Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 6. 2023 11:09

No, na dpreview jsou ke sažení RAWy jak OM1, tak R7 ... tak si to můžeš zkusit vyvolat a posoudit, jak vnímáš ten šum u obou potenciálních foťáků.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 9. 6. 2023 11:15

OM-1+100-400
Obrázek Obrázek Obrázek
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NevimAVM 9. 6. 2023 12:11

tomashr píše:OM-1 proti E-M1III vychází v měření (D/R, šum) v podstatě stejně. Má ale výstup lépe ohlídaný z hlediska různých artefaktů, bandingu a tak, což dává docela o dost lepší zdroj pro další zpracování. A ve výsledku se opravdu dá jít klidně o 1, možná i 2EV výše, než u E-M1III, v tom to posun prostě je (neteoretizuji, měl jsem E-M1III a pořád mám k OM1 ještě E-M1X, což je obrazově identické s M1III).

Rozlišení nehodlám komentovat, tuším jsem ti na to už trochu rýpavou reakci psal jinde... Zajdi se podívat na aktuálně běžící výstavu CNP, kde najdeš velké formáty od Bambouska a pak si sám řekni, zda ti to připadá nedostatečné :-)


Toz ja myslel rozliseni z pohledu orezu/detailu, nez nejake velkoformatove tisky.

Bambousek me nezajima, ja nikdy nebudu kempit na Kostarice tyden, abych tam neco blikl a pak stravil dalsi tyden photoshopovanim.

Vlastne ani raw neresim, mne zajma co bliknu ted a tady do jpegu, max jemne doladit barvy, protahnout topazem a nazdar :)
NevimAVM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 6. 2023 12:45

"... a pak stravil dalsi tyden photoshopovanim"

To se právě pleteš.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NevimAVM 9. 6. 2023 13:02

Ferin píše:"... a pak stravil dalsi tyden photoshopovanim"

To se právě pleteš.


To byla zjevna nadsazka, takze v cem bych se mel plest? Pointa je zrejma, nevim proc tu neustale nekdo predhazuje Bambouska a Stacha.
NevimAVM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 6. 2023 13:14

Pleteš se v tom photoshopování.
A ti dva se předhazují nejspíš proto, že dělají velké tisky, na nichž můžeš dobře posoudit to rozlišení. To nemá s kempením v Kostarice nic společnýho, o obsahu fotek tu nikdo nic.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NevimAVM 9. 6. 2023 13:27

Ferin píše:Pleteš se v tom photoshopování.
A ti dva se předhazují nejspíš proto, že dělají velké tisky, na nichž můžeš dobře posoudit to rozlišení. To nemá s kempením v Kostarice nic společnýho, o obsahu fotek tu nikdo nic.



Rozliseni ake z hlediska detailu a vyrezu. Koho zajimaji nejake tisky? Ja zadne vystavy nikde preci poradat nebudu a 99% lidi taky ne. Nehlede na to, ze u tisku ti promenne v kvalite dela x dalsich veci. Podle tisku by me v zivote nebapadlo nic posuzovat.
NevimAVM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 6. 2023 13:44

Nikdo tě přece do nich nenutí...
No nic.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 6. 2023 23:29

NevimAVM píše:
Ferin píše:Pleteš se v tom photoshopování.
A ti dva se předhazují nejspíš proto, že dělají velké tisky, na nichž můžeš dobře posoudit to rozlišení. To nemá s kempením v Kostarice nic společnýho, o obsahu fotek tu nikdo nic.



Rozliseni ake z hlediska detailu a vyrezu. Koho zajimaji nejake tisky? Ja zadne vystavy nikde preci poradat nebudu a 99% lidi taky ne. Nehlede na to, ze u tisku ti promenne v kvalite dela x dalsich veci. Podle tisku by me v zivote nebapadlo nic posuzovat.


V tom pripade to mas jednoduche. Rozlisenie je dost technicky a papierovy parameter kde ta nema co prekvapit. Pokial radsej rezes, nez komponujes, siel by som do niecoho s vyssim rozlisenim :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NevimAVM 10. 6. 2023 07:34

Fidko píše:
NevimAVM píše:
Ferin píše:Pleteš se v tom photoshopování.
A ti dva se předhazují nejspíš proto, že dělají velké tisky, na nichž můžeš dobře posoudit to rozlišení. To nemá s kempením v Kostarice nic společnýho, o obsahu fotek tu nikdo nic.





Rozliseni ake z hlediska detailu a vyrezu. Koho zajimaji nejake tisky? Ja zadne vystavy nikde preci poradat nebudu a 99% lidi taky ne. Nehlede na to, ze u tisku ti promenne v kvalite dela x dalsich veci. Podle tisku by me v zivote nebapadlo nic posuzovat.


V tom pripade to mas jednoduche. Rozlisenie je dost technicky a papierovy parameter kde ta nema co prekvapit. Pokial radsej rezes, nez komponujes, siel by som do niecoho s vyssim rozlisenim :)




Jenze dio ceho, to je ten problem. Prijde mi, ze jaksi nic neni :) co by mi vyhovovalo po vsech strankach.
NevimAVM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 10. 6. 2023 07:50

Toto funguje bez jakýchkoliv omezení.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 6. 2023 08:28

Jenze dio ceho, to je ten problem. Prijde mi, ze jaksi nic neni :) co by mi vyhovovalo po vsech strankach.

Je to otazka priorit. Kazdy by chce nepriestrelny vystup, ale pre mna osobne je podstatnejsia kompaktnost a jednoduchost pouzivania. Ale toto ma kazdy inak.

Pokial Ti nevadi tahat sa po lese s x kilovymi zostavami, nie je dovod vobec pozerat na OM. Ma 1/4 snimac oproti FF a nech Ti vravi kto chce co chce, prejavit sa to musi. Ma ale svoje vyhody a je na tebe ci mas pocit, ze ich vies vyuzit, resp ze Ti pomozu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jo.sef 12. 6. 2023 07:58

Základ fotografie je ostrost a dynamika obrazu, ostatní se dá ladit. Jestli je to malý nebo velký čip je skoro jedno, ale já raději udělám ořez než řešit zorné pole. Výrobci 1/4 snímačů si hledají argumenty stejně, jako si je hledají výrobci FF, nicméně ty technologie jsou stále podobné už mnoho let a nový foták za 200 tis. nikoho fotografem neudělal :) Na stránkách prodejce jsem zahlédl, že OM-1 má občasné problémy při ostření, nevím, co je na tom pravdy.
Jo.sef
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod tomashr 19. 6. 2023 07:13

No uvidíme... Popravdě pokud by tohle vylezlo, tak při rozumné ceně o tom přemýšlet budu - ne nějaký vyložený "superGAS", ale vážná úvaha určitě ano.
Jinak se taky spekuluje, že bude uveden OM-10 (či něco takového), tedy model v nižší (ale taky velikostí malé) třídě, to by nemuselo být bez zajímavosti. Poslední E-M10IV přinesl několik vtipných funkcí, zrovna tak i poslední PEN E-P7, pokud by to v malém těle spojili a přidali alespoň zjednodušený PDAF, tak to může být docela zajímavé.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků