DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 10. 2023 12:56

Předchozí PL6 jsem ani neinstaloval. Pro mě to byla s DxO aplikacemi premiéra.

Tady je srovnání použití DNG z PureRaw 3 a původního Fuji rawu v Capture One 23, 100% zobrazení. Nějaké úpravy v doostření, saturaci, kontrastu atp. Profil Film Standard, a auto adjust.
Obrázek

No, na druhou stranu v DNG verzích jsem měl nutkání přidat tam aspoň trochu estetického zrna, protože takhle uhlazené v tomto tmavém prostředí mi příjde méně zajímavé, čistě subjektivně.
Naposledy upravil wikxzen dne 2. 10. 2023 12:58, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 2. 10. 2023 12:58

To by mne taky zajímalo...
Podle popisu by totiž odšum měl být úplně stejný jako v PL6 a PureRAW3, změny by se měly týkat přímo možností práce v programu. Třeba lepší editace a hlavně spousta věcí kolem správy barev, LUT a tak.
Což může být i docela významné, ale v tom srovnání od wixzena by mělo být PL6 úplně stejné, novinky by byly jinde.
Docela se zájmem čekám na potvrzení, zda je to opravdu takto...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 10. 2023 13:19

LUT a Smart Lightning mi přišly zajímavé. Spolu s DP XD konverzí to byl impuls ke stažení. Ale na zadek si z toho moc nesedám. Trošku mě dráždí, že PL7 rawy po otevření doostřuje hned (blíží se to nastavení ručního doostření úrovně Soft image sharpening 1 v CO) společně v kombinaci s Lens Softness Corection. Neřekl bych, že to je přeostřené, ale... nezvyk/nesedí mi to, mno.
Obvykle se doostřování v CO vyhýbám u X-Trans rawů čistě "pragmaticky" a naopak s GFX rawy nemusím doostřovat v podstatě nic.

Dokud nebudu mít nový současný počítač, tak PL6/7 nemá smysl vážně užívat - moc diskomfortní s výše popsaným MBP, laguje to, opožděně vše funguje atp.).

U PureRaw 3 to je čistě na metodu konverze desítek až stovky rawů naráz a jít třeba na celodenní výlet se psem. Ale je fakt, že když jsem testoval konverzi 25 rawů s nastavením do DNG a korekcemi, tak mi to u 19 rawu celé spadlo. Takže i tam se na to nelze s tím MacBookem spolehnout.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 2. 10. 2023 13:33

No bohužel MBP s Intely už jsou dnes trochu mimo primární vývoj. A jsem si jistý, že i když máš MBP ve vyšší konfiguraci s i7, tak bys s DXO konvertoval alespoň cca 2x rychleji i na nejlevnějším MB Air M1, na lepším MBP pak ještě rychleji.
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 10. 2023 13:41

Jinak bez obalu můžu říct, že s DxO PL bych klidně fungoval namísto Capture One. Vidím tam obecně tu cestu k líbivější fotce jako lehčí a časově kratší.
Capture One 23 by mi zůstal kvůli těm cca rozsáhlým 20-30 katalogům, které tam mám. Návod na přímou migraci CO katalogů do DxO PL jsem prozatím nenašel, nebo to prostě nejde napřímo. Tady jsem trochu v pasti. Takže snad metodou postupného přidávání podsložek (vyexportované Sessions) do hlavní složky DxO a smířit se se ztrátou úprav v CO. Na to ale nemám teď moc čas.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 2. 10. 2023 13:54

Migrace se zachováním úprav je reálně nemožná - migrovat z úprav se dá plnohodnotně v podstatě jen ořez, vše ostatní už může v jiném RAW konvertoru vypadat trochu jinak (celkem logicky).
S akceptováním tohoto problému lze C1 opustit pomocí Avalanche - https://cyme.io/avalanche-photo-conversion/ , bohužel ale zatím ne do DXO.
Katalog se dá přelít do LR, Luminaru a Apple Photos, ale jak píšu - sw něco stojí, ale přitom zachování úprav je tak maximálně na 80%, nikdo prostě nezaručí, že třeba "přidat 0,3EV" v C1 bude úplně co samé jako stejná operace LR (v mikrodetailu zcela jistě ne).
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LoboC 2. 10. 2023 14:49

Verze 6 vs 7 - výchozí nastavení...DP XD

Obrázek
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 2. 10. 2023 15:14

Na tabletu to vypadá hodně podobně.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 20. 11. 2023 22:56

Black Friday na DxO již začal, až 50% slevy...
Přílohy
BF_DxO.jpg
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 21. 11. 2023 07:12

Koupil jsem DxO View Point 4 na rovnání svislic.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 21. 11. 2023 09:29

Zdar, jak se vyrovnáváte v PL7 s odstraněním položky Color Accentuation a její náhradou prostřednictvím HSL? Jsem jediný, komu tato změna vadí?
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 14. 6. 2024 18:52

Pozor na novou verzi DXO Photolab 7.7 - má nové licenční podmínky, které vyžadují připojení internetu každých 37 dnů pro ověření licence. Pokud máte jak já OFF line počítač, tak raději zůstaňte u verze 7.6.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránka