Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Viaggi 5. 6. 2023 17:19

Davidof, výborná práca :-)
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 5. 6. 2023 17:24

Pěkný foto report s nasazením života svého i techniky. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 5. 6. 2023 18:21

Paráda !
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 6. 6. 2023 11:47

Vypadá to, že Zeiss se rozhodl skončit s výrobou fototechniky, to beru jako smutnou zprávu, dělal dobrá skla !
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 6. 2023 14:58

Davidof: :tleskani
A co technika, tiez si ju odprasoval ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 6. 2023 15:32

No, to jsem nestihl. Ale vzhledem k tomu že dneska prší a já jdu fotit, se to vyřeší asi samo :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Viaggi 6. 6. 2023 16:33

houghs píše:Jinak také cítím to dilema - pohodlí vs. zážitek. To je příklad Švýcarska, Rakouska a třeba tady tak vychvalovaných Dolomit. Je to všechno velice pěkné, ale u mě se ten efekt nadšení nějak nedostavuje, pro mě prostě trochu nuda.

Napríklad Dolomity mám rád, nieje to pre mňa len fotolokalita, ale oblasť kde idem vyliezť nejaký kopec alebo ferratu :-)
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 6. 2023 17:17

V lese...
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 6. 2023 21:14

...Slovakia :-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 10. 6. 2023 18:06

Dnes jsme vyrazili do Jižních Čech, konkrétně do Lhoty u Kestřan, kde se nachází ornitology velmi vyhlášený rybník Řežabinec. Byl to hezký výlet s překvapivě dobrým obědem v hospodě na návsi v Čimelicích, cesta k rybníku je lesem, vede k přímo pozorovatelně. Ornitologicky to bylo druhově chudé, ale to málo stálo za to, protože jsem poprvé viděl naživo slavíka modráčka.

Obrázek

Trochu jsem zalitoval, že jsem nekoupil 800 PF, těch 500mm bylo málo, býval by mi pomohl i telekonvertor, který bohužel zůstal doma ve skříni.

Obrázek

Potěšil mne i pěkný úlovek strnada rákosního, který mi zapózoval na špičce rákosí, ale to pro mne není taková vzácnost, jako ten slavík.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 10. 6. 2023 19:50

Pemara asi naštvu (nerad), ale jako čárka do deníčku úlovků asi dobrý, ale jako fotky je to rovnou na koš. Osobně netuším, co bych s nimi dělal. Omlouvám se.
Na druhou stranu díky za tip na výlet ;-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 10. 6. 2023 20:52

Příliš velká dálka a ta 1/500s také nebyla ideální, je to mázlé a při tom zvětšení je to hodně vidět. Mám toho Slavíka i na rákosu, ale také daleko a znovu trochu mázlý:

Obrázek
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 6. 2023 21:01

Mazly, nemazly, ale táto je fajná!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 10. 6. 2023 22:48

Přesně tak. Tato je super. Fotka nemusí být vždycky 100% technicky, ale musí zaujmout a tato se mi líbí hodně ;-). WL je dřina, mně to nejde třeba vůbec. A to ani, když jsem si pořídil adekvátní zasklení, tak stejně se mi to nedařilo, tak jsem toho radši nechal :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 11. 6. 2023 05:29

Já jsem na tom místě nikdy nebyl a neměl jsem vůbec představu, co si mám vzít s sebou a co mne tam čeká. Slabým místem je tam to, že je velmi obtížně se tam dostat někam, odkud je něco vidět, prakticky to byla jen ta pozorovatelna, na ostatních místech se člověk po neschůdné cestě dostal někam, kde byl jenom úzký průsek. V rozumné blízkosti té pozorovatelny je jen husté rákosí, všechno ostatní už není na teleobjektiv, ale ornitologický dalekohled. Jinými slovy, ty potvory jsou strašně daleko ! Bez dalekohledu jsem neměl šanci poznat, co to je a jestli to, co vypadá jako pták na rákosí, je opravdu pták a ne něco jiného.

Takže přes dalekohled vytipuji místa, kam má smysl se podívat teleobjektivem a pokud tam něco je, tak to fotím. Obvykle na tohle s úspěchem používám i Z9, tentokrát to přes EVF moc nefungovalo, musel jsem se vrátit k dalekohledu. Vlastní focení také není úplně standardní, protože subjekt je příliš malý. Pomáhám si zvětšením na 100%, to je u Z9 super, ale i tam mám dost vysoké procento nepřesně zaostřených fotek.pomohl by mi 2x telekonvertor, ale měl bych o dost větší šum a problémy s máznutím. Ty bych asi redukoval, kdybych si vzal s sebou stativ a nefotil z ruky, ale nechtělo se mi s ním tahat.

Jsem ale rád za toho Slavíka, toho jsem mockrát slyšel, ale ani jednou se mi nepodařilo ho dostat někam, kde by se dal vyfotit. Stejný problém mám s vlhou.

-- 11. 6. 2023 06:58 --

Jinak já jsem tuhle část Jižních Čech (Písek, Sudoměř, Kestřany, …) prakticky neznal a stojí to za návštěvu, ani tak ne kvůli památníku na husity a Jana Žižku, ale hlavně kvůli krajině a rybníkům, které mají svůj specifický charakter, je to i hezká procházka.
pemar.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků