Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qq_sk2 16. 9. 2022 06:27

Super fotky aj popis, vdaka!
qq_sk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 16. 9. 2022 06:46

pekna prace - jak fotky, tak popis :)

Ja byl v Brazilii prozatim jen pracovne, nicmene z jidla to bylo asi to nej, co jsem kdy kde zazil ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 16. 9. 2022 14:11

Skvělé fotky i popis cesty. Lepší než National Geographic. A měním názor na amatérské focení krajiny, kdy jsem si myslel, že je to zbytečné, protože lze jen velmi těžko dosáhnout profesionálních výsledků. Vlastní fotky krajiny z doby kdy jsme tam byli na výletě možná nebudou mít tak propracované parametry jako nejlepší lokace, světlo, denní dobu, dramatickou oblohu apod., ale jako doplnění informací a emocí z cesty právě např. ve fotoknize je to nezastupitelné.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 9. 2022 16:55

houghs: Moc díky za skvělý report. Brazílie je už dlouho na mém wishlistu, ale zatím nebyla vhodná příležitost. Tak jsem se mohl aspoň namlsat a třeba pomalu začít plánovat ;-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 18. 9. 2022 21:10

Moc děkuji za feedback, úpřimně řečeno nečekal jsem ho. Nejsou to sice fotky které aspirují na vernisáž, ale snažím se alespoň nějaký standard držet. Fotofanda to píše velmi výstižně, ty fotky slouží hlavně k zaznamenání vzpomínek. Lidská paměť má obrovskou kapacitu, využíváme z ní velmi málo a informace strašně rychle zapomínáme. Fotek se sice obrovské množství, ale každá z nich tu vzpomínku dokáže i po mnoha letech z paměti dostat. V tom je ta největší hodnota fotek, alespoň v mém případě.

Příští rok je v plánu Austrálie, orientační plán je Perth-Darwin-Sydney. Pomalu vyhledáváme letenky, ale máme omezení v tom, že dcera ještě nemá napevno zajištěný ten studijní pobyt v Perthu. Potřebujeme znát pevné termíny, zjistil jsem totiž že není možné letenky kupovat zvlášť. Nejenže je to o dost dražší, ale na ty konkrétní lety se není možné pak dostat, takže dcera by musela letět jinak.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 9. 2022 12:48

Gdaňsk, Z 24-200
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 23. 9. 2022 13:10

pekne! Idealni cas na vecerni foceni :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 9. 2022 17:51

Čajka smejivá (pobrežie Baltiku).

Kedže iba Z 24-200, tak zázraky sa nekonali.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 9. 2022 01:07

Sigma 50/1.4 Art.
DSC_2521.jpg
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 9. 2022 06:00

Mas tam FF ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 9. 2022 06:09

landov

Zázraky možná ne, ale ty fotky máš moc pěkný :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 9. 2022 11:04

landov: já myslím, že ne, ostřeno skoro vleže na přední hranu klobouku a on ten nejostřejší mech je pod tím předním okrajem, takže noha už je za rovinou ostrosti. Pokud to působí blbě, je to moje chyba, měl jsem ostřit na nohu, ale tu jsem tahal ze stínu, takže v reálu kromě ručního ostření byla nejspolehlivější přední hrana. Jinak ta Sigma 50/1.4 je nejpříjemnější překvapení ze současné rekonstrukce fotovýbavy. Fotky mé ženy s přesným ostřením na oči i v AF-C při chůzi sem dávat nemůžu, ale jak 24/1.8, tak 50/1.4 mě s D500-kou zanechávají v úžasu na co jsem si s předchozími těly netroufl pomyslet.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 9. 2022 13:25

Davidof píše:landov

Zázraky možná ne, ale ty fotky máš moc pěkný :-)

Diky...pomaly sa cez ne preberam, tak pridam zopar dalsich z Gdanska.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 25. 9. 2022 14:07

Už jen podle fotek budu to Polsko muset ještě letos dát :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atti.hombre 25. 9. 2022 16:09

landov- Paráda!
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků