PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 6. 10. 2022 06:04

So zaujimavosti som si pozrel, ze moje Eizo CS230 mi vyborne sluzi od r.2016 a aj ked by uz vacsia uhlopriecka bodla, jednoducho sa neviem k tomu dokopat...pretoze ten CS230 proste jede a jede :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 6. 10. 2022 06:21

Zkoušíme a děláme všechno možné, žena zavařuje, suší a jinak zpracovává úrodu ze zahrady, tak se tomu nevyhneme. Koupil jsem raději průmyslový elektrický lapač a je to znát.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 10. 2022 13:05

Velmi zaujimavy test Ryzen 7950X s PBO a CPB (zvysovanie voltaze CPU podla toho, co dovoli zakladna doska a pretaktovanie jadier podla teploty, spotreby a pod.) - toto drzi CPU na maximalnom vykone, teplote 95°C a casto aj vysokej spotrebe (kvalitny chladic dovoli vyssiu spotrebu).
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ance-2373/

V LR, PS, DaVinci, Premiere vypnutie tohoto pretaktovania nezmeni vykon, no extremne znizi teplotu procesora - v Premiere a DaVinci z 95°C na 40-62°C pri rovnakom vykone. PS z 60-80°C na 42°C... a urcite sa to vyrazne prejavi aj na spotrebe. Nebude to take "horuce"...

Pretaktovanie PBO a CPB vyrazne pomoze pri renderingu (Unreal, CineBench R23 multicore).

edit: zaujimalo by ma aky efekt to ma pri nizsich modeloch CPU.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadjobss 18. 10. 2022 12:05

přecházel jsem na nový NTB od Asusu.
V základu to má 16GB a když jsem na to koukal. Tak když mám otevřený Lightroom tak mám obsazený tak 13GB.
Má smysl pořizovat další modul?

Jen pro zajímavost ještě...máte zapnutou tu HW akceleraci? Já ji musel vypnout
cadjobss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2022 13:38

Urcite pridat RAM. HW akceleraciu mam zapnutu, ziadny problem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cadjobss 18. 10. 2022 13:52

mě to dělá hovadinky při lokálních úpravách. Po vypnutí je to OK. Možná zkusím pohledat jestli kombinaci s RTX3050 Ti někdo neřešil na Adobe podpoře.
cadjobss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2022 14:14

Co konkretne Ti to robi ? Ja mam GTX 1050 Ti a OK.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cadjobss 18. 10. 2022 18:19

hrozně to zpomalovalo maskování.
Tak jsem to vypnul.
Ale teď když to zkouším znovu zapnout tak to vypadá dobře.
Tak nevím :-)
cadjobss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 10. 2022 17:29

Súhrn foto/video testov 13.Gen Intel procesorov:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... view-2369/
Všetky mi prídu veľmi zaujímavé, už aj i5 13600K má skvelý výkon na čokoľvek a vyššie modely sú ešte lepšie... som veľmi zvedavý aj na novšie CPU od Apple, tie sa mi páčia najmä efektivitou.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 22. 10. 2022 11:32

Výkony pěkný, ale jsou to zas přímotopy. Navíc v případě úpravy fotek jsou ty rozdíly oproti AMD minimální, pořádný rozdíl je až u videa a renderingu.

Obrázek
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 22. 10. 2022 12:10

Můj názor je, že je to buď anebo, že ani Apple není žádný zázrak, že je to volba buď výkon nebo spotřeba, elektrárna nebo lenochod. A že jak Apple tak AMD hledají cestu k něčemu zásadnímu, že ladí a tak trochu se točí v kruhu, u Intelu to platí déle.

Na druhou stranu ale vidím, že jak Ryzen 4 generace, tak i poslední verze Intelu slibují docela zajímavý nárůst výkonu, nicméně obě řešení budou potřebovat výkonné chlazení. Apple ho sice nepotřebuje, ale nemá takový jednojádrový ani vícejádrový výkon a i ten má problém ho dávat delší dobu, to je vidět i na Cinebench testech. A další rozhodnutí je u grafiky taková RTX 4090 asi strčí 2080 nebo 3080 do kapsy, ale nebude to zadarmo.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 23. 10. 2022 16:39

Dá se k současným iPadům připojit foťák běžným kabelem nebo karta přes běžnou redukci, aby byly soubory vidět jako na externím uložišti? Mám starý iPad Air (1. generace) a tam to bez speciální redukce nejde.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 23. 10. 2022 16:43

Ano jde, přes USB-C. Pokud ho nemá (některé modely ho nemají), tak nejde.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 11. 2022 20:54

Poradíte někdo jak na Macu synchronizovat dva adresáře i s podadresáři z nichž jeden je na přenosném disku a druhý na NAS?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 4. 11. 2022 21:23

pemar.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků