Fórum DIGIarena.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 28. 3. 2024 10:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Interiérové focení - kasíno
Odeslat příspěvekNapsal: 17. 9. 2018 20:19 
Offline
Kolemjdoucí
Ahoj,

budu se prvně pokoušet fotit v interiéru něco kloudnějšího, avšak ve specifickém prostředí kasína. Nerad bych něco podcenil, proto budu rád, když mi sem přihodíte pár tipů a triků, jak to co možná nejlépe s mým vybavením zvládnout.

Moje výbava:

-Nikon D5300
-Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM pro Nikon
-Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G
-Stativ, filtry, externí blesk a kabelová spoušť samozřejmostí

Typ blesku jsem neuvedl účelně, protože bych rád zachoval atmosféru kasína a jeho typické přítmí a nesnažil se mermomocí prosvítit každý kout. Okna tam nejsou, takže žádný světelný vliv zvenčí nehrozí. Pokud samotné osvětlení kasína není dostačující a zapojili byste do práce i blesk, tak mě prosím poučte. O nějakých základech interiérového focení vím - fotit zhruba z jednoho metru, držet si linie, pohrát si s nábytkem a dát si celkově pozor na rozmístění jednotlivých prvků, fotit z rohů a i čelní pohled a vypnout samozřejmě stabilizaci.

V první řadě mi jde hlavně o to, zda bude ohnisko sigmy na této APS-C dostačující. Dle toho, co jsem různě pročítal, tak jsem zjistil, že někdo si interiérové focení nedokáže představit s větším ohniskem než 17mm a jiným to zase přijde zbytečné a postačí jim 24mm. Chápu, že jde taky nejspíše o konkrétní situace a stísněnost prostoru, ale zde bych problém neviděl, protože je kasíno prostorově veliké. Detaily bych chtěl fotit na pevnou padesátku a využil její potenciál hloubky ostrosti.

Další co mě zajímá je samotná technika focení - zda používat vícenásobnou expozici, držet si clonu na 9, nebo jinou, fotit raději s vyšším ISEm a kratší časy (kvůli nelibému efektu od umělého osvětlení), nebo s co nejnižším ISEm a časy klidně protáhnout, použít polarizační filtr kvůli nežádoucím odleskům atd...? V tomhle si nejsem až tak jistý. Času na to budu mít dost, takže přinejhorším použiji metodu pokus - omyl, ale rád bych už přišel s konkrétními představami o tom, jaké nastavení fotoaparátu zvolit. Chtěl bych provést i nějaké panorama, ačkoliv jsem slyšel, že u interiérů to někdy bývá oříšek poskládat dohromady - to bych pochopitelně fotil na manuál, ale jinak bych chtěl ostatní fotil na režim priority clony.

Budu moc rád za každou připomínku.

Děkuji

Martin


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group