Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Titan_66 2. 2. 2023 22:31

Tak jasně, ještě to nemusí být pravda, ale nedivil bych se, kdyby to tak bylo.

Je fakt, že třeba rumor, že bude oznámena nová Sigma 1-2 týdny zpátky nevyšel :)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 2. 2023 23:50

Jaké sbohem Sigmy f/1.4 ??? Já teda vidím Z Nikkory f/1.8, f/1.2 a f/0.95, ale f/1.4 nějak nevidím. Tam zřejmě zapadnou ty Sigmy.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 3. 2. 2023 06:50

Já to vidím tak, že buď člověku stačí f 1.8, nebo sáhne po světelnější alternativě, ale i tak málokdo koupí f1.4 i f1.2.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2023 06:52

Teraz vo februari su presne 4 roky, co mam Z6. Patrilo by sa to oslavit upgradom fotaku...mozno mi Nikon urobi radost na CP+.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 3. 2. 2023 06:59

Nápodobně. Taky bych klidně upgradnul. Ale muselo by mi to dávat smysl - ocenil bych něco jako 36MP, ale hlavně display ve stylu Fuji, tedy výklopný ve vertikálním směru, zlepšený AF, lepší rozlišení hledáčku.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 3. 2. 2023 11:29

Otázka je, co upgrade těla přinese, ideál by bylo něco jako Z6 s výkonem Z9, ale rozměry a cenou Z6. To ale asi není realistické, asi to bude nějaký kompromis mezi tím. Lehčí a menší než Z9 to bude, levnější asi také, kompromis bude někde ve výkonu, ale asi to nebude horší, než Sony A7. Asi se zlepší video, trochu AF a dál si netroufám odhadovat.

Zajímavější pro mne bude upgrade u skel, ale ani tam nemám nějaký vyložený GAS, mám pocit, že skla co mám, jsou opticky OK, snad jen bych dokoupil nějakou alternativu skel na cesty.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2023 11:40

Primarne ocakavam zlepsenie v AF: detekcia objektov, real time tracking... a personalizaciu roznych AF rezimov na rozne tlacidla (ako napr. na D500).
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 2. 2023 13:07

Moje první čtyřletka se Z6 nastane někdy v říjnu, takže mám na upgrade ještě čas :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 3. 2. 2023 14:47

Aby to pak nebylo s dodací lhůtou jak u aut, 12-18 měsíců od objednání :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2023 15:07

Ja mam skor obavu, ci na CP+ ohlasia aspon ten vyvoj fotaku.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 2. 2023 15:59

Jestli dobře chápu prosáklé informace z uplynulých měsíců, mělo být něco představeno už na podzim. Nejspíš měli všechno připravené, videa, obrázky atd., ale nebyli spokojeni se zásobami hotových kusů a rychlostí výroby kvůli některým dílům (senzory, CPU, něco jiného?). Jestli v mezičase nezaháleli, snad nebudeme čekat dlouho. Taky ale mohli zjistit, že konkurence mezitím vydala foťáky, na které nestačí. V tom případě se asi všechno zruší a budeme čekat další 2-3 roky ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2023 16:01

Nesranduj ! :roll:

-- 3. 2. 2023 16:05 --

Ono by mi uplne stacilo, keby urobili Z9 bez gripu...a tam uz maju vsetko pod strechou, nemusia nic vymyslat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 2. 2023 16:21

Takový foťák by se mi líbil taky, i když bych na něj neměl:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 3. 2. 2023 16:23

Nikon má s dodacími lhůtami problém, i na Z9 byly dlouhé čekací doby.

V souvislosti se Z9 mne napadá jeden postřeh: je jasné, že hlavním argumentem byly technické parametry orientované na rychlost a výkon, ale s odstupem času vidím ještě jeden silný argument (minimálně v mém případě), a tím je EVF. Vnímal jsem velký rozdíl mezi EVF u Nikonu Z9 a u ostatních modelů (nejen od Nikonu), Z9 totiž umožňuje zvolit “přirozené zobrazení”, které se hodně blíží OVF.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2023 16:43

Nikonu to stále trvá dlhšie, ale aktuálne ho Canon valcuje. Každú chvíľu nove telá, nikon už tento rok musí s niečím prísť, ináč to bude veľký fail.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků