Affinity Photo for Windows beta

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 10. 11. 2022 20:42

Tak upřímně Affinity beru spíš za jeden z docela mála příkladů, kde ta "teorie o blbém předplatném" aspoň dosud platila doopravdy...
Tvůrce tohoto sw asi s cílem o prvotní rozšíření držel opravdu dlouho skutečnou podporu po "trvalém nákupu", vyložení "early adopters" měli stálou podporu za jediný nákup i víc než 5 let, to při slušné pořizovací ceně nemělo chybu.
Bohužel tenhle model už prakticky neexistuje, prakticky všechny sw s "trvalou" licencí ji mají opravdu jen na stav v momentu nákupu a maximálně tak rok aktualizací, což k upgradům tlačí výrazně. Ono i to současné Affinity v1 začne asi mít tak do roka limity, až přijdou nové nepodporované formáty, updaty OS atd.
Sám mám od nich vektorový Designer, taky nehodlám upgradovat na v2 nijak přehnaně rychle (funkčně mne netlačí nic, to u Photo bych možná uvažoval více), ale nedělám si moc iluzí, že by k tomu časem nedošlo.

Jsem fakt strašně zvědavý, jak dlouho budou držet verzi 2 - zda si to udrží podobně dlouho, jako prvotní verze anebo začnou jako ostatní cyklus zkracovat. Popravdě se docela obávám druhé varianty, ale rád bych se mýlil :-(

Mimochodem v zahraničních diskusích už pomalu naskakuje to, co jsem tipoval v prvním komentu, tedy poněkud *****.né reakce lidí, kteří si to koupili třeba před půl rokem a nyní se jim s upgradem tak trochu smějí do očí. Sám jsem naštěstí v klidu, já mám Designer už déle (navíc tehdy s velikou slevou), tak se mne to nijak moc nedotýká, ale nakupovat to třeba letos v létě, tak to bych je fakt nechválil...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 10. 11. 2022 21:14

Mimochodem v zahraničních diskusích už pomalu naskakuje to, co jsem tipoval v prvním komentu, tedy poněkud *****.né reakce lidí, kteří si to koupili třeba před půl rokem a nyní se jim s upgradem tak trochu smějí do očí. Sám jsem naštěstí v klidu, já mám Designer už déle (navíc tehdy s velikou slevou), tak se mne to nijak moc nedotýká, ale nakupovat to třeba letos v létě, tak to bych je fakt nechválil...


Takový už je život. já si také koupil Apple iWatch měsíc před uvedením nového modelu za plnou cenu a před zlevněním starého modelu.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 11. 11. 2022 07:35

Tady jde spíš o to, že u modelu prodeje jako má Affinity absolutně netušíš, co z hlediska životního cyklu podpory vlastně kupuješ - jestli 2 roky, 5 let anebo vlastně nic (při koupi Affinity v posledních měsících nevyšel už update žádný). V tomhle je předplatné anebo trvalá licence stylu Topaz (v ceně trvalé užití a updaty třeba 1 rok od data koupě) férovější a řekněme "průhlednější" (což ale samozřejmě není nutně synonymum pro "lepší a výhodnější", v loterii se dá i vyhrát :-) ).

Tvůj příklad s Apple Watch je o něčem jiném, tam je cyklus podpory celkem jasně daný a funkčně a z hlediska podpory neztrácíš nic, jen holt jsi zaplatil o něco více v momentu nákupu, nic tě nenutí k tomu, abys obratem za udržení připlácel. Tam jsi spíš v rovině "koupím a pak přijde Black Friday sleva"...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ady_h 11. 11. 2022 12:04

Podľa mňa je to úplne normálny postup ,vydali V2 za férovú cenu na začiatok a zobral som všetky tri verzie zasa ,každú samostatne. V rámci skúšania nových vecí som v photo spravil hneď jednu zákazku nafotenú a mám to zaplatené aj s rezervou celé :⁠-⁠D A nehovorím o tom,že veľmi rád podporím vývojárov čo na tom pracujú ;⁠-⁠)
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 11. 11. 2022 12:18

Jak to myslíš "tři verze zase samostatně"? Pokud od nich máš produkty všechny tři, tak je ta společná licence jasně výhodnější a kupovat to po jedné nedává smysl (tohle vytvoření bundlu je zrovna jasné plus)... Jsou to samostatné produkty pořád, nemá to žádnou nadstavbu ve stylu Adobe CC, jen se dá pořídit univerzální licence. Vyplatí se ale právě až těm, kdo od nich mají produkty tři, což není úplná samozřejmost (dva nestačí). Ale s tímhle nemám problém žádný, tohle je jasná nabídka, kde si každý volí podle své potřeby, za mne OK :-)

Jo a jeden postřeh z praxe pro uživatele Apple - z nějakého záhadného důvodu App Store nenajde tyto produkty, když se dá logicky hledat "Affinity". Neptejte se mne proč, může to být i bug Apple. Dejte hledat Serif, to pak bude hned nahoře anebo přes odkaz https://apps.apple.com/us/developer/ser ... d536107177 .

-- 11. 11. 2022 12:42 --

Jinak jeden dotaz - pokud už máte někdo Affinity v2 na Mac koupeno přes AppStore a následný "InApp Purchase", dokážete otestovat, zda je pro tuto variantu funkční family sharing?
Tohle se mi nedaří najít, už na to na netu padají dotazy, ale ještě jsem nenašel jasnou reakci. U v1 tohle šlo, ale tam se platilo přímo, nikoli inApp, u v2 to proto nemusí být stejné.
Je to dost zásadní, protože popravdě kdyby to nešlo, tak pak je v2 pro dost lidí zdražení docela brutální, to by hodnocení hodně posouvalo :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod D___ 12. 11. 2022 14:19

Po dvou dnech testování verze 2 je brzo na nějaké závěry, ale zatím se zdá, že to běží rychleji a stabilněji než původní verze, která v případě větších souborů nebo většího počtu vrstev padala prakticky neustále.

Dost se však zhoršilo ovládání a zejména bizarní chování vrstev je pro opravdu silné nervy. Nová vrstva se často vkládá jako podvrstva předešlé vrstvy, což je v mnoha případech nežádoucí a často to dává úplně jiný výsledek.
Například když mám vrstvu typu "pixel", nad kterou vložím další vrstvu tohoto typu v režimu "color" (tzn. chci z ní pouze barvu) a dále použiju vrstvu typu "Lens Filter", tak když se "Lens Filter" vloží jako podvrstva do vrstvy z které beru pouze barvu, tak do dává naprosto nežádoucí výsledek. A takových příkladů bych našel desítky.
Proto je nutné neustále vrstvy z podvrstev vytahovat, což je neskutečně otravné.
Navíc u vrstev, které nejsou typu "pixel", je nyní po kliknutí pravým tlačítkem myši k dispozici pouze velmi omezená nabídka a chybí například možnost "sloučit viditelné", což je opět otravné a je nutné se k té volbě proklikat přes horní menu.
D___
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 12. 11. 2022 16:07

A už umí Affinity inteligentní objekty? Tzn. že když načtu RAW fotku, udělám nad ní ve vrstvách nějaké úpravy, tak se kdykoliv můžu vrátit k úpravě té RAW fotky a pomocí posuvníků změnit vyvolání RAWu. Nebo můžu vrstvu libovolně zmenšovat/zvětšovat/deformovat a nijak to nezhorší kvalitu, protože v té vrstvě se v rámci inteligentního objektu pořád drží původní obrazová data. A taky lze nedestruktivně aplikovat libovolný filtr.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 12. 11. 2022 19:56

Flor, áno a áno . Tá druhá možnosť už bola od V1
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 13. 11. 2022 10:41

tak to je fajn, někdy Affinity vyzkouším.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků