DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LoboC 15. 2. 2023 15:31

Dnes jsem aktualizoval WIN10 a DXO6 pak nešel otevřít, musel jsem 2x restartovat počítač..
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kezic 15. 2. 2023 16:14

Teď si uvědomuji, že to také bylo po aktualizaci. Stále nejde spustit jakákoliv verze včetně portable. Již dokonce přemýšlím o přeinstalaci Windows, ale moc se mi do ní nechce. :hm
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 15. 2. 2023 16:37

Mám 6.3.0. byť na Macu a když to tady tak slyším tak na nabízenou 6.3.1. raději nepůjdu.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 2. 2023 17:04

To by chtělo bolestné, třeba free upgrade na verzi 7... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 15. 2. 2023 17:50

Tohle ale vypadá spíše na nějaký problém s Windows. Tyhle problémy mne motivují přejít s desktopem na Mac, i když je mi jasné, že nebudu mít k dispozici takový hardwarový výkon jako teď. Ale jak sleduji časy zpracování DeepPrime a DeepPrimeXD, stále se to na Macu zlepšuje (pomáhají ty neuronové sítě) a stále více se blíží mému desktopu.

Nový desktop by byla ale zase výkonnější, nejen CPU, ale hlavně RTX 4090, ale je to nepřenosná elektrárna a já si hraji s myšlenkou, mít přenosný 2-3 kg desktop na cesty, klávesnici a myš bych dal do zavazadla a místo monitoru bych zkusil používat iPad. Žádné velké speciální investice, nějakou větší cestu podniknu ještě tak jednou dvakrát.

Zkoušel jsem i rozběhnout DxO na iPadu, po velkém úsilí se mi to povedlo a výkon M1 iPadu mi přišel přes tu emulaci lepší, než výkon MaxBooku na Intelu. Žádný rychlík, ale bylo to použitelné. Ale asi kvůli té emulaci MacOS mi to hodně padalo, do bezproblémové aplikace nebo do desktopu to mělo daleko.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 15. 2. 2023 19:18

Mám zaktualizované Windows a DxO 6.3.0 build 116 běží bez problému.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 2. 2023 21:55

Já už mám 6.3.1. build 134 a jede to opět bez problémů.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 16. 3. 2023 16:47

Aktuálně poslední DxO PhotoLab 6.4 má konečně podporu High-efficiency RAWů, což bude mít pozitivní vliv na buffer u sériového snímání u Z9, dosud jsme ho kvůli ne kompatibilitě s DxO nemohl naplno využít. Je tam i podpora DeepPrime XD pro Fuji.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 18. 3. 2023 10:44

Zkoušel někdo nový PureRAW 3? Zajímá mne hlavně náročnost na sestavu, mám i5 8400 s integrovanou grafikou. PureRAW 2 chodí ( samozřejmě ne na klik). Spíš mám problém s Topaz denoise, ten se vždy sekne
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atti.hombre 19. 3. 2023 11:08

:-) Topaz potrebuje grafickú kartu- to integrovaná grafika od Intelu nesplňuje ani náhodou... mne to na integrovanej od AMD šlape ako hodinky. Akákoľvek staršia grafická karta s pamäťou aspoň 4GB ( idealne 8GB ) bude riadny krok vpred.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 3. 2023 13:22

PureRAW3 je v novém modelu XD proti verzi 2 náročnější docela o dost - tak pro příklad už před procesem u jedné fotky sliboval 10s pro DeepPrime, ale pro DeepPrimeXD to šlo na 25s, realita byla dost podobná.
Na slabší sestavě to asi padat nebude, je ale dost možné, že pokud dosud byla doba zpracování v relaci "únosná", tak to nyní bude už "otravně pomalé".

Jinak je ale PureRAW3 zajímavá novinka. Sice si stojím za jinde zmíněným rýpáním do jejich politiky upgradů, ale funkčně to nevypadá marně. Jednak je DeepPrimeXD u řady fotek opravdu lepší, hodně se mi ale líbí větší volitelnost kolem korekcí optiky. Lze třeba nechat jen korekci zkreslení, ale zakázat měnit vinětaci či doostření plus pár dalších možností.
U menších snímačů se vyplatí jednoznačně, ale popravdě i u fullframe se to projeví - třeba právě na optické korekci, která se může hodit i pro fotku z FF při ISO200, tohle prostě není jen denoise :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 22. 3. 2023 14:40

Proto používám DxO PhotoLab a ne Lightroom.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 3. 2023 15:20

Těm časovým údajům zase netřeba přisuzovat nějaký přehnaný význam.
Celé to obvykle běží dávkově na pozadí nebo po skončení práce.
Prime jsem donedávna provozoval na (o dost) více než 10 let staré šunce, aniž by mě to v reálu nějak zásadněji omezovalo.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 22. 3. 2023 18:46

Já to vnímám jako pakárnu a proto mám (aspoň relativně) výkonný stroj. Ale možná ten výkonný stroj nahradím tišším Applem, u kterého by neuronové sítě mohly kompenzovat brutální výkon.

Ale i mne jde XD pomaleji, než DeepPrime, takže XD dávám až na vyšší ISO.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 28. 3. 2023 14:40

Mam doma notebook s i7 10500H + GTX1660Ti, ale za pusu muzu dotahnout starsi bednu s Xeon E5 2620 v4 + Quadro M4000 + 32GB RAM, ma to pro DxO PureRAW 3 smysl? Umi vyuzit profi grafiku? Diky za nazory.
kultus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků