Nill píše:Kombinují výhody zrcadlovek a kompaktů
To je tisková chyba, správně to má být "kombinují NEvýhody zrcadlovek a kompaktů"

Bezzrcadlovky mají význam pro následující skupiny lidí:
1) Technoidi, kterým nejde ani tak o focení / fotky, jako spíš o hřejivý pocit, že mají na poličce "progresivní technologii" (myslím, že nemusím jmenovat

2) Fajnšmekry, kterým stačí pancake (ano, v téhle kombinaci je bezzrcadlovka o tolik skladnější, že to vyváží horší ergonomii)
3) Lidi, kteří hodně využijí AF-C při videu a zároveň přitom hodně fotí (aby pro ně nemělo smysl si pořídit spíš kameru, která se v ceně bezzrcadlovky dá koupit už docela slušná a fotit umí taky)
player: Souhlasím. Pokud člověk není foto-geek co má doma kupu starých objektivů nebo ho neshání objektivy po bazarech, tak motorem není významné omezení.
tazatel: Ostatní mají pravdu, tohle se tu řeší minimálně jednou za týden a diskuse (a odpovědi) jsou pořád +/- stejné. Bez ohledu na to, jestli někdo chce dát o dva tisíce víc nebo míň.