Fórum DIGIarena.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 18. 4. 2024 21:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11721 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 683, 684, 685, 686, 687, 688, 689 ... 782  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 24. 1. 2021 22:49 
Offline
Pokročilý
Tak na cca 6m jsem vrabce fotil i bez krmítka, to samé řadu jiných ptáků. A pod 20m se reálně dostaneš k fotce docela běžně a pokud ne, tak něco velikosti sýkorky ani nemá cenu fotit, bohužel :-(

_________________
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 25. 1. 2021 06:50 
Offline
Expert
Ty ochočení ptáci, ke kterým se dostanu, jsou vesměs jako úlovek méně atraktivni, kdyby to bylo takhle jednoduché, fotím se 70-200mm nebo 300/4 PF a ani takový Prosický by nefotil s 600mm s 2x telekonvertorem. Takže teoreticky ano, ale ....

Druhé čertové kopýtko je v tom 1 EV navíc, aktuálně mám většinu fotek venku na ISO 2000, což je pro mne u APS-C na limitu, musel bych více spoléhat na stabilizaci a lépe držet fotoaparát nebo ho mít i na stativu, změnit styl focení.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 25. 1. 2021 07:52 
Offline
Pokročilý
To ale není teoretická otázka k diskusi, celé je to o prostém faktu, jak je objekt určité velikosti velký v záběru. A právě že to není jednoduché, ale nepříjemně složité...
Když totiž máš něco velikosti vrabce, tak ani při EQ800mm na 10 metrů nebude v záběru zas tak velký - při tomto ohnisku máš na 10m záběr zhruba velikosti papíru A3, což je proti velikosti podobného ptáčka docela dost. Samozřejmě nemusí být každá fotka "atlasovka" s objektem přes celou plochu, pří menší velikosti hlavního motivu to ale dává smysl spíš s nějakým dobře působícím prostředím okolo, pouhé rozmazání všeho kolem do extrému nic moc neřeší.

Přínos vyšší světelnost z hlediska času/ISO je bez diskuse, to ano, to potěší vždy. Jiná věc ale je, jak často to je opravdu nějak vyloženě "zlomové" ve smyslu "s o 1EV horší světelností už to stojí zaprd" - tady to tak jasně nevidím.

_________________
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 25. 1. 2021 08:48 
Offline
Expert
S tím vlivem světelnosti objektivu na bokeh v nějaké konkrétní situaci si to může každý vyzkoušet, alespoň přibližně, na tom svém objektivu - dvě fotky, jedna odcloněná a druhá zacloněná o 1EV …

Samozřejmě zbývá ještě do jisté míry oprávněná víra v to, že třikrát dražší sklo má bokeh o něco hezčí, než by odpovídalo čisté matematice.

Ale jinak bych řekl, že i teorie i praxe říkají totéž - z hovna bič neupleteš, jen ho malinko víc rozmažeš ;-)


Ale k té konkrétní fotce - je tam škoda těch dvou větví co se za ním kříží, ale jinak třeba mě osobně jsou podobné fotky přinejmenším stejně milé, jako ty dokonalé atlasovky.

_________________
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 25. 1. 2021 08:59 
Offline
Pokročilý
Mimochodem mě zrovna ten lednáček od pemara taky přijde dost v pohodě - je jasně vidět prostředí, ale není to nějak extra rušivé. Možná bych to v postprocesu doladil spíš tonálně než snahou o ostrost - pozadí trochu ztmavit a lednáčka zdůraznit či něco v tomto duchu...

_________________
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 25. 1. 2021 10:41 
Offline
Expert
Když jsem se díval v exifu na vzdálenosti, tak u těch neochočených ptáků mám 6 metrů jen výjimečně, 10m občas, spíše 15 metrů a spoustu fotek mám na 30m a více, proto jsem nahradil 300 PF s 1.4 telekonvertorem 500 PF a stejně mne to nutí ještě k výřezům. Takže clonit jsem letos nemusel ani jednou, ale to souvisí s tím, že nefotím z krytu. Nemám ani moc možností fotit na delší časy, stačí, že ten pták začne trochu poskakovat a fotka letí do koše, s tím ledňáčkem jsem to zkusil a šla do koše celá série.

Pokud bych srovnal 500/4 s 500mm třeba přes 150-600mm, tak ten rozdíl je větší než v teorii, nejen rozmazání, ale i ten bokeh. Ale ta hmotnost je pro mne KO, neudržím delší dobu u oka ani tu 500 PF s 1.5 kg.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 27. 1. 2021 12:23 
Offline
Expert
Na rannej prechadzke.

Z6+300PF+TC1,4
Obrázek


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 27. 1. 2021 12:28 
Offline
Expert
Za měsíc to začne :-)

_________________
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 27. 1. 2021 15:59 
Offline
Expert
Veru zacne to...zatial sa da aj z okna :-)
Obrázek

-- 27. 1. 2021 16:35 --

...alebo na prechadzke
Obrázek


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 27. 1. 2021 16:53 
Offline
Expert
Moc pěkné, u nás bylo odpoledne hezky, ale než jsem se stihl přepravit domů, bylo pozdě. Ptáci zatím bída, ale občas se dá najít nějaký park nebo lokalita, kde jsou.

Ty fotky ze Z6 a 300 PF s telekonvertorem jsou fakt pěkné, skoro jsem na okamžik zauvažoval, že bych koupil (v pořadí tuším třetí) telekonvertor Nikon, protože aktuálně mám jen to Kenko, které mi přijde protivně měkké (ale nevadí mu větve v pozadí, z kterých dělá TC Nikon a 300 PF hodně nervózní bokeh). Každopádně je 300 PF + TC na polovině délky a hmotnosti oproti 500 PF, což na procházce s foťákem je příjemné. Jedna z věci, co se Nikonu hodně povedla.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 27. 1. 2021 17:18 
Offline
Expert
To je presne ono, zostava s 300PF je na urovni zostavy s trosku prerastenym setakom, je to male, lahke, na celodenne tulanie prirodou paradny set.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 1. 2021 10:46 
Offline
Expert
A zase jedna dnesna s tymto kombom + TC1,4. Toto sa Nikonu naozaj neskutocne vydarilo. A to som chcel svojho casu tu 300PF predat a nechat si len 200-500. Chvalabohu som to neurobil.
Obrázek


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 1. 2021 11:12 
Offline
Expert
Ta 500 PF je také extrémně vydařená, byť je dvakrát větší a těžší. Je ale i výrazně rychlejší a má elektroniku z profi teleobjektivů, umí si třeba i zapamatovat zaostřenou vzdálenost. Hodně se mi hodí v období jako teď, kdy je ptáků málo a jsou plaší (tedy kromě holubů, racků, sýkorek, kachen a labutí, které jsou zvyklé na lidskou přítomnost a krmeni).

-- 30. 1. 2021 11:33 --

Vzpomínka na rok 2019:

Obrázek

Nikon 105/1.4


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 1. 2021 12:38 
Offline
Návštěvník
Pěkná:-)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 1. 2021 13:23 
Offline
Expert
Když jsme u těch pohodovek, tohle je Micina v Bellinzoně cca přes 6 lety, kde se ještě dalo v pohodě cestovat a užívat si života bez starostí:

Obrázek

Nikon 70-200/4


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11721 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 683, 684, 685, 686, 687, 688, 689 ... 782  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group