Panasonic DMC-FZ35/FZ38

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 27. 6. 2011 21:05

Ahoj Lumíci, no jsem rád, že se to trošek oživilo, Tuná:
Leica Gláz 420, je Optika Leica u Panů Lumixů, a její Tele na max. u FZ 50, že.
na Lumík(x)u dle mňa...Displej má velkou výhodu v přehlednosti a při Kompozici i následné kontrole, proto dopručení náhradní baterky...Stabilizátor do Extrémů(malé časy kvůli špatnejm svět. podmínkám, a nebo u TELE)
a pro sklo od cca 200 mm i méně, no někdo neudrží ani 1/60, hech a u Tele i 1/100. I u Macra se hodí.
Šílený Lumík( no uměj se chovat na Severu bezhlavě, když je veme Rapl), no když ho pustíš z reťazky(na P, A,E,či dokonce Auto) a nefotíš na plné,,M,, + ruční ostření v extremech, tak spláčeš nad obrázky...
No Karmy, proč nevyužít celé Menu, hej, u těchto slušnejch foťáků? Je To pochopitelně Tvoje volba...hehe Proč filtr, no , aby byly lepší fotky, že(Obloha, Dálky, Hory, Moře = Ta Atmoška, či uclonit Sanšajn - šedý filtry).
Braketa a její ,,růčo,, varianta vějíř od Neffa: 3 - 5 obrázků po 1/3 až 2/3 EVE se sakra hodí či v časové škále. Aspoň si můžeš doma v klidu vybrat, navíc je to styl, jak vydejchat extrémy(dynamické pokrytí, při Světlo/Stín, Voda, Sníh, Hory, pláž atd.), pochopitelně za ideálních podmínek netřeba, a nebo u záběrů, na kterých Ti nezáleží...No já taky již držím Pec, ale kdokoliv se mi může ozvat na SZ či raději Majla, a pohútorýme co obnáší pravé,,Focení,,i bez,,zrcadla,,Hej. Fotky jsou na Rajče.cz pod: marcelzvon a tady na Areně pod Marcel Kudlvasr...Díky Tulák Marcel od Zvonu. No mohu ještě doporučit mít staženy volby v menu: Saturace, Kontrast, Sharp a regulace šumu na minimimum - EAsy. Na živější barvy používat,,Mráček, polostín,, symboly, zrovna jako když je pod mrakem či kouřmo, nedostatek světla i jinde...a upravovat na kompu, a fotit na plnej knedlík, těch 8 M či u mne 10 M pixlí, pixelů není nikdy dost, hehe.
Marcel Kudlvasr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 27. 6. 2011 22:44

Marcel: Já to tušil, že to bude něco s objektivy nebo optikou. Ty máš doma Tele a FZ50?

THeBaNDiT: u těch mříží pravda chcete to kratší čas. Navíc ten tygr dělal rychlejší pohyby než ti pávi nebo pštrosi. Na tu rychlost závěrky u těch rychleji se pohybujících se předmětů se budu muset zaměřit. A víc to pozkoušet. Z chyb se člověk učí...

Potřeboval bych chlapi poradit s režimem M. Zatím ho využívám jen sporadicky, jelikož s ním zatím moc neumím. Používám hlavně režimy P, A, S a režim Kamery. Máte nějaké tipy, jak správně nastavit parametry u Manuálního režimu? Díky
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oniiicek 28. 6. 2011 12:03

Tak ja režim M využívam iba pri fotení krajiniek, alebo keď mám vyslovene čas. Pri športových podujatiach fotím cez režim S, a pri všetko ostatnom fotím do A. Mal by si si niečo naštudovať o správnej expozícií. Na nete je toho dosť
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lumix22 28. 6. 2011 21:35

Ok zkusím to nastudovat a přes ten prodloužený víkend to venku otestovat v praxi. Zatim mým problém ten, že když s Manuálem něco vyfotím, tak fotka je extrémně tmavá. Určitě v tom bude někde zakopaný pes.

Jinak jakou volbu používáte u Vyvážení bílé? Já občas AWB, ale spíše podle situace a počasí slunko, mrak, pokoj, žárovku. Párkrát jsem otestoval i nastavení v kelvinech, ale je to celkem těžké to přesně nastavit. :-)
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 29. 6. 2011 07:44

Ad extremne tmave fotky: Jestli ono to nebude tim, ze se zapnutim manualniho rezimu jsi zapomel vypnout fyzikalni zakony. Manualni rezim je o tom, ze ti do toho automatika nekeca, ale ne o tom, ze by kazda kombinace clony/casu dava dobrou fotku. Proste svata trojice (cas/clona/iso) plati i tady. Takze pro svetlejsi fotku bud musis prodlouzit cas, otevrit clonu nebo prikotlit iso (nebo pro male vzdalenosti priblesknout, v nejhorsim pripade to oprasit v postprocesu, ale vysledek bude mizerny).
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 6. 2011 08:14

Presne v tom bude problem - manual si treba nastavit. Skus odfotit nieco na automatiku - prepni na manual a nastav ho podla toho, ako to spravila automatika (ISO, clona, cas) = mali by ti vyjst podobne fotky.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 29. 6. 2011 08:31

No i v režimu M umí spousta foťáku zobrazit indikaci správnosti expozice, tak na to kukni a mělo by se ti zobrazit, jestli to bude do minusu = podexponovný snímek nebo naopak či někde akorát uprostřed.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 6. 2011 08:42

E-Ryc píše:prikotlit iso
pekny vyraz ;-)

PS: a nezabudni ze v rezime M ti nefunguje korekcia expozicie (ak neratam auto-iso), takze nou obraz nezosvetlis...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 29. 6. 2011 11:16

Ahoj Lumíci, no Ganec máš pravdu...v,,M,, se používá hodně korekce +/- Eve, ale v jiné formě, pomocí všeho, hlavně Té svaté trojice, ale i jinak, máš to Dole na Liště jako při first namáčknutí...a pak furt. U P,S,A, a Auto Ti tam lišta s +/- Eve nenaskočí?!:-2...-1....0....1....2 Eve, Musí se mačkat horní tlačítko na kříži.
Ozvi se mi Lumix na majla či SZ a pořešíme To...ten základ viz:E - Ryc...Tmavé rovná se podexpozice, základ je Čas(optimum) 1/125, kolik udržíš bez a se StabilizacíI. Já třeba bez i 1/30(záleží na zoomu) se Stabilem hodně méně, chce To tu kontrolu ostrosti přes Displej aspoň pod 8x zvětšením(já mám i 16x), od Toho se posunuješ ke cloně, Lumixi vážně nejlíp prokreslí při cloně kolem 5,6...já sice používám i ,,8,, ale To je věc zvyku z analogu. Tož za ideálních podmínek Ta Trojice: 1/125, 5,6 až 8, a ISO 80 - 100...jako kdysi - Klasika. Při Extremu, kdy již Auto, P,S,A to nevydejchá, to chce ,,M,,! a Ty filtry, stativ, atd. A ISO přes 200 nedoporučuji.
Pomocí ,,Mráčku,, dostaneš Ty živější Barvy. Jinak doporučuji ten Digineff, kde je to,,po Lopatě, dobře vysvětleno i je od Neffa knížka:Průvodce Digitální fotografií z IDIFu, 2004...Proštuduj manuál a ozvi se kdykoliv. Marcel od Zvonu...Pod Modrou Oblohou.
He s Karmy si promluvím, co nejdříve jen co se ukáže či ozve. Trošku jsem mu kdysi šlápnul(v dobrém, pochopitelně) na kuří voko, ech párkrát. Jestli To ještě jednou zkusí, tak to vypadá na veřejnou,,omluvu tuná...JInak se konečně dočkal své vytoužené D 300, tož se těším na Areně na jeho obrázky, zatím nicmoc?!
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 29. 6. 2011 13:27, celkově upraveno 1
Marcel Kudlvasr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod lumix22 30. 6. 2011 17:43

OK, vyzkouším to přes víkend a pak sem hodím výsledek svého snažení. Snad to nebude nejhorší...
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba77 15. 7. 2011 21:38

Natáčím videa do AVCHD lite. Videa se ukládají do jiné složky než fotky (a videa v MOV).
Přímo videa jsou v /PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM kde jsou jednotlivá videa v *.MTS. Ale v těch ostatních složkách jsou ještě všelijaké další složky/soubory, např. v /PRIVATE/BDMV a tam ty soubory *.BDM a složky CLIPINF a PLAYLIST a v nich zase nějaké soubory (*.MPL a *.CPI).

Chtěl jsem se zeptat, jak jsou ty ostatní složky a soubory důležité? na PC přehraju samostatné *.MTS soubory, tak k čemu jsou ty ostatní soubory? Chtěl bych si ve videích udělat pořádek a nějak je uspořádat ale to s těmi dalšími složkami a soubory jde těžko...stačí když zachovám jen ty *.MTS soubory nebo ne?
kuba77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 22. 7. 2011 20:40

moje fotky lumíkem FZ38 zde:
http://www.dobrejtypek.wz.cz/
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oniiicek 12. 8. 2011 06:23

Máte nejaké tipy na program na spracovanie videa AVCHD Lite? Alebo ako sprácovávate video vy AVCHD Lite?
oniiicek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků