Spotřeba inkoustu Canon/Epson/HP

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2021 16:52

Jednu barevnou OKI tiskárnu jsem měl v práci, byla to nejlevnější A3 na trhu v té době.

Ovšem tedy její provoz byl strašný, neustále něco docházelo, nejen toner, ale pořád hlásila, že bude nutno měnit další a další součástky.

Vypozorovali jsme, že pro jistotu hlásí vše už v poslední třetině, takže i když jako došel toner, vytiskli jsme ještě tisíce stran. To samé válec a podobné věci.

Nakonec ji úplně všichni nenáviděli, její přezdívka byla “Fňukna". Kdo na ní musel tisknout, musel odkliknout několik varovných hlášení, dojít k ní, otevřít kryt, vytáhnout a zastrčit pár součástek, a teprve pak vytiskla požadovaný dokument.

Naštěstí nám při přenášení spadla, takže jsme se jí zbavili
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bluenite 6. 2. 2021 22:03

nebylo to náhodou min.před 10 lety? OKI i domácí tisk vůbec od té doby dost postoupil. Nejsem jejich agent, nebo velký fan, vadí mi dost i velikost a dost levný vzhled. Na vzhled Canonu to nemá. Ale to již sem nepatří. Co jiní výrobci, zná je někdo? Xerox nebo Kyocera, Lexmark, mají na první pohled zajímavé stroje. Díky všem za reakce.
bluenite
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 6. 2. 2021 22:07

S OKI jsme v domácí verzi měli taky dost rozpačité zkušenosti - jako fungovalo to, ale provedení i další věci dost pod jinými alternativami.
Od Xeroxu jsem měl dlouho barevnou laserovku z řady Phaser - jako kancelářská tiskárna naprosto v pohodě, ale na fotky to nebylo (ale to ani nebyl účel).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 2. 2021 22:31

bluenite píše:nebylo to náhodou min.před 10 lety? OKI i domácí tisk vůbec od té doby dost postoupil. Nejsem jejich agent, nebo velký fan, vadí mi dost i velikost a dost levný vzhled. Na vzhled Canonu to nemá. Ale to již sem nepatří. Co jiní výrobci, zná je někdo? Xerox nebo Kyocera, Lexmark, mají na první pohled zajímavé stroje. Díky všem za reakce.


Cca šest až osm, takže můžeš mít pravdu.


Jinak, co se týká toho odhadu nákladů třeba tiskárny nebo plotru, nejlepší je nechat si nabídnout nějakou servisní smlouvu vázanou na počet A4 (barva a čb). Smlouvu, kdy platíš za vytištěné A4 a v ceně máš tonery a veškerý další spotřební materiál.

Tam se totiž všechno nemilosrdně projeví, ty válce, developery a spol.

Většinou ty krásné zázračné ceny za A4 platí jen do první servisní prohlídky.


Na kancelářský a technický tisk se nám opakovaně osvědčila Kyocera, ale to není foto-tisk

Plotr máme Canon, taky velice spolehlivý.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bluenite 7. 2. 2021 11:38

pro doplnění, posílám scan tisku toho OKI (300dpi). Je to sice malinko zavádějící, protože zde je rastr převeden na jpg bitmapu, ale pro základní info to snad poslouží.
https://monosnap.com/file/WnpCP5jFtPd9M ... yUlfIQCdLb
bluenite
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků