Ahoj,
naše společnost se zabývá foto a video dokumentací potopených vraků lodí, letadel a podobně, takže pod vodou fotíme poměrně často. Tvůj dotaz a požadavek je sice úplně v jiném rozměru, přesto bych rád k tomu něco napsal.
S Tebou uváděným fotoaparátem sice zkušenosti nemáme ( fotíme na digitalní zrcadlovky ve vodotěsných pouzdrech ), takže budu vycházet ze všeobecných předpokladů na tuto techniku.
Ať už se budeš potápět pro potěšení nebo pro práci, předpokládám že chceš mít ze svých snímků radost a z investice taktéž. Radost ze snímků se rovná dobrý snímek. K tomu by měl fotoaparát splňovat několik základních předpokladů:
1. Dostatečně širokoúhlý objektiv. U zrcadlovek je to lepší, řeší se to výměnou objektivů. U kompaktů je to horší. Převážná většina má ohnisko od 35mm ( ekvivalent kinofilmu ) a to je hodně dlouhé. Tebou uváděný fotoaparát má 28mm, což už je o malinko lepší. U převážné většíny kompaktů tomu není lépe.
2. Světelnost. Čím světelnější, tím lepší. Pod vodou není nikdy světla dost i když do těch dvou metrů postačí víceméně to které tam je ( hovoříme o čisté vodě v moři a podobně ). Pokud půjdeš hloub, tak je třeba přisvítit. Nejlépe bleskem nebo světlem. Osvětlení musí být co nejdále od osy objektivu, jinak nasvítíš drobné nečistoty mezi objektivem a fotografovaným předmětem. Tudíž blesk, který je v těle fotoaparátu využiješ jen velmi pramálo. Světlo je rovněž pro získání barev ( pod vodou se ztrácí podle spektra již od dvou metrů nejdříve červená ).
3. Přiměřeně megapixelů a co největší čip. U kompaktů jsou čipy poměrně malé a přitom je do foťáků narváno co nejvíce megapixelů. Tím roste šum a fotky nestojí za moc. Takže opět řešit to pokud možno zrcadlem. Chápu však Tvé požadavky a vybírat budeš pravděpodobně z kompaktů.
4. Způsob ukládání dat. Velkou výhodou je možnost ukládání dat do RAW ( NEF ... ). Tento bod je ovšem úzce spjat s pořizovací cenou přístroje.
5. Vodotěsnost a možnost dalšího využití. Když jsme se začínali plavit na lodích ( mimo jiné jachtíme ), tak jsme si říkali jak velkou loď to vlastně máme. Na moři však není žádná loď velká

Podobné to bude i tady. Osobně bych se nespokojil s limitem u Tvého zvažovaného přístroje do 3m po dobu až dvou hodin ?!? Jak budeš kontrolovat hloubku a čas. Jistě vydrží víc, avšak neustálé či občasné překročení doporučené hranice ( hloubky ) nebude přístroji prospívat. Viděl bych tento fotoaparát, tak na dovolenou k vodě ( ochrana proti stříkající vodě, a nebo když náhodou upadne do kaluže ).
6. Cena. Proč kupovat ty nejlevnější věci s největším omezením ? Stačí trochu připlatit.
Jak z toho ? Jednoznačně koupit " suchý " přístroj a k tomu kejs. Pokud zůstaneme u kompaktů, tak můžeme nabídnout vzhledem k požadavku na cenu následující řešení ( je jich více ):
a) Nikon Coolpix L18 s poudrem od firmy Fantasea. Vodotěsnost do 60 metrů. Fotoaparát má sice ohnisko 35mm, avšak do budoucna ( pokud Tě UW foto zaujme ) to lze řešit předsádkou 0,56x a s tím se již dají udělat ( při troše štěstí, jak to u UW foto bývá ) i hezké snímky - cena je
7190,- Kč s DPH.
b) Sony W170 s pouzdrem od Ikelite. Vodotěsnost do 70 metrů. Tento přístroj má ohnisko 28mm, tak bys s tím mohl do začátku vystačit. Cena -
9790,- Kč s DPH.
Je to ( cenově ) o něco více než jsi zadal, avšak o hodně dále ( použitelnost ) než jsi požadoval. V případě dalších dotazů mě kontaktuj na
divelive@divelive.cz PS: Pár našich fotek ze kterých jsme dělali kalendář " Ve stínu vraků 2009 " najdeš na
http://www.divelive.cz/index2.php?lang= ... t=4885&p=1Tak a je to na Tobě, kudy půjdeš.
Zdravím a přeji hezký den