Aplikace na focení mobilem

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 11. 11. 2022 19:27

Zatím jen krátce mám iPhone 13, ale už teď musím říct, že to je ergonomické peklo. Dosud, když už jsem fotil mobilem, tak iPhonem 7 nebo nověji SE v pouzdru, které neklouzalo. Na 13 zatím pouzdro nemám a jak ve větší, těžší a kluzčí tak se strašně blbě drží a riziko vypadnutí z rukou je vysoké. Nicméně nějaký pouzdro určitě koupání a pak to snad bude lepší. Mám, ale i dotaz. Jakou aplikaci na focení iPhone 13 byste doporučili nebo mám používat tu standardní ?

Zajímavé, dopsal jsem svůj příspěvek, kde se zmiňuji o plánu koupit pouzdro na iPhone a pak kliknu na link videa, které tu postnul Ondrej a bingo vypadne na mne světlá reklama pouzdro na iPhone. Díky velký bratře.
Naposledy upravil fotofanda dne 11. 11. 2022 19:59, celkově upraveno 1
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 11. 11. 2022 19:58

Lightroom bojkotuji, to by byla asi u většiny první volba, já používám Polarr a SnapSeed na běžné úpravy JPG, Carbon na převod fotek do ČB, hodně dobrý je Lightleap, ten používám na rychlé výměny oblohy a Retouch na retušování. Pak mám stažených a koupených ještě pár dalších aplikací, ale ty používám jen občas, jako třeba FaceTune nebo BodyApp, ohledně počasí mám GoldenHour.One a DayLight.One.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 11. 11. 2022 20:01

No, já měl na mysli aplikaci na samotné focení, ne na úpravu fotek.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 11. 11. 2022 20:50

A co ti vadí/ chybí na té standardní ?
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 11. 11. 2022 20:58

Asi nejlepší (ale ne nejlevnější) pouzdro je od PeakDesign - https://www.peakdesign.cz/mobile-shop/ (opravdu ho mám, neteoretizuji).
Aplikací je spousta, to je dost o požadavcích. Užívám někdy Camera+, ta je hodně respektovaná (placená) , ale upřímně ta vestavěná reálně v dost ohledech fotí podobně, je to spíš o "pocitu z možností nastavení". Viz https://apps.apple.com/cz/app/camera-pr ... 80627?l=cs Mám ale iPhone 13pro, který toho proti "nepro" umí víc a upřímně si nejsem jistý, jestli ve výsledku je pro tebe alternativní aplikace důležitá více nebo méně, tohle by se muselo víc zvážit...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 12. 11. 2022 11:11

pemar. píše:A co ti vadí/ chybí na té standardní ?

Hlavně ovládání. Toto je dělané pro naprosté amatéry takže např. EV je řešené sluníčkem, jiné funkce pikrogramy. Přepínání sad menu je víceméně náhodné nějakým šoupnutím doleva doprava, ale co mne doslova sere je, že pokud nechtíc přejedeš prstem shora dolů nebo naopak tak se z foto přepne na video nebo jiný režim a místo fotky natočíš třeba trapné video.
No a protože fotím zpravidla na šířku a dost často ne z výšky očí ale spíše z podhledu tak si toho ani nevšimnu.
Občas se základní nabídky kontextově změní a to pak hledám jak z toho vlastně vybruslit.

Prostě focení mobilem nesnáším, snažím se s tím nějak sžít, ale nedaří se.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků