Kdo a proč přešel z Canonu na Nikon a obráceně

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod manass 2. 1. 2007 11:13

Chtěl bych si koupit zrcadlovku a bohužel si musím vybrat bajonet, který budu používat. Těla se asi budou měnit, objektivy méně, bajonet nejhůř.

Takže to zkusím netradičně, nebudu se ptát proč koupit Canon, Nikon nebo jinou značku, ale naopak: Ptám se proč tu kterou značku nekoupit! Proč jste přešli z jedné značky na druhou... Opustit svoji značku vč. příslušenství má obvykle pádný důvod a já bych ho chtěl znát. O tom, že obě dvě značky jsou výborné není pochyb...

Update 1: jsem amatér, koupím si první zrcadlovku do 25.000 a uvažuji o nákupu objektivů opět kolem 25.000. Potom třeba rozšíření - a o to jde, nechci kupovat něco, pak to "vyhodit" a přejít jinam... Profík asi nikdy nebudu...

Update 2: nechtěl jsem rozpoutat flame. Debata o tom, že jedno tělo/sklo je lepší než druhý a co že proti tomu mám já nebo jiný pisatel nikam nevede. To si můžu přečít kdekoliv.

P.s.: Prosím jen o konkrétní důvody nikoliv subjektivní odpovědi typu "Nikon resp. Canon je nejlepší. Stejně po čase přejdeš na..., Kup si L objektivy nebo stačí Ti seťák...". Např. objektivy/těla se více špiní, rychleji zničí nebo problémy se servisem/zárukou/firmwarem/kompatibilitou apod.
Naposledy upravil manass dne 2. 1. 2007 16:12, celkově upraveno 9
manass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabannos 2. 1. 2007 11:41

Neni to presna odpoved k tve otazce, ale presto .... Mam Pentax a pokud bych menil za jinou znacku, tak bych presel k Nikonu. Duvod prvni, cena prislusenstvi - hlavne objektivu. Druhy duvod je ten, ze u Entry - Level DSLR vede v konstrukci tela Nikon nad Canonem dle meho nazoru, mel svem v ruce D50, D70 i , 300D, 350D apod. Proste na me Nikon nepusobi tak plastove. Treti, Nikon castecne spolupracuje se starsimi objektivy, vyjma D40. Vybirej peclive :wink:
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cornel 2. 1. 2007 12:06

cabannos píše:Duvod prvni, cena prislusenstvi - hlavne objektivu.


S tím nemohu souhlasit, objektivy Nikkor jsou vesměs o hodně dražší, než ostatních výrobců. U mne by to naopak byly právě ceny, proč bych do Nikona nešel. Když srovnáme poslední typy, Canon EOS 400D a NIkon D80, jsou to oba 10ti "megáče" každý má svoje pro i proti, ale celkově jsou srovnatelné. Ovšem rozdíl v ceně je v průměru 10 000,- v neprospěch Nikona. Canon má nejbohatší příslušenství. Jen objektivů dělá přes 60 + od ostatních výrobců. Rozhodující bude, kolik chceš investovat. Třeba koukáš výš.
"CORNEL"
cornel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magovec 2. 1. 2007 12:10

Canon nemam rad protoze

- plastovy vzhled a ne moc dobra konstrukce tela (Vypada jako levna hracka)
- ne moc sikovne koncipovane menu a s tim spojene ovladani
- male telo (pro obcasne "vacation" foceni mozna i vyhoda pro prenaseni)
- chatrna konstrukce levnych objektivu (u lepsich trid uz to je o necem jinem)

tot par co mam zrovna v hlave.
magovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 2. 1. 2007 12:14

manass: Nedozvíš se nic. Jen jsi rozpoutal flame.

K těm objektivům bych podotknul jedno - když má Canon 60 typů, proč dnes tolik Canonistů kupuje jako záklaďák Sigmu 17-70 nebo Tamron 17-50? Protože Canon nemá vhodný levnější záklaďák k APS čipu - ani jeden. 60 typů je k ničemu, když si z nich nejde vybrat.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sodusi 2. 1. 2007 12:47

No já bych to asi řekl takhle. Kdybych byl profík tak asi na sto procent Canon s ohledem na to, že tam je asi bezkonkurenční. Cenová hladina sta tisíce.Když bych byl zapálenej bohatější amatér tak by to bylo jedno jestli Nikon Canon Fuji. A pro amatéra s menším rozpočtem je to asi fuk, šel bych asi do Pentaxe a s výhledem možná do Sony a potom až do nikonu nebo Canonu. Nebot argumenty typu Canon Nikon mnoho příslušenství neberu , protože to co upotřebým já ti nabídnou všichni výrobci. Já osobně mám Minoltu 7D jako základák 28-75 f2,8, potom jsem dokoupil Cosinu 70-210 f2,8-4,0 (časem přesedlám na Sigmu 70-200 f 2,8. a tokinu 19-35,Blesk Minoltu 3600.Když si spočítáš kolik mě jen tohle stálo plus filtry stativ atd. tak je jedno co budeš mít za značku.Podobnou výbavu uděláš kde koli.

Nejlepší rada VEM DO RUKY A DLE TVEHO POCITU KUP !!!
je to opravdu jedno v amaterských DSLR. :wink:
sodusi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cornel 2. 1. 2007 13:10

Pety píše:Protože Canon nemá vhodný levnější záklaďák k APS čipu - ani jeden. 60 typů je k ničemu, když si z nich nejde vybrat.n/quote]


Asi to opravdu není téma tohoto threadu, ale jen odpovím Pety:
Čemu říkáš levnější? A který sklo se vyrovná Canon EF 17-40/4,0 L USM? To není záklaďák? Cena kolem 19 000,-
Nebo Canon EF-S 17-85 IS USM ? cena kolem 15 000?
Opravdu nechci tvrdit, že je Canon nejlepší. Ale určitě lepší, než Sigma, Tamron a Tokina, ke kterým se uchylují zájemci jen kvůli ceně. Pokud je cena rozhodujícím faktorem při výběru, stačí pak seťák.
"CORNEL"
cornel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 2. 1. 2007 14:11

Nikon má:
18-35, výborný, příliš drahý, 20 tis
18-55 průměrný, seťák nebo 7 tis
18-70 výborný, seťák nebo 12 tis
18-135 dobrý, seťák nebo ?, pravděpodobně 12 tis
18-200 VR dobrý, příliš drahý, 22 tis.

Canon má
18-55 špatný, seťák nebo ?
17-40 téměř výborný, příliš drahý, 20 tis
17-85 IS, dobrý, 16 tis

Ceny jsou od jednoho prodejce.

Další skla jsou cenami kdesi moc vysoko.
Naposledy upravil Pety dne 2. 1. 2007 16:52, celkově upraveno 1
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 2. 1. 2007 14:44

Pety píše:Nikon má:
18-35, výborný, drahý, 20 tis

Canon má
17-40 téměř výborný, příliš drahý, 20 tisd/quote]


V čem je Nikkor 18-35 lepší než Canon 17-40 kro toho, že má menší rozsah ohnisek?

V čem je u Nikkora lepší cena když je "jen" drahý, kdežto Canon má podle Tebe cenu stejnou a máš u něj napsáno příliš drahý?

Čím dál více mě překvapuješ svojí neobjektivitou.

Ohledně seťáku Canon 18-55 ... píšu Ti to po několikáté. Ten objektiv není tak šaptný jak z něj děláš. Šla by z něj bezproblémů udělat fotka i na papír o velikosti A2 a ta fotka by byla dobrá. Na to vsázím klidně svoji hlavu.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 1. 2007 16:51

Ano, 18-55 není špatný. Na clonu 8-11. Jinak stojí za houby. I když, mám zprávy, že tak dva ze sta jsou trochu lepší. :-)

Slůvko "příliš" na přání doplním.

A končím, svůj názor jsem napsal. Hádat se o Canon a Nikon je zábava na sto let a ještě k tomu mi na výsledku nezáleží.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mr.K 2. 1. 2007 17:18

otazku vyberu fotaku v tejto triede som riesil strasne dlho. nakoniec som vybral nikon. lepsie mi sedel v ruke..oslovil ma svojim prevedenim, velkostou hladaciku a moznostou bezdrotoveho odpalovania externeho blesku, bez nutnosti dokupenia dalsej "masinky". hlavnym argumentom bol uz tolkokrat zmienovany objektiv 18-70.
mr.K
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 2. 1. 2007 17:41

Predovšetkým si treba položiť otázku, či prechodom na inú značku budem lepšie fotografovať. Pravdepodobne nie. V amatérskych meradlách je jedno, či fotím C, M, N , P. To že vymením C,M, P za N, len pre to, aby som pútal obdivné a závistlivé pohľady okoloidúcich fotografov, nie je dôvod.
Ďalej, si treba dať otázku, koľko ma to bude stáť. Keď predám slušné komletné vybavenie a kúpim inú značku, tak určite prerobím a pretože ma fotografovanie neživí, nepovažujem za únosné investovať do iného, keď mi spoľahlivo slúži to čo mám. Slušné objektívy sa dajú najsť v každej značke. Keď sa pozrieš po galérii, tak sú tam pekné fotky spravené kompaktmi, ale aj setovými objektívmi.
A tretia rada never všetkému, čo sa popíše vo fórach.
Už 25 rokov vlastním jednu značku a nevidím dôvod ju meniť, ale nevnucujem ju nikomu, ani netvrdím, že tie druhé značky stoja za nič. Nepovažujem to za seriozne.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 66 2. 1. 2007 18:44

golem2 píše:Predovšetkým si treba položiť otázku, či prechodom na inú značku budem lepšie fotografovať. Pravdepodobne nie. V amatérskych meradlách je jedno, či fotím C, M, N , P. To že vymením C,M, P za N, len pre to, aby som pútal obdivné a závistlivé pohľady okoloidúcich fotografov, nie je dôvod.
Ďalej, si treba dať otázku, koľko ma to bude stáť. Keď predám slušné komletné vybavenie a kúpim inú značku, tak určite prerobím a pretože ma fotografovanie neživí, nepovažujem za únosné investovať do iného, keď mi spoľahlivo slúži to čo mám. Slušné objektívy sa dajú najsť v každej značke. Keď sa pozrieš po galérii, tak sú tam pekné fotky spravené kompaktmi, ale aj setovými objektívmi.
A tretia rada never všetkému, čo sa popíše vo fórach.
Už 25 rokov vlastním jednu značku a nevidím dôvod ju meniť, ale nevnucujem ju nikomu, ani netvrdím, že tie druhé značky stoja za nič. Nepovažujem to za seriozne.o/quote]


Zlatá slova

Co otázka kolik stojí objektivy k jednotlivým Značkám aby se dalo na 100 % dalo využít vlastností těla rozlišení a kresba?

a) nikon D80

b) canon 400d
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 1. 2007 18:55

Miloši i na 6Mpix zrcadlovce poznáš rozdíl mezi pevným objektivem a zoomem.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 2. 1. 2007 19:33

Nechci tady skalopevne tvrdit neco, co nevim na 100%, ale v nejedne srovnavaci recenzi jsem cetl, ze Nikkor objektivy maji oproti konkurenci (s cenove, ohnisky a svetelnosti srovnatelnymi obektivy) mnohem lepsi kresbu pri clonovych cislech 11, 16 a vic... Nevim co je na tom pravdy, ale teoreticky by to pak melo byt vyhodou pro krajinkare, potokare atd...
Otass
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků