Textová poznámka fotky je kdesi schovaná, jak přečíst kromě

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TomPlasil 21. 5. 2019 09:53

Ahoj, nenašel jsem správnou sekci pro můj dotaz, ale vysvětlím o co jde. Když si ve fotoaparátu funkcí Textová poznámka do metadat fotky připíšu text, běžné programy ten text vůbec nepoznají (Průzkumník-Vlastnosti, XNView, exiftool, Zoner Photo studio)
Až program exiftool vypíše atribut Title (Panasonic Title id tag 0xc6d2 a Panasonic Title 2 id tag 0xc6d3), kde ta poznámka je. V JPG souboru ta poznámka je na offsetu 0x208 a 0x1C8 (obklopena null byty) a dále a0xC33 (obklopena něčím jako 9999:99:99 00:00:00) --- Proč sakra 3x?

Zajímá mě tedy, jak tu poznámku zjistit, případně zachovat. Protože je to tak nešťatsně udělané, že to jinak poznat nejde, a pokud si soubor otevřu jinde, tak to prostě nevidím. Nebo když si otevřu v Zoneru a upravím, tak o text přijdu.

Jak jsem našel zde https://sno.phy.queensu.ca/~phil/exifto ... /EXIF.html
tak tagy souhlasí.
0xc6d2 PanasonicTitle undef IFD0 (proprietary Panasonic tag used for baby/pet name, etc)
0xc6d3 PanasonicTitle2 undef IFD0 (proprietary Panasonic tag used for baby/pet name with age)
0x0065 Title undef

Je tedy nějaký způsob, jak tagy "zviditelnit", resp, přepsat na jiné tagy, které jsou "běžné"?
nějaký příkaz v exiftool, co metadata duplikuje do jiného chlívku?

Zároveň trochu vím, že ,metatada EXIF jsou trochu holubník, každý výrobce si může vymýšlet své tagy, nebo taky že existuje víc tagů pro jednu věc (XPTitle, Description), a ještě když se do toho připočte XMP a IPTC a obyčejný JPG comment, pak z toho může jít hlava kolem.
TomPlasil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomPlasil 25. 6. 2019 18:09

jde?
TomPlasil
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků