SONY A5100 - samovolné restartování

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod janek499 30. 10. 2022 09:13

Ahoj všem,
rád bych získal radu s řešením problému u mého setu se SONY A5100. Fotoaparát mi přestal fungovat, ovšem jen s některými objektivy.
Objektivy:
SEL18200LE - zoom
SELP1650 - setový objektiv
SEL30M35 - makro
Sigma 30mm f/2,8 DN ART
Podrobný popis problému:
Byl jsem na cestách s SEL18200LE a postupně mi začal špatně ostřit (pomaleji) pak už v části rozsahu nešel AF vůbec. Také při zapínání bylo slyšet v objektivu chrastění, myslím že odlišné něž dříve. Vyvrcholilo to tím, že fotoaparát nedokázal zaostřit a při stisku spouště se restartoval. Přenos informací z fotoaparátu (clona) se zdá funguje dobře. Zkoušel jsem fotit na MF i s možností uzávěrky bez objektivu a nic.
Takže jsem předpokládal, že jsem nevědomky s objektivem někde ťuknul a je rozbitý.

Jenže doma jsem fotoaparát zkoušel i se zbylými objektivy a SELP1650 a SEL30M35 opravdu fungovali bez problému. Ale Sigma mi po připojení nedetekovala ani clonové číslo a při zmáčknutí spouště se mi fotoaparát jednou dokonce resetoval do továrního nastavení. Jinak ho fotoaparát standartně nedetekuje. Navíc při zapínaní je znovu slyšet šelest asi ostřícího mechanismu jako u SEL18200LE, což dříve takto nebylo.

Všechny objektivy a fotoaparát byly dříve zcela funkční.
Přijde mi neuvěřitelné, že by mi nezávisle na sobě umřely dva objektivy. Proto bych se rád zeptal na nějaké tipy co s tím dál. Má smysl to zkusit dát do opravy? Pokud by byl problém jen v SEL18200LE, tak vzhledem k jeho ceně bych byl ochotný opravu zaplatit.
Případně můžete dát tipy na nějaký dobrý servis, ideálně asi v Brně.

Díky moc za odpovědi
JM
janek499
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků