Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 1. 2023 16:41

noxx_cz: Záleží na tom, který vezmeš. Ze skupiny ve stavu "Good" je tam za 419-439 EUR např. s poznámkou nějaké nečistoty/vlhkosti/plísně atd. uvnitř optické soustavy bez údajného vlivu na kvalitu obrazu.
Některý může vrzat více než druhý, či bude chrastit clonový kroužek nebo součástí balení nebude ta hezká plechová sluneční clona, orig. krabice atp.
Jsou ale reference, že řadu lidí příjemně překvapí reálný stav zvoleného kusu po vybalení a prvních testech.
EU MPB hodnotí prodávané věci celkem přísně, ať už v tom je nějaký význam nebo je to zkrátka pro ně jinak nastavená laťka než v MPB mimo EU.

Trochu mě ale zaráží ten počet starších XF 35/1.4, k dnešku tam mají 28 kusů v různém stavu.
Za mě tedy za 35/1.4 z bazaru je/by byla ok cena pod 8 tisíc Kč ve stavu, jak označuje MPB, "Excellent". :-)

Zrovna na E-infinity žádný GF 30mm F3.5 není delší dobu.
Vybíral jsem tedy z aktuálně sedmi různých kusů GF 30mm F3.5 na MPB, a pak se přistihl, že nad vícero fotkami jednotlivých kusů až moc dumám a nechávám se zbyteně ovlivňovat kdejakým sebemenším smítkem prachem na tubusu a přední i zadní čočky, anebo jen běžným škrábancem na bajonetu, clonovém prstenci atd.
Na jednu stranu fajn, že víš co kupuješ, na stranu druhou to zdržuje a vede jen k různým divným úvahám proč ano a proč zrovna ne. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 27. 1. 2023 20:19

Souhlasím, dřív jsem taky řešil každé smítečko, dnes už prostě fotím a na kraviny kašlu :-). Spíš mi šlo o to, že na MPB mají použité skla za cenu vyšší, než na e-infinu nové. Konkrétně tedy tu 35. Ale třeba jenom anomálie ;-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 28. 1. 2023 08:38

To jsou divne ceny, XF35mm f1.4 bylo moje prvni pevne sklicko a na eglobal jsem za novy kus dal 375Ecek. Ikdyz bylo tenkrat Euro trochu drazsi byl to slusny kauf, ted kdyz vidim ceny na e ifinity...€459
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 28. 1. 2023 09:43

Tak ono všeobecně foto zdražilo poměrně výrazně. Třeba já kupoval X-T4 za 990 EURO, dnes se pod 1500 moc dostat nedá ... takže zdražení o 50% za dva roky. Objektivy jsou na tom podobně.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 1. 2023 09:56

E-global měl ceny až "nehorázné". To byla "šedivka" non-plus ultra. Výhoda dodávek zboží z asijského prostoru do tehdejšího Spojeného království, když bylo ještě členem EU. A než udeřila pandemie COVIDu, kdy následně leccos z Asie se nedařilo dlouhodobě dovézt a naskladnit.
Jen s tou reklamací a vracením peněz to nebylo tak růžové a neprobíhalo hladce jako u E-Infinity (aspoň, co jsem tak četl různě na forech v době jeho existence).
Těsně před zánikem byl EG už hodně nespolehlivý prodejce.
MPB (EU) se snaží v těchto reklamačních (a vůbec celkově) věcech a řešení stížností působit až příkladně.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 28. 1. 2023 11:34

Je celkem bez debaty, že ceny fototechniky spíš rostou všeobecně, poklesy spíš dočasné v rámci akcí či výprodejů, ale základní ceny nic moc (leckdy je zdražení i oficiálně deklarováno).
Navíc ale naskakují různá specifika, kdy u některých značek byl u "šedivek" rozdíl větší než u jiných a pak se to proti situaci před pár lety jeví ještě výrazněji, zrovna odchod UK z EU s tímto trhem zahýbal dost. Přijde mi, že zrovna Fuji patří ke značkám, kterých se to týká více...

V hodnocení mpb (ale opravdu EU, kolem US odnože je kritiky více!) plně souhlasím s wixzen...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 1. 2023 10:13

Docela fajnšmekrovský objektiv... za USD 200 slušná porce "rozmazané" zábavy.
https://fujifanboys.com/blog/50mm-f1-4- ... ively-fun/

Obrázek
Obrázek

...

Jinak GF 30mm F3.5 R WR už byl včera odpol. avízován dle sledovačky v ostravském depu České pošty. Snad kurýra ČP dnes zastihnu. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 31. 1. 2023 10:20

Včera mi z MPB dorazil další balík úspěšně - reálně to opět bylo 2 dny po odeslání , tedy rychleji, než udané 3-4. Míněno tedy pracovní - padl mi do toho víkend, tak do ČR dorazilo někdy v pátek a doručili pak hned v pondělí dopoledne. Za mne v pohodě.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 1. 2023 14:49

Jj, nebýt víkendu, který byl díky mému netrpělivému čekání zdánlivě delší než obvykle, tak už vyvolávám nějaké fotky v C1.

Vybaleno, pokojově natemperováno (byl studený jak to počasí venku) a nasazeno na 50R. Fotky na MPB nelhaly, je to přesně ten kus. Akorát očištěný a zbavený i toho prachu, který na fotkách byl patrný.

Ano, je to docela "lofas". :D Ale váhově těch cca 500 g působí tak nějak vzdušně lehce. Vyfocené 23mm na X-Pro2, tak to trochu zkresluje. Reálně je to spíše buclatý macík.
50R 30mmF3.5.JPG
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 31. 1. 2023 14:55

wikxzen píše:Docela fajnšmekrovský objektiv... za USD 200 slušná porce "rozmazané" zábavy.
https://fujifanboys.com/blog/50mm-f1-4- ... ively-fun/

Tady to "umeni" mi nic nerika...ale zajimalo by mne jak si prodaval ty manualni 35-tky, ktera z nich stala nejvice za to, hlavne co se tyce pouzitelnosti pri otevrenych clonach. Hledam nejaky dobry kauf neco jako ttartisan 50f1.2 ale 35mm (f1.2-1.4)...dik predem.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 1. 2023 15:14

kultus - šel bych do Pergear 35mm F1.2.
Na druhé místo bych dal TTArtisan 35mm F1.4 a za ním 7Artisan 35mm F1.2 Mark II.
Ten TTArtisan 35mm F1.4 je takový mix těch dvou.

Samyang 35mm F1.2 je opticky na tom nejlépe z těch výše uvedených, ale je to v porovnání s nimi už docela macek a subjektivně na mě působí tak nějak, jakože bych s ním nešel spontánně fotit. Navíc, není už tak nějak zábavně charakterní.
Opticky i charakterově nejlepší v mém žebříčku manuálů pro X-Pro2 je stále Laowa Argus 33mm F0.95. Jen je velký, těžký a drahý.

EDIT:
Nokton X 35mm F1.2 od Voigtländeru jako drahá alternativa ze ten Pergear - nabídne aspoň EXIF.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bron B 31. 1. 2023 16:18

Mam objednany 7artisans 18mm/F6.3 Ufo lens, tak som zvedavy :) 35mm TTArtisan F1.4 je celkom fajn objektiv, je tu este Fujinon XC 35mm/F2. A nie je zly.
Bron B
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 31. 1. 2023 18:52

Mam XF35mm f2 a v interieru nekdy chybi i ta jedna stopa taky v bokehu. Mel jsem XF35mm f1.4 R a ten delal prima fotky, ale kupovat ho podruhe uz nebudu. Cekame druhe a na nej bude stacit i ten manual...mrknu na ten pergear, ale ten asi jen ze zahranici. A co ten TTartisans 35/1.4 ja ani tak moc charakternost nevyzaduji, spis aspon nejakou TQ pri plne otevrene clone nebo mirnem pricloneni.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 1. 2. 2023 07:50

Tady je několik hezkých ukázek od A. Griffina.
TTArtisan 35mm f1.4 + Pergear 35mm f1.2
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 1. 2. 2023 08:17

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků