Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 5. 2023 07:15

Tak už to mají oficiálně i na svém webu.

Compact and easy-to-use angle of view ULTRON 27mm F2

Obrázek
Obrázek

Focal Length – 27mm
Aperture Ratio – 1 : 2
Minimum Aperture – F22
Lens Construction – 4 groups 6 elements
Angle of View – 53.7°
Aperture Blade – 10 elements
Minimum Focus – 0.25m
Maximum reproduction ratio – 1: 6.7
Diameter × Length – φ59.3×23.5mm
Filter size – φ43mm
Weight – 120g
Hood – Screw-in hood included
Aperture ring – Available (Manual Setting)
Electrical Contact – Available *1
Exif Data – Available *1 *2
Focus check – Available
Parallax compensating – Possible (X-Pro3)
In-body image stabilization – Possible(only on camera with in-body stabilization)
Distance indicator interlocking – Available
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 5. 2023 19:30

Nástupce X-S10, který Fujifilm představí příští týden (24. 5.), X-S20, bude zřejmě bez větších zásahů v návrhu - tělo zvenčí se bude lišit jen v drobnostech. Obecně však ještě větší zacílení na/pro vlogery (nově V-LOG na kruhovém voliči). Předpokládá se i značné navýšení celkového výkonu oproti X-S10.
https://www.fujirumors.com/leaked-first ... -vs-x-s10/

Announcement May 24
26MP X-Trans IV
NP-W235 Battery
Fujifilm X-S20 Coming with Smarter Subject Tracking than X-T5, X-H2 and X-H2S (Automatic Subject Detection)
6K/30p and 4K/60p
X-Processor 5
VLOG printed on mode dial


A šušká se už i o cenách...
Fujifilm X-S20: $1,299
Fujinon XF8mmF3.5: $799

https://www.fujirumors.com/leaked-price ... 8mm-f-3-5/

More precisely, they told me that it will have:

- Product Priority Mode
- Background Defocus Mode

I have not been given any further details than that, but to me it sounds like the “product priority mode” could be something like the feature we find on the Sony ZV cameras.

https://www.fujirumors.com/the-power-of ... ocus-mode/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 5. 2023 14:35

Něco lehce obskurního pro "vážnou" zábavu...
Astrhori 50mm F1.4 Tilt Shift

Obrázek

Kopie jedné 35/0.95 kopie z té dřívější 35/0.95 kopie...
35mm F0.95 by MEIKE

Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 5. 2023 10:16

Právě probíhá...



WATCH Fujifilm X Summit NOW: Fujifilm X-S20, XF8mmF3.5, X-App and MORE – LIVE on FujiRumors

X-S20 presented
26MP X-Trans IV sensor and X-Processor 5, thanks to this combination, best power saving performance on any X series camera, low power consumption and long battery life, NP-W235 battery
750 shots in standard mode according to CIPA (but CIPA standard are strickt, such firing flash every two shots and zoom in and out every shot)
7 stops IBIS, 0.62 2.36m dot EVF, 1.84 million dots LCD
491g weight (with battery and memory card) – only 5% heavier than X-S10, pop up flash

New camera X-App
connects camera automatically to smartphone. User does not have to do anything, geotagging info updated every 10 seconds, available for download May 25 – connect up to 5 devices on a single smartphone

X-S20 comments by a photographer
very small camera, nice grip, great travel camera, built-in flash can be handy

X-S20 Video Specs
H265 All Intra and Long Gop, 4:2:2 10 bit internal, new Vlog mode: access to 6 most used functino when shooting logs: – Self timer – face eye detection – IS mode – High speed Rec
product priority mode – background defocus mode
TG-BT1 vlogging grip, X-App can be used to start and stopp recording
FAN-001 cooling fan compatible with X-S20

New Fimrware for X-T5 and X-H2, the promised firmware is ready, improved AF system
X-H2 ver.3.00 and X-T5 ver.2.00
better motion prediction AF algorithm, more resistant against change in speed of moving subject, subject detection now under tougher conditions so to track face/eye all the time under difficult conditions, more subjects detected: drones, insects added
X-S20 has all that AF power too (real life demo)
great backup camera also for professional use, a level of AF that is normally on high end cameras, but now it’s on a travel camera

XF8mmF3.5
widest prime lens in X mount lineup, 112 angle of view also used in many smartphones
215g and 52.8mm ling, great portability if combined with X-S20, 62mm filter diameter, distortion is good from edge to edge, very clear from edge to edge

X-App Again
1033 images taken and still one bar of battery left, image aquisition (switch connection from bluetooth to WiFi), select images on the App that you want to import, you can also transfer all at ones
Activity Log: logs of your shots will be displayed on the App, You see also with which camera took how many images
Timeline Tab: see all images you took, time, geotag and total number of images taken on that day, Camera and smartphone are always automatically connected, almost all current X Series cameras are compatible with X-App, except for older camera without bluetooth (you need still the old up for that), iOS and Android available tomorrow, compatible firmware update for cameras will also be available today (you need to update the camera too, not only download the App

PRICE & Availablity
X-S20 available end of June, $1.,299
XF8mm availbale end of June, $799


Různá videa k X-S20 (XF 8mm F3.5) atd.
https://www.fujirumors.com/live-blog-fu ... announced/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kezic 30. 5. 2023 14:54

kultus píše:Ja zase vazne uvazuji o Tamronu 17-70mm f2.8 pripadne obetovat delsi ohnisko a zkusit mnohem levnejsi Sigmu 18-50mm f2.8. Fuji XF 16-55mm f2.8 je uz dost draha. Prodal jsem XF23mm f2, ktery jsem skoro vubec nepouzival a kdybych se jeste zbavil 18-55mm f2.8-4, ktery taky moc nepouzivam, vic by mi davalo smysl pridat prachy na svetelny zoom, ktery bych sebou braval ven kdybych chtel fotit rodinu...svetelne pevne ohniska vyuzivam spis v interieru (35mm a 50mm) a nechce se mi je tahat ven. Mate s temi objektivy nejake zkusenosti? Proletl jsem par recenzi a chybu zrejme neudelam ani s jednim z nich, rad bych predevsim dobrou kresbu (nemusi byt TOP) na plne otevrene clone. Samozrejme neocekavam vykon objektivu s pevnym ohniskem.


Tak včera mně přišla Sigma 18-50 f2.8. Hned při vybalení první dojem : je to mrňous a působí velmi kvalitním zpracováním. První zkušební cvaky jen z okna a wow -proti tamronu 17-70 o ligu ostřejší, ticho při ostření a hlavně žádné cvakání clony. Absolutní ticho. Dnešní zkušební fota venku - i na plnou díru ostré od rohu k rohu, spolehlivé a rychlé ostření. Kdyby to byl rozsah 16-50 tak dokonalý objektiv.
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 30. 5. 2023 15:46

Tak spokojenost je na prvnim miste...ja to prozatim vzdal, tech 50mm na dlouhem konci pro mne neni tak zajimavych jako 70mm f2.8 ikdyz je to "jen" 20mm.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bron B 30. 5. 2023 15:53

Ta Sigma je vyborny objektiv, tiez o nej uvazujem, su asi aj lepsie, ale paci sa mi jej prejav.
Bron B
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 30. 5. 2023 18:06

wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 5. 2023 08:56

Tak asi nic překvapujícího, snímky od Kasyapa...
Fujinon XF 8mm F3.5 + Fujifilm X-S20

Obrázek
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 31. 5. 2023 09:57

Tohle je na mě už moc široké, s tím bych si asi poradit nedokázal ;-). Ale zase + pro Fuji, že s něčím takovým vůbec přišli. Své kupce i objektiv nejspíš najde.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 5. 2023 10:33

Ekv. cca 12-13 mm má už asi kdejaký současný fotomobil vedle ostatních ohnisek ve výbavě, a lidi s takovým uwa nemají problém (s nadsázkou psáno). :-)

Trochu přitvrdíme... v přepočtu (Pergear) za cca 16.200 Kč...


Inspirace z původního Laowa 24mm Macro Probe objektivu...
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jo.sef 5. 6. 2023 19:17

kultus píše:Vyzkousel jsem jeste trialku Topaz AI, ale vic mi sedi PureRAW, kde se sice mene nastavuje, vysledky jsou ale perfektni. Kdyz si fotky roztridim podle toho, jakou "silu" efektu chci pouzit, tak to jen pustim a vratim se az bude hotovo. Na individualni upravy a jpegy bude treba lepsi Topaz nebo pro nekoho kdo ma cas to vsechno zkoumat a hrat si s nastavenim, ale na ten realtime nahled chce poradnou masinu a trpelivost. Ale uprimne mi celkove nesedl ani DxO photolab, asi uz jsem moc srostlej s LR.Ten Gigapixel neboli zvetsovani jsem nepochopil vubec. S zadnym nastavenim jsem nedosahl lepsich vysledku nez original, o srovnani s priostrenou fotkou z Pureraw nemluve (ani po zvetseni na stejnou velikost). Myslel jsem, ze se s tou jejich AI dostanu na podobne vysledky jako s PhotoAcute 3 nebo jinou metodou pro superrozliseni, ale treba to jen neumim.


Taky jsem zkoušel na Canon R3 tyto dva softwary v tmavé místnosti na ISO 25600, u Topaz je menší šum a věrnější barvy, vše děláno v default hodnotách.
Přílohy
Topaz.jpg
PureRAW.jpg
Jo.sef
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 6. 2023 13:08

Běžné cvaky s Tamron 11~22mm F2.8 a Voigtländer Ultron 27mm F2...

Tamron 11-20mm F2.8 ( X-mount )
https://fujifanboys.com/blog/tamron-11- ... 8-x-mount/
Obrázek

Voigtländer ULTRON 27mm F2
https://news.mapcamera.com/KASYAPA/voig ... ultron27x/
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 10. 6. 2023 16:18

Zdravím, chtěl bych se po letech vrátit k Fuji mirrorless - zvažuji starší X-E3 nebo X-E4 - je tam nějaký výrazný kvalitativní posun? Chci něco menšího a jednoduššího na ovládání :)
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 10. 6. 2023 20:05

Je tam celkem velký rozdíl v AF, pak pár dalších změn, které už nemusí být tolik podstatné (dle toho, co fotíš). Shánět se ti budou blbě asi oba, X-E3 asi seženeš po bazarech možná lépe, ale X-E4 už se asi doprodává a po bazarech moc není.
OnderCZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků