Cestovny stativ do 40cm

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kemuxog 25. 2. 2023 14:01

Dobry den, chcel by som vas poziadat o radu. Zhanam stativ, ktory by mal do 40cm v zlozenom stave. Vyhliadol som si dva, konkretne Rollei Traveler no.1 a manfrotto element traveller small carbon. Parametre maju dost podobne, rollei je akurat lahsi a aj o cosi lacnejsi. Nejake porovnavacky som velmi nenasiel. Nemate niekto skusenost a nevedeli by ste mi poradit pre ktory sa rozhodnut? Dakujem.
kemuxog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TVdigi 25. 2. 2023 19:09

Mel bych jeden tip, který je o trosku dražší { i v aktuální megaakci na oehlingu } ale podle mě by to mohl splňovat, a je myslím i lepši než ten rollei. Sám jsem si ho teď koupil a jsem moc spokojenej.
https://www.oehling.cz/p/benro-bat-05a- ... vou-hlavou
TVdigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 26. 2. 2023 08:58

kemuxog píše:Dobry den, chcel by som vas poziadat o radu. Zhanam stativ, ktory by mal do 40cm v zlozenom stave. Vyhliadol som si dva, konkretne Rollei Traveler no.1 a manfrotto element traveller small carbon. Parametre maju dost podobne, rollei je akurat lahsi a aj o cosi lacnejsi. Nejake porovnavacky som velmi nenasiel. Nemate niekto skusenost a nevedeli by ste mi poradit pre ktory sa rozhodnut? Dakujem.

Z tychto dvoch by som bral urcite Manfrotto. Rollei ma mizernu hlavu, ktory nema ani friction control...to je o nicom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 26. 2. 2023 09:38

A co na tom stativu bude za foťák a objektiv ?
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kemuxog 26. 2. 2023 09:47

ďakujem za rady. Momentálne asi prevažne iPhone poprípade stará zrkadlovka olympus e520. Zvládne to aj nejaké nové kúsky? Ak by som si v blízkej budúcnosti chcel zaobstarať nejakú bezzrkadlovku?
kemuxog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar. 26. 2. 2023 09:55

Na iPhone se hodně používá Joby.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 2. 2023 09:55

Ja mam karbonove Leofoto URBAN LX-225CT co je +/- rovnake ako to Manfrotto z tvojho vyberu.Mal so ho so sebou v Gdansku a ked nefukal vietor, tak zvladol v pohode aj niekolkosekundove zabery s Nikonom Z6 + Z 24-200.
https://www.fotovideoshop.sk/shop/leofo ... 0630.xhtml
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 2. 2023 10:26

Na telefon a malé bezzrcadlovky může vystačit i maličký stativ do 1 kg včetně hlavy. Mám dobrou zkušenost s čínskými Benro a Sirui. Bohužel, radit model je dost těžké, protože neustále inovují nebo přejmenovávají modely stativů, a po pár letech aby se v tom čert vyznal, vůbec netuším, jestli stativy stejné podle obrázku jako můj, jsou opravdu funkčně stejné. Můj nejmenší stativ je karbonové Sirui T-025X s hlavou B-0, v celkové váze asi 0,87 kg, traveler designu (5 segmentů noh, skládání nahoru směrem k hlavě), nevýhodou může být nízká max výška asi 140 cm. V pohodě zvládá i FF bezzrcadlovku s kratšími lehčími objektivy, když moc nefouká. Systém úchytu do hlavy je Arcaswiss, kompatitiblní s PeakDesign destičkami na popruhy a destička v balení je maličká a nízká, takže nepřekáží na malém těle bezzrcadla (včetně minitypů jako Fuji X-T10 řada). Podle obrázků je mu blízko následující, má ale pravděpodobně jednodušší hlavu bez aretace panoramatické rotace samostatným šroubem, možná je to ale integrováno v hlavním šroubu.
https://www.datart.cz/stativ-sirui-trav ... er-5c.html

Na teleobjektiv, do tekoucí vody atd., mám hliníkové Benro ve váze 1,5 Kg vč hlavy. Mám ho už dost přes 10 let.

-- 26. 2. 2023 10:28 --

Leofoto od landova vypadá fajn.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 2. 2023 11:20

Pokud nefouká (v závětří) tak na mobily či malé bezzrcadlovky se širokáčem stačí skoro cokoliv. V Albánii jsem měl jen malý čínský "Gorilla Pod" (tak 150g). Kamarád se tahal s velkým stativem a na spoustu míst už ho pak ani nebral.

V Albánii jsem s ním fotil hlavně noční fotky, např. tuhle písečnou dunu na 79 sekund, už je tam i patrný pohyb hvězd.

Obrázek
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 2. 2023 11:24

Gorila pod je ale nizoučký a ne vždy je možné najít vhodný podstavec, což dost limituje možnosti kompozice.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 2. 2023 11:44

Jo, limity to má, ale většinou se něco najde, Gorilla Pod se dá omotat i kolem větve či zábradlí. Přijde mi to jako výborná alternativa k plnohodnotnému stativu, když se mi ho nechce tahat. Ten Sirui Traveler vypadá dobře.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kemuxog 26. 2. 2023 12:42

Dakujem este raz. Leofoto vyzera fajn, ale je to uz trochu mimo moj rozpocet. Rollei som teda vylucil. Padol tu este tip na Sirui. Stoji podobne ako manfrotto. Sirui je lahsi, manfrotto ma zas vacsiu vysku. Je v niecom to manfrotto ? Gorilla pod je fajn, ten mam, ale hladam tentokrat nieco, co by ho doplnilo.
kemuxog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 26. 2. 2023 13:21

Veľký dôraz pri týchto ľahkých stativoch treba dat na hlavu. Ja som mal nejaké podobne Sirui, ale hlava bola ako pri tom Rolei. Preto som ho predal a kúpil leofoto a to je naozaj nebe a dudy.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 26. 2. 2023 13:33

Sirui má různé modely a řady, mám tu, co začíná jedničkou a udrží na svoji hmotnost překvapivě dost, slabiny má jinde. Tu řadu začínající nulou bych použil tak maximálně na mobil.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 2. 2023 14:14

Na svém Sirui mám jinou hlavu, než je v odkaze. Kupoval jsem celý set asi o 1/3 dráž z ebay a už před aspoň 5-6 možná 7 lety. Hlava je maličká, ale s mými sestavami pevná a po utažení např. se 105 macrem se ani nehne (lze vidět na kompozici). S něčím dlouhým a těžkým se už to pak může prohýbat nebo překlápět, proto mám těžší Benro. Provozoval jsem na něm už D750 s různými pevnými skly nebo i 24-120/4, předsklopení zrcátka, infraspoušť, i kritické časy úplně v pohodě. Z6 s EFCS nebo elektronickou závěrkou to nerozechvěje ani náhodou.
Dolgor
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků