nikon P340 vs. Sony CyberShot DSC-RX100

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sykula 18. 7. 2015 14:18

Dobrý den,
rozmýšlím se mezi těmito fotoaparáty, případně poraďte max do 10 tis.

Foťák bych nejčastěji použil na focení krajiny, obšas videa. Jsem laik na focení a možná bych to chtěl změnit ale zracadlovku se mi na tůry tahat nechce.

Chci abych mohl mít foťák v kapse, rychle ho vytáhnul vyfitol co jsem potřeboval a zase zandal. Určitě by se mi líbilo kdyby to umělo i pěkné filtry, na počítači mě to upravování nebaví.
Dobrá kvalita při špatném světle a při svítání.

S pozdravem
sykula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 7. 2015 15:56

RX100 je původně foťák za 20k, P340 tak za polovinu. Má palcový snímač, na širokém konci skvělou světelnost objektivu, která ale rychle klesá, byl slabý na makro (nejkratší vzdálenost zaostření nebyla nic moc), lepší video spíš tipuju, ale u Sony je to obvyklé. Oproti tomu je P340 kompakt s malým snímačem, světelnost průměrná, na širokém konci nemůže konkurovat a na dlouhé je taky horší, býval pomalý na RAW, ale to tě asi netrápí. Osobně si myslím, že Sony je za ty peníze super. Verze II měla sáňky na blesk, verze III pak tuším světelný objektiv 1,8-2,8 a samozřejmě hledáček, ale to jsem dost mimo rozpočet.

Za špatných světelných podmínek budou oba slabé, P340 však spíš nepoužitelný. RX100 na širokém konci snad na nějakou tu momentku.
Fotky v modré a zlaté hodině raději ze stativu či jiné opory, z ruky na kompaktu to bude vždy problém.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykula 18. 7. 2015 19:46

děkuji za komentář asi koupím RX100
sykula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frnak 19. 8. 2016 11:06

Za sebe bych doporučil RX100 .. tahle řada foťáčků je prostě neporazitelná :-D rozhodně RX100 ... v podstatě kterýkoliv model od I do IV.
Podpis
frnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 19. 8. 2016 12:21

bude poražena Nikonem DL :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 19. 8. 2016 14:39

Určitě RX100. P340 už asi oficiálně na krámu neseženeš, co vím tak se vyprodával minulý rok v tuto dobu se setem a jen v bíle barvě (karta, brašnička, stativ).
frnak: no s mk3 bych byl velmi opatrný, ten hledáček je tak trochu hodně podprůměr.

Kdyby jsi ale chtěl, mohu napsat kolegovi, má P340 jako pracovní a RX100 mk1 jako soukromý, aby udělal pár porovnávacích fotek.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 19. 8. 2016 16:36

Lotrandor píše:bude poražena Nikonem DL :)


To se u novinky da cekat. A rozmerove je na tom DL rada jak? Je tam neco ve stejne velikosti?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 8. 2016 17:04

DL rada je zatiaľ kvôli zemetraseniu nedostupná. Alebo už sa niečo zmenilo?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 19. 8. 2016 17:13

Než RX100 bych si vybral Canon G9X kvůli rychlejšímu ostření. Ale chce to osahat, ovládá se v podstatě přes dotykový displej, což je pro někoho plus, pro jiného cesta do pekel.
Add Nikon DL : stačí se podívat na parametry Nikonu 1J5 nebo 1V3, ještě je mírně vylepšit a přidat světelný objektiv - a máme Nikon DL. Vzhledem k velikosti objektivu ve srovnání se Sony RX100 či Canonem G7X hádám, že by ten od Nikonu mohl být o něco lepší. Těla jsou přibližně stejně veliká, či spíše malá.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod frnak 21. 8. 2016 20:08

n3pi píše:frnak: no s mk3 bych byl velmi opatrný, ten hledáček je tak trochu hodně podprůměr.


Tak, je to kompakt do kapsy. Takže hledáček asi nebude dosahovat kvalit zrcadlovek..
Nicméně používám jej zcela běžně, např. když fotím na plném slunci a displeji je vidět, či spíše není vidět nic.
A hledáček považuji za zcela dostačující na to, aby se dalo zakomponovat, zkontrolovat si nastavené hodnoty a pořídit foto. Zcela a naprosto dostačuje. Viděl jsem hledáčky podstatně horší.

Samozřejmě přes hledáček asi nebudu ručně ostřit, ale jinak je hledáček naprosto skvěle využitelný.
Takže se jej není třeba bát, já jej doporučuji (na základě vlastních praktických zkušenosti) :-D ;-)
Podpis
frnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 8. 2016 11:22

frnak: Koukl jsi se přes mk4? Myslím že ještě ne...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků