Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 27. 3. 2023 17:26

S pocasim to je totalna bieda aj u nas. Dnes cely den leje a teraz sa k tomu pridal aj poriadny severak. Dalsia predpoved aj na buduci tyzden dava este menej optimizmu. Iba vcera bolo pekne, ale vtaci sa nejak nemali k foteniu, iba vrabce a jeden skorec pri stavbe hniezda.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 3. 2023 17:45

pemar. píše:Já se chystám na akci v pátek, ale předpověď počasí je zase bídná (pojedu za každého počasí). Komplikaci mám v tom, že tam budu jako účastník akce i jako fotograf naší malé skupiny, oboje nepůjde stihnout, tak to bude kompromis.

On je to paradoxně typ akce, na které by déšť vadil asi nejvíce mne, akce samotná by deštěm dostala dynamiku, které by mohla být vidět i na fotkách. Zvažoval jsem, že bych si tuhle akci speciálně půjčil 120-300/2.8, případně 300/2.8, tu jsem tam na podobné akci měl a prakticky jsem ten objektiv nesundal z foťáku, jak se mi na tenhle účel líbil (kupovat ho ale nebudu, protože by 363 dní byl jinak ve skříni). Parádní by na tuhle akci byl i 400/2.8 S, nicméně nakonec zůstanu asi jen u své techniky, vezmu 300 PF, 105/1.4 a nějakou širočinu.


Tak to bych nečekal, že tě potkám na Predator Race v Moninci :-))

Je mi to divné, ale přesně to sedí - překážkovému běhu s plazením v bahně ten déšť vysloveně svědčí ...

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 27. 3. 2023 17:48

To nehrozí, nejedu na Monínec, ale do Mostu. Dycky Most ! :-)
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 3. 2023 17:49

Jo tak to jo :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 27. 3. 2023 18:00

Obrázek
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 3. 2023 18:02

Krása ... ovšem poněkud těsná :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 27. 3. 2023 18:35

To byla nápověda :-).
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 3. 2023 18:41

jj :-)

Pochopil jsem, že polezeš i za volant (?)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 27. 3. 2023 19:04

Tentokrát ano. Taktak se tam vejdu.

S jedním z těch aut jsem už jel, ale ne na okruhu a na okruhu jsem sice také jel, ale s něčím jiným a ne v Mostě. Takže to bude dvakrát poprvé. A v naší malé skupince nejsem za favorita, přítel naší dcery trénuje už druhý týden na simulátoru, má ten ten okruh i to auto načtené, já budu brát každou zatáčku jako překvapení. A na autodromu v Mostě jsem sice byl fotit, ale také jen jednou a hlavně trucky a bylo to více o testování různých dlouhých skel, než o vlastním focení. Ono to skoro ani jinak nešlo, organizátoři nás tehdy drželi docela daleko od dráhy.

Dcera s přítelem už byli na podobné akci, dokonce to byla i stejná značka, ale bylo to “jen” v závodních boxech v Zandvoortu, řídit tehdy nemohli, je to trochu jiný úhel pohledu, hodně se přitom nachodili i podél trati, každý ušel skoro 30 km, to v Mostě asi nehrozí. Teď to budou mít i se zážitkem za volantem.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 28. 3. 2023 06:13

Já si zajezdil - za volantem - v Mostě jen s Renaultem Clio sport a musím říct, že i taková malá mrška měla něco do sebe a byl to super zážitek. Jako spolujezdec v Nissanu GTR a KTM X-BOW a to bylo "malinko" něco jiné :-). To přetížení při brzdění a průjezdu zatáček v GTR je totální masakr :-). Hned bych si to zopáknul, takže trochu tiše závidím.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 28. 3. 2023 08:09

Já mám rád to zrychleni a zvuk motoru, to přetížení moc rád nemám a protože naše jízdy jsou po obědě, pojedu tak, aby se mi neudělalo špatně.

Dopoledne chci fotit, uvidíme, co počasí, uvidím, kam mne pustí, minule fotky nebyly podle mých představ a co jsem viděl fotky na flickru, tak jsem nebyl sám, takže budu asi zkoušet panning a trochu experimentovat, fotit hostesky, … bude to improvizace.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 3. 2023 17:50

Jakási prapodivná povinnost mě vypudila na zahradu hledat znaky jara. Které by mělo již nastat, neboť naše kočka den ze dne shodila zimní kožich.

Tedy, je to bída, zatím.

A také si opět uvědomuji, jak těžká ta makrofotografie je, když člověk vidí, jak to někteří umí.

Tak aspoň pár jarních složeným motivů.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Davidof dne 28. 3. 2023 20:01, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 28. 3. 2023 19:44

U nás se zima vrátila, já jsem minulý týden zapomněl, že jsem objednaný na výměnu zimních pneu za letní a dnes se mi to hodilo, ani s využitím zimních gum a 4x4 jsem se nedostal s rychlosti na dálnici moc přes 120km/h, prostě zima a ne jaro. Ale odpoledne už jsem si připadal jako na jaře.

Obrázek
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 3. 2023 05:45

U nas v lese...
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 30. 3. 2023 11:42

Pěkné !
pemar.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků