DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 12. 12. 2022 21:51

Ahoj, díky za tip, asi to opravdu dělá myš. Teď pozoruji, že mi občas popojede i stránka na webu. Bohužel nemám momentálně žádnou jinou na odzkoušení, ale asi to bude myší, přeci jen cca 8 let stará bezdrátová geniuska už má něco za sebou :)
Zítra zapojím jinou a uvidím...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 12. 2022 10:18

Taky můžeš na noťasu brnkat (třeba manžetou) o zapnutýho "ptačúda".
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 13. 12. 2022 11:27

To jsem nějak nepobral, vtip???
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 12. 2022 15:19

Ne. Vlastní zkušenost. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 12. 2022 12:08

Docela zajímavý postřeh - DXO fakt tlačí marketing jak šílené... Jak jsem o pár příspěvků výše psal o nové akci hned po BF, tak mi právě ještě přistál v mailu osobní cílený kupón na základě toho, že jsem dělal trial, který se dá s obecnou slevou dokonce kombinovat.
Přirozeně si na nic nestěžuji a dost možná i využiju (spíš jen zvažuji, jak to nakombinovat) :-)

Ale na druhé straně je to až překvapivě velký zlom od přístupu DXO, kteří s akcemi delší dobu hodně šetřili, docela by mne zajímalo, je-li to pozitivní reakce na úspěch BF slev anebo spíš negativní na to, že v reálu až zas tolik zákazníků nemají...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 12. 2022 21:07

tomashr: a nakolik by tě vyšlo např. DxO PL 6 Elite při součtu všech slev?
Při BF to bylo nové 99€ nebo upgrade za 69€...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 17. 12. 2022 22:19

tomashr píše:Docela zajímavý postřeh - DXO fakt tlačí marketing jak šílené... Jak jsem o pár příspěvků výše psal o nové akci hned po BF, tak mi právě ještě přistál v mailu osobní cílený kupón na základě toho, že jsem dělal trial, který se dá s obecnou slevou dokonce kombinovat.
Přirozeně si na nic nestěžuji a dost možná i využiju (spíš jen zvažuji, jak to nakombinovat) :-)

Ale na druhé straně je to až překvapivě velký zlom od přístupu DXO, kteří s akcemi delší dobu hodně šetřili, docela by mne zajímalo, je-li to pozitivní reakce na úspěch BF slev anebo spíš negativní na to, že v reálu až zas tolik zákazníků nemají...


Nebo mají nového markeťáka, který do toho víc šlape.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 18. 12. 2022 17:55

foto1977 píše:tomashr: a nakolik by tě vyšlo např. DxO PL 6 Elite při součtu všech slev?
Při BF to bylo nové 99€ nebo upgrade za 69€...


Nevím, kde bereš těch 99EUR za PL6 Elite při BF - bylo to 149EUR, ještě mi to visí v mailu, to není téma na diskusi... Buď to nějak pleteš anebo ti přistálo něco individualizovaného již tehdy. Což by tedy jen potvrzovalo, že s tím marketingem se nějak utrhli z řetězu. Může mít pravdu i fotofanda s tím, že prostě změnili přístup marketingu jako takový a není to v přímé vazbě na výsledky, prostě chtějí větší základnu...

Aktuální nabídku moc nejde porovnat - teď je základní sleva 30%, až když bereš dva produkty a k tomu ještě nějaký odečet ve fixní hodnotě. Přijde mi, že ve výsledku to vyjde o něco lépe u kombinace levnějších věcí (třeba PureRaw a Nik), naopak u dražšího PL6 je to malinko horší (je to tím, že ta druhá sleva je fixní, ne procento, tak je u dražší položky relativně menší). A pokud chceš vyloženě jen PL6, tak pak byla samozřejmě nabídka při BF lepší.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 18. 12. 2022 21:25

Ok, nějak jsem to popletl já, ty ceny jsou asi jak píšeš ty. Já loni přecházel z PL3 Eseential na PL5 Elite a to mě vyšlo na 99€.
Každopádně možná teď i pomohlo C1 s tím budoucím předplatným a tak si řekli, že když ještě hodí nějakou slevu tak víc lidí co se na C1 chce vybodnout skončí u nich než u konkurence (Luminar, ON1, ACDsee atd).
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 19. 12. 2022 12:23

tomashr píše:Ale na druhé straně je to až překvapivě velký zlom od přístupu DXO, kteří s akcemi delší dobu hodně šetřili, docela by mne zajímalo, je-li to pozitivní reakce na úspěch BF slev anebo spíš negativní na to, že v reálu až zas tolik zákazníků nemají...


Nějak mi to nepřinde, DxO byla marketingově a "akčně" vždy velmi aktivní, slevy byly velmi časté, lišila se jen jejich výše.
Teď je spíš, po velkém úspěchu DeepPrimu, omezili (frekvenci i výši slevy).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 12. 2022 12:28

No přesně jak píšeš - po nástupu DeepPrime to hodně omezili, za celý rok 2021 bylo snad jen klasické BF (a o něco méně výrazné než letos), letos (2022) pak podle mne nebyla do BF akce vůbec žádná (možná něco při uvedení Nik, ale to beru jako novinku a ne klasickou akci).
Teď ale nejprve hodně výrazné BF a hned navazující další akce...

Jak píšu - zcela jistě si nestěžuji, jen mi to přijde zajímavé :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kezic 14. 2. 2023 16:47

Nejde otevřít /spustit/ DxO Photolab - nesetkal jste se někdo s tímto problémem?
Náhle mě přestal fungovat DxO Photolab v5.0.1, který používám více jak rok. Při výběru fotky a přepnutí do jiné složky náhle přestal fungovat. Nepomohl restart, odinstalace, nová instalace. Nejdou spustit ani žádné jiné verze 6.0.1-6.0.3. Program je nainstalován, ale nejde
nijak spustit, chvíli se točí kolečko a to je vše. Ostatní programy fungují.
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 14. 2. 2023 18:23

Ve složce Dokumenty, ve složce pro protokoly aplikace PhotoLab číslo tvé verze se nacházejí soubory protokolu. Když PhotoLab přestane reagovat, můžeš se podívat dovnitř nebo poslat nejnovější soubor(y) protokolu k analýze do DxO.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 2. 2023 09:28

Nevím, jestli to má souvislost: včera večer jsem aktualizoval PL6 a také mi zamrznul.
Zamrznul = při startu PL se zasekl na té startovací obrazovce. Jinak zbytek PC normálně fungoval.
Během následného restartu PC se mi aktualizovaly win11 a pak už to opět šlo bez problémů.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 15. 2. 2023 12:27

Mám PL6 ve verzi 6.3 a chodí zatím normálně.
pemar.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků