometry, monopod pak může posloužit později ve stáří i jako hůl :-).

A mohlo by to být použitelné i do budoucna, pokud bych přece jen změnil názor a pořídil si jeden těžký teleobjektiv (500/4 nebo 120-300/2.8, případně 200-500/5.6). Hodně mne zaujala kombinace D6 + 120-300/2.8, viz můj post o D6, nicméně hmotnost a cena mne odrazují od úmyslu to letos koupit, ono není kam spěchat s nákupem fototechniky, při aktuálních omezeních.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků