kompakt vs mobil

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 1. 2023 16:34

engine_er píše:LX100II stojí oproti LX100 o 12 000 CZK viac, takže by som ich veľmi neporovnával.


Já to myslel spíš v rovině, že pokud je cena LX100II nepřijatelná, tak bych to škrtl úplně, do LX100 bych nešel vůbec. Rozdíl ve snímači atd. je docela velký. Je to odlišná situace od řady RX100, tam když vezmeš nejstarší a nejnovější typ, tak se bude lišit rychlost AF atd., ale obrazová kvalita u nějakého statického námětu bude hodně podobná (skoro stejná), je to všechno 1inch 20mpix (sice s nějakým vývojem, ale princip stejný).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 24. 1. 2023 15:45

Za mna spokojnost s kompaktom G1X3. Nic vacsie nie som ochotny nosit, to uz sa potom mozem kludne "tahat" s FF.
No a s vystupom som spokojny - dnes popri ceste:
Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 11. 2. 2023 14:15

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 12. 2. 2023 18:01

To jsou takova ta nekonecna intelektualne-filosoficka temata stylu "je lepsi auto nebo motorka?"
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nomadm 24. 4. 2023 17:41

Zdravím, přemýšlím že bych začal místo telefonu (aktuálně Xiaomi Mi 11 Lite) fotit na foťák. Před lety jsem fotil na digitální zrcadlovku Pentax K100D Super, ale to už je několik let zpět, pak nebyl čas, prostor (děti, rodina,..) a přestalo mě bavit ho tahat s sebou. Tak zrcadlovku nahradily telefony. Ale mám telefon služební, takže omezený budget (většinu právě "střední třída", viz. můj aktuální telefon) a na prémiové telefony (Samsungy S, iPhony apod.) nedosáhnu. A foťáky v telefonech mé třídy nejsou pro mé nenáročné užití vyloženě špatné, ale mají svá omezení (světelnost v horších podmínkách, rychlost, atd.). Zrcadlovku již nechci hlavně kvůli její velikosti a hmotnosti. Tak mi padla do oka Sony RX100. O nejnovějších generacích ani nepřemýšlím kvůli ceně, ale ani bych to nevyužil. Takže bazarový kousek, výběr nejspíš ve verzích M1 - M3, co doporučíte? Kdyby už byla verze wifi, tak bych se nezlobil, přetahování fotek přes kabel už mě moc neba... Ale dá se s tím přežít, ono ta M1 se dá sehnat se velmi pěkné peníze (kolem 3 tis.), otázka je jestli má verze M1 v dnešní době co nabídnout, právě třeba s telefony střední třídy....Případně Panasonic LX 15, Canon GX? Nebo koupit bazarový Samsung S20 Ultra? Děkuji za rady a názory.
nomadm
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků