Full Frame do 50000

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Blackraven1 20. 7. 2022 03:55

Dobrý den, poprosím o radu, chci si pořídit první lepší foťák. Mělo se jednat určitě o Canon, z důvodu ergonomie a recenzí ohledně menu. Měl jsem políčeno konkrétně na Canon eos r7. Ale jak jsem začal pročítat a studovat různé vlákna, zjistil jsem, že na moje účely focení bude vhodnější Full Frame. Tak jsem začal přemýšlet o RP, ale pak jsem se nějakým způsobem nakonec dostal až k Sony A7 III. chválí výsledky, naopak všude haní krkolomné menu. Tak jsem na vážkách co zvolit. Nebo můžete popřípadě dát tip na jiný full frame do 50000? Kromě Fuji. Děkuji
Blackraven1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 20. 7. 2022 05:52

Záleží na tématech focení, k tomu adekvátní objektivy a pak se dá radit, co dál.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blackraven1 20. 7. 2022 07:03

Hlavně příroda, krajiny, rodinné foto, portréty... pak samozřejmě otázka, jestli koupit foťák v setu, nebo jen tělo a k němu nějaký vhodný objektiv zvlášť
Blackraven1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 20. 7. 2022 08:07

Ten popis je takovy obecny :) Obzvlast, jestli s focenim zacinas, tezko budes mit predstavu, co konkretne chtit.

Ty temata jsou takove klidnejsi, takze klidne muzes vzit i neco z nizsi rady tel, dulezitejsi budou objektivy. Podle me ani nepotrebujes FF. Preci jen, objektivy na to pak budou vetsi nez na mensi cipy.

Ale jestli FF, tak bych vzal s nejakym malym 35mm objektivem, at se to da brat vsude. Da to FF prostorovost, porad to nekrivi oblicej a je to i dost siroke na prirodu.

A jestli Canon, Nikon nebo Sony? Skocil bych do obchodu si to osahat. Neco z toho padne do ruky. Slozitost menu bych na dalku neresil.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blackraven1 20. 7. 2022 11:36

Budu přecházet z kompaktu Sony RX100, takže úplně první větší foťák. Když se zeptám úplně blbě, myslel jsem, že když pořídím full frame, zachytím do záběru větší prostor, než s APS-C systémem. Nebo to můžu nahradit vhodným objektivem? Třeba ten Canon eos R7 mě láká skrz focení zvířat v přírodě, ptáci... chválí u něj ostření na oko zvířat, rychlost sériového snímání...
Blackraven1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stan35 20. 7. 2022 12:09

Složitost menu bych také neřešil, pokud se prokoušou nastavením tak, že už do něj nebudu muset co chvíli, tak za mě ok.
Jestli FF - klidně si jej dopřej, hlavní jsou objektivy, jak se mi foťák drží, jaký má hledáček a jak skrze něj vidím, výdrž baterek apod.
Odpichl bych se od toho, šel si to vyzkoušet a uvidíš.
Poslední ficury AF u jednotlivých značek jsou dobré lákadlo, ale jestli to máš s focením na pohodu, tak bych se tím nejak nezabýval a dál přednost objektivům na úkor posledních výdobytků techniky.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blackraven1 20. 7. 2022 13:51

Chci si je osahat ve Fotolabu, který mám nejblíž, ale ten Canon R7, stále není skladem. Takže musím počkat. Kdybych věděl, že mi bude stačit do začátku Canon RP, tak bych čekat nemusel, ale zase si říkám, když už mám našetřeno, tak jsem chtěl koupit rovnou něco lepšího, než pak časem měnit a prodávat pod cenou stávající
Blackraven1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 20. 7. 2022 13:53

Blackraven1 píše:Budu přecházet z kompaktu Sony RX100, takže úplně první větší foťák. Když se zeptám úplně blbě, myslel jsem, že když pořídím full frame, zachytím do záběru větší prostor, než s APS-C systémem. Nebo to můžu nahradit vhodným objektivem? Třeba ten Canon eos R7 mě láká skrz focení zvířat v přírodě, ptáci... chválí u něj ostření na oko zvířat, rychlost sériového snímání...


I na foťák s menším čipem lze dát objektiv, který dá úplně stejný úhel záběru jako FF. Jen ty objektivy na FF jsou zpravidla větší.

Jinak jako stan35. Ideální je zkusit osobně ...

PS: Jestli budeš fotit vážněji a chytne tě to, velký rozdíl udělají právě objektivy. Nech si i budget na ně.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 7. 2022 16:15

https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Blackraven1 20. 7. 2022 20:07

Díky za odkaz, ale já je chci první vyzkoušet osobně. Teď mi navíc vyskakuje sleva 5000 na Sony A7 III v setu s objektivem, takže za 53k už to je myslím dobrá koupě a mám nad čím přemýšlet
Blackraven1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blackraven1 21. 7. 2022 14:12

Ještě by mě zajímalo, všude se píše o životnosti závěrky, kolem půl milionu, co se stane pak? Musí se nějak vyměnit, nebo repasovat? Když bych třeba pomýšlel po bazaru, tak jestli je to nějak důležitý faktor?
Blackraven1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 21. 7. 2022 15:06

Některé A7III měly problém se závěrkou při cca 35.000 cvacích.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vendda 21. 7. 2022 16:49

To, že závěrka je testovaná na určitý počet cyklů nemá téměř nic společného s její výdrží. Prostě je to OOO = Obecně Oblíbený Omyl. Testování vypovídá pouze o tom, že první a např. dvousettisící snímek bude v nějaké definované toleranci (1/200 s bude tak nějak pořád 1/200s s určitou +- tolerancí). O počtu snímků, které závěrka vydrží, to v podstatě neříká nic. Může vydržet půl milionu, může odejít po 30 000 fotek. Ale lidi to číslo rádi berou za zaručenou výdrž. I výrobci už tohle vysvětlovali. Asi marně. :-)
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 7. 2022 18:38

Myslím, že A7III je dobrá volba. Sám ji nám a fotím podobná témata jako ty. To znamená rodinné foto, výlety a s tím související krajinky, jednoduché dokumenty, momentky.

Když jsem foťák kupovat ještě za plnou cenu 65k byla volba jednodušší Nikon Z6, Canon R nebo Sony A7III. Ani jeden z nich nebyl lepší než A7III. Dnes je situace trochu jiná, ale možná bych volil opět stejně. Můj rozpočet byl stejný jako tvůj 50k, který jsem dost přešvihl.

Ale zpět k A7III. Kolují kolem ní nějaké mýty, se kterými nesouhlasím.
1. je chaotické menu. Možná to vychází t toho, že na Sony přechází z jiné značky. Já jsem přecházel z Minolty a ze Sony a problém jsem neměl. Naopak, kdež se mi dostane do ruky Olympus nebo Nikon tak tápu v jejich menu. Je to spíš věc zvyku než toho, že by to menu bylo špatné.
2. špatný setový stový objektiv - asi to není žádný zázrak, ale mě posloužil dobře. Oproti chválenému Tamronu 28-75/2,8 je menší a lehčí a pro výlety a obecně pro mé použití se skvěle hodí. Pokud ses ptal zda v setu s objektivem nebo bez něj, řekl bych v setu. Navýšení ceny setu je velmi malé a za tak nízkou cenu lepší objektiv nekoupíš ani náhodou. Radost z nového objektivu se nechej na později.

K závěrce se vyjadřovat nebudu, tam nemám žádné zkušenosti. Pořád jede.

K dalším dotazům - FF si nenech rozmluvit, zvláště pokud na něj v pohodě dosáhneš rozpočtem. APS-C jsem měl 14 roků a vždy jsem to dobral pouze jako dočasné protože FF byl příliš drahý.

Erogonomii moc neřeším, důležité jsou spíše rozměry a hmotnost, protože při mém obvyklém použití foťák spíše nosím buď v ruce nebo v batohu a občas udělám fotku. Nejsem svatební fotograf, který drží foťák hodiny v ruce a neustále fotí. O když zdejší svatební fotografové A7 používají. No ale vyzkoušej a pak se rozhodni.

Další objektivy určitě ano. To je na těchto fotoaparárech to nejlepší, až budeš cítit, že bys chtěl fotit i něco jiného nebo si chtěl jen udělat radost, koupíš nový objektiv a starý foťák dostane novou stavu.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 21. 7. 2022 19:19

No, já nosím na "vážnější" focení A7R2 s A6100, na které mám nasazená skla s FF f1,4/1,8/2,8 nebo E1,8/2,0. Na obyčejné focení tahám A6100 + 18-200 (1. generaci). Výhodou je, že se dají použít všechna skla na obě těla. A u R2 si můžu dovolit i přepnutí do APS-C režimu, kdy mi to sice fotku ořeže o 1/3, ale oproti A7III není výstup tak "malý".
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků