Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 10. 10. 2022 13:30

Pentax KP + Sigma 18-35.

Upřímně, nevím přesně. Měl jsem to v polstrované brašně na rodinné akci. Řekl bych, že mi to někdo přisedl. Dal jsem to na bezpečné místo, musel jsem se na hodinku ztratit a pak to našel jinde. Foťák jsem nevytahoval, ale bylo tam dost lidí v náladě :/
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atti.hombre 10. 10. 2022 13:52

:shock: Tak to je pekný prúser... hlavne, že nik nič nevidel a nepočul. Držím palce nech nie sú poškodené oba bajonety .
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 10. 10. 2022 14:07

No to taky doufam. I v to, ze to pujde rozebrat. Za 13 dni mam jet fotit do Dolomit, tak jsem ted rad, ze mam doma jeste jeden fotak.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 10. 2022 14:13

To je fakt na porazenie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 10. 10. 2022 19:01

Držím palce !
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 10. 10. 2022 19:13

Dotaz asi primárně na pemara, ale i na kohokoliv s iPhony. Před nějakým pátkem jsem přešel na iPhone SE III, primárně kvůli tomu, že je to jediný nejnovější model s touchID - přešel jsem z iP8 a teď jsem fakt překvapený tím, co leze z foťáku a to i obyčejného JPGu. Měl jsem za to, že je tam stejný fotočip jako v iP8, ale tam byly ty fotky spíš taková patlanice bez detailů a tady fakt hledím, že to jsou normálně použitelné fotky - a to ještě musím vychytat focení do RAWu, protože už nefunguje appka, kterou jsem dřív používal. Máte stejnou zkušenost?

Jako příklad tyto fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Bokeh sice takový divoký, ale na telefon bych řekl, že dobrý. A na poslední fotce i po 100% přiblížení víceméně super detaily, žádná patlanice.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 10. 10. 2022 20:52

cport >>> držím pěstě, ať Ti oprava foťáku dobře dopadne...
pemar >>> souhlas se vyřazenými resorty, někde z vyjmenovaných jsem v minulosti byl - právě s dětmi a když žena s dcerou nasávaly na pláži sluníčko, se synem jsme jezdili po památkách a přírodě. S odchodem dětí naštěstí manželku přestali bavit písečné pláže a teď šlapeme a nebo jezdíme spolu (tak trochu doufám, že jí chytne i focení - první krok byl asi letos na Madeiře) :)
Sardinii můžu doporučit, byl jsem tam předloni. Objeli jsme autem skoro celé severní docela divoké pobřeží. Faktem je, že tam moc písečných pláží není, podstatně více jich je na jižní straně ostrova. Je to o kompromisu. Kdyby moje lepší půlka jela za teplem, taky se toho moc nevykroutím a možná by ani Madeira nebyla :)
Na Sardinii se mi moc líbila architektura, běžné domky jsou trochu jiné než klasický italo styl, ale co se týče přírody, tak z mého pohledu byl Corfu na tom líp.
Foto z CANNIGIONE
Obrázek
Dále mohu doporučit taky Ischii menší ale hodně zajímavý ostrůvek.
2016to jsem měl ještě 6D
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 10. 10. 2022 21:18

pemar, pavelmeli: diky ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 15. 10. 2022 15:21

Podzim ve skalách, byl to parádní výšlap.

Obrázek

Obrázek

Původně jsem myslel, že fotky jsou kvůli ostrému světlu na vyhození. Ale pak jsem zkusil laborovat s barvami při převodu do ČB (i ta barevná fotka má základ v ČB tonalitě) a vypadly z toho použitelné fotky. Na blogu mám i ukázku jak vypadal originál, rozdíl je to značný :)
https://www.flor.cz/blog/foceni-na-hejs ... nit-fotky/
✔️ Galerie pro fotografy:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2022 15:42

Pa-rá-dá :tleskani
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 10. 2022 15:43

Dobrý! V té galerii máš moc pěkný kousky.
Akorát do té ČB verze celkového pohledu na skály se ti nejspíš omylem dostal nějaký kaz (vlevo mezi větvemi).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 15. 10. 2022 16:11

Díky za upozornění, to byla retuš zbytku kondenzační stopy. Jak jsem vypínal vrstvy abych se dostal k ČB variantě, tak to ovlivnilo tu vrstvu s retuší.
✔️ Galerie pro fotografy:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 10. 2022 15:12

Taky přidám nějaké ty kopečky.

Obrázek
Obrázek

České středohoří dnes ráno. Fuji X-T2.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2022 20:13

Máte to pěkný, pánové.

Závidím vám ty hory/pahorkatiny, já jsem teď trochu zahlcený prací a přechodem na nový software.

Tak jsem aspoň vyrazil na starou Roudnou trochu provětrat pevnou 35. Procházka to byla hezká, fotky mi vyšly trochu ponurý, takže fotky asi vyjádřily moje niterné pocity :-))

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 17. 10. 2022 06:27

noxx_cz: pekne :) Ja vyrazim na hory az o vikendu, tak snad budeme mit stesti na podminky.

davidoff: tak drzim pesti, at to obdobi prejde co nejdrive :)
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka