Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 5. 8. 2022 16:13

Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 8. 2022 11:07

Jedna z prvních fotogalerií k APO Ultronu 35mm F2 Macro... https://news.mapcamera.com/KASYAPA/apoultronmacro35/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karel7305879 8. 8. 2022 07:06

Ahoj všem. Ve svém portfoliu mi chybí dlouhé sklo a neumím se rozhodnout mezi XF 100-400 mm f/4,5-5,6 R LM OIS WR nebo XF 50-140 mm f/2,8 R LM OIS WR.
Myslíte, že je šance si někde takové objektivy vyzkoušet na svém těle? Má někdo 100-400 - co s tím fotíte? Díky.
karel7305879
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 8. 8. 2022 07:25

Asi by to chtělo si ujasnit, co s tím budeš fotit, proto to jsou úplně jiné kategorie objektivů. Pokud tele, tak ekvivalent k 100-400 je nová 150-600. 50-140 je spíše portrétní objektiv, než klasické tele.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 8. 2022 10:59

Zkus Fotori. A klidně si k nim přidej i 70-300 a novou 150-600.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 8. 2022 13:26

wikxzen píše:Jedna z prvních fotogalerií k APO Ultronu 35mm F2 Macro... https://news.mapcamera.com/KASYAPA/apoultronmacro35/


Jj, už aby byl doma:-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 8. 8. 2022 15:01

Stan35 píše:
wikxzen píše:Jedna z prvních fotogalerií k APO Ultronu 35mm F2 Macro... https://news.mapcamera.com/KASYAPA/apoultronmacro35/


Jj, už aby byl doma:-)


Nebyls to ty, kdo zapříčinil, že skladová dostupnost u F. Erhardta se zásadně změnila? Už jsem rozevíral PayPal kasičku a vono prd...! :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 8. 2022 19:11

Já ne, ale těším se na něj jak malý kluk:-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 8. 2022 12:08

FotoŠkoda hlásí, že Ultrona pro Fuji X budou mít k prodeji ke konci srpna. Ti nespěchají. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 10. 8. 2022 12:40

Já se ptal v Megapixelů a ti pro změnu neví vůbec. Údajně ještě není zalistovaný u dodavatele v ČR.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 8. 2022 18:14

Foto-Erhardt změnil stav na skladem, tak jsem toho "okénka" hned využil. Asi jediný kus - znovu už jen "pre-order". Teď už je to na nich - jako optimista bych rád zásilku měl v ruce příští týden v pondělí/úterý, jako pesimista spíše v druhé půlce týdne. :-)

EDIT:
Obrázek

Šušká se tedy o uvedení...
Fujinon GF20-35mm F4
Fujinon XF30mm F2.8 Macro
Fujinon XF56mm F1.2 MKII
a Fujifilm X-H2
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ADO.19 13. 8. 2022 07:52

Stan35 píše:
wikxzen píše:Jedna z prvních fotogalerií k APO Ultronu 35mm F2 Macro... https://news.mapcamera.com/KASYAPA/apoultronmacro35/


Jj, už aby byl doma:-)


Aj mne sa páči jeho výstup, asi sa nechám ukecať aj ja... :-D
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 8. 2022 12:43

Nějaká funkční dřevěná bižuterie pro GFX 50R... :-)

grip gfx 50r 2.jpg

Nebylo to levné a čekal jsem doslova měsíc než to z ČLR přišlo. Od řemeslníka jsem vzal dřevěný grip pro GFX 50R. Údajně je to z afrického eben. dřeva, ale to bych nebral vážně. Je to samo o sobě lehké - lehčí než samotná baterie do foťáku. Vystouplý prostor gripu vepředu na prsty je zevnitř vydlabaný. Vkusně spojené obě části - spodní desky a gripu na prsty. Celkově dobré řemeslné zpracování. Po utáhnutí se grip na GFX 50R prakticky nehne.
Mohl jsem si zvolit místo černého gripu verzi ze světlého ořechu, ale to by bylo moc nápadné. Má tak světlé dřevo třeba grip od SmallRigu pro GFX 50R.
Spodní deska je necelý centimetr silná - dle oka s pravítkem to vypadá cca 8,5 mm. Grip na prsty od vnějšího kraje cca 2,5 cm.

Vyřešila se tím i má nechuť pokládat spodek foťáku na drsné povrchy venku či kdekoliv, co by mohlo nepěkně poškrábat spodní část. Také se vyřešil problém, kdy GFX 50R i s objektivem GF 50mm měl tendenci přepadat dopředu, když stál na vratkém nebo málo pevném stole a stačilo jen lehce strčit a už to přepadlo na objektiv dopředu - tohle prostě nemám rád.

Nemůžu pochopit, proč Fujifilm neudělal funkční grip s možností úchytu na stativ i pro GFX 50R - nenabízí dodnes nic. X-Pro, X-E řady to mají, X-T jakbysmet. Třetí výrobci doplňků mají v nabídce pro GFX - SmallRig třeba.

V každém případě svůj účel to plní a usnadňuje manipulaci i držení celé sestavy, tzn. s GF 50mm sklem - cca 1100 g i s baterií. Neřeší to bezproblémové focení s jednou rukou (ono to sice nějak jde...), ale od toho jsou jiné foťáky.
V ruce se to drží dobře ikdyž nefotím a vykračuju si, křeče se zatím nedostavily. :-) :-)
Jištění v podobě řemínku na zápěstí (Cuff od PD) je však na místě - bez ohledu na druh foťáku.

Lze namontovat stativ. destičku v případě nutnosti, ale na to mám L-Plate od RRS, když chci cíleně fotit se stativem. Spíše bych to využil pro kotvičku od PD pro řemen přes rameno.

Jak je vidět z fotek, přístup prakticky ke všemu ze spodku.
Díky vykrojené části lze se zadním LCD panelem bez problémů manipulovat a spodní hrana LCD panelu se tak nedotýká země, ale je díky té desce stále nad ní.
grip gfx 50r 1.jpg

Podobné řešení mám i na X-Pro2 od J.B.Camera Designs, ale ten mezitím s výrobky skončil a dělá něco jiného, tak jsem se obrátil jinam.

Jinak jsem vyměnil starší UHS-I paměťové karty od San Disku Extreme (90 MB/s) za UHS-II 2000x od Lexaru (ty zlaté s 300 MB/s) - vše co má souvislost se zápisem na kartu a čtením z ní se urychlilo a zpříjemnilo práci/focení zase o nějaký level výš. Zejména prohlížení a zvětšování náhledů na displeji je dostatečně rychlé bez škubání a čekání. Když jsem se po týdnu vrátil k San Disk kartám, tak zpomalení GFX 50R je znát.
GFX50R má oba sloty pro UHS-II tak je záloha na druhou kartu rychlá. To byl problém pro X-Pro2, má první slot na UHS-II a druhý pro UHS-I. Zálohovat video záznam při nahrávání se s tím nedalo. Ne že bych s GFX 50R chtěl točit videa. :-)

Z MPB jsem dokupoval dvě Fuji orig. baterie do GFX 50R s 100 % kapacitou za cenu jednoho originálu u nás. Patonu schoval do šuplíku jako náhradu, kterou asi nepoužiji. :-)

A fotky? Nějaké budou... časem. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 15. 8. 2022 10:06

Trochu okřídlených z letošního léta, vše Tamron 90
Přílohy
41.jpg
Otakárek ovocný
40.jpg
Otakárek ovocný
39.jpg
Dlouhozobka svízelová
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 16. 8. 2022 18:56

Pekné to máš. Nejaké bližší info o té 90-tke by nebolo?
drive18
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků