Systémový blesk k Nikonu D90

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 20. 3. 2016 11:40

Vůbec se nevyznám v nabídce systémových blesků. Chtěl jsem si jej koupit už k předchozí D70, ale nebylo peněz nazbyt a byly jen dvě možosti od Nikonu. Dříve se psalo, že blesky od druhovýrobců nefungují a nekomunikují s Nikon DSLR korektně.

Jak je to dnes? Dá se spolehnout i na neoriginální blesky?
Zatím jsem jen zhruba vybral v jednom eshopu a zarazilo mě, že Metz má skoro dvojnásobné směrné číslo (neuvádí náhodou při vyšším iso?). Cena tak nějak okolo těch 7500.

Narodil se mi syn a chci hlavně fotit v místnosti odrazem o strop, nebo s odraznou destičkou. Díky za rady.

http://www.oehling.cz/nikon-sb-700#product-tabs=1
http://www.oehling.cz/metz-mb-52-af-1-n ... uct-tabs=1
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 20. 3. 2016 14:13

Do bytu je to jak s kanónem na vrabce :-) První blesk co jsem měl zrovna na Nikon byl Metz AF34 a minimálně v bytě stačil v pohodě. Doma nejčastěji používám jako optický slave manuální Yongnuo YN 460 II postavený na poličce, spouští se zábleskem interního blesku, vychytat si optimální nastavení je otázka pár cvaků. Je to pohodlnější než nasazovat blesk do patice, jinak mám ještě mnohem výkonnější TTL blesk na ven, na doma mi přijde takovej makabrózní.
Kdybych měl mít jediný blesk, tak koukám asi po Nissinu i40.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 20. 3. 2016 15:01

Prohlížím ten Nissin i40 a celkem se mi zamlouvá. Chci si s bleskem ještě koupit Nikoňáckou 35mm f/1,8 a u té oproti seťáku opravdu výkon třeba nebude. Jde mi vlastně klavně o to blejskání o strop.

Možná ještě koukám na Nissin Di700. Velikost by mi asi až tak nevadila.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 20. 3. 2016 16:40

Na Canonu jsem spokojený s Yongnuo YN-568EX II.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 3. 2016 19:41

Luckyghost

zalezi ako casto ho budes vyuzivat, v ako vysokých priestoroch atd. Ja mam Nissin i40 a pouzivam obcasne, ale zase nemam problem ho mat pre istotu stale v brasni - je maly, skladny.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod JSP070 20. 3. 2016 21:15

Na D90 som mal Nissin Di866 Professional. 100% spokojnosť, fungoval aj na D7100. Plne podporoval aj CLS.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flayer 21. 3. 2016 13:01

Pokud hodláš časem fotit nějakou důležitou reportáž (svatby, plesy, apod.), vem SB700 nebo bazarovou SB800 (mám SB900 a to je už moc velká potvora). S tím Metzem jsem párkrát fotil na D80 - porovnání s SB800 o něco pomaleji nabíjí a občas dost přepálí, což mě trochu štvalo. Na druhou stranu má lepší uchycení než Nikon a pro tvé účely by určitě stačil. Popř. ještě vypadá docela zajimavě Nissin Di700A.
Flayer
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků