Hledám slušný kompakt se světelným objektivem +/- 6000,- kč

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sofin 24. 11. 2013 19:33

Manželce se někde podařilo ztratit foťák(nebo jí od něj někdo pomohl) tak bych jí chtěl dát k vánocům jiný. Před tím měla nějaký Panasonic, už ani nevím typ. Nebyla to žádná sláva, pořizovací cena kolem 2500,- a tomu odpovídala kvalita fotek... tak teď bych jí rád dal něco trochu lepší. Pro ni je priorita co nejmenší rozměry a snadná obsluha. Takže ultrazoomy jsem z výběru rovnou vyřadil. Já zase mám prioritu co nejsvětelnější a případně taky co nejširokoúhlejší objektiv a možnost taky něco víc nastavit :-) cenový strop jsem si dal 6000,- kč
Zatím jsou mými favority Olympus XZ-10 a Olympus XZ-1. Zná někdo další vhodné kandidáty splňující mé požadavky? Přiznám se bez mučení, že se mi neche procházet testy toho kvanta kompaktů co jsou na trhu, takže buď dám na radu někoho kdo má zkušenost s nějakým konkrétním modelem, nebo vyberu jeden z těch dvou výše zmíněných.
sofin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 25. 11. 2013 08:09

Ta XZ-1 má trochu problém s natáčením videa, ale jinak je to celkem dobrý foťák. Ono v této ceně stejně na výběr asi nic lepšího není. Leda koupit úplně něco jiného ;) např. http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-1-j1-c ... sdhc-16gb/
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sofin 25. 11. 2013 09:07

No, ono je to tak. Já mám Nikon D7100 a Nikon V1, od soboty budu mít i Nikon J1 s 10/2,8 pro focení z multicoptéry. Takže určitě jí ho zkusím nabídnout jako možnou alternativu. Ale moje V1 se jí nelíbila, že nemá blesk a s objektivem je to už docela velký foťák. Chtěla by něco, co je ve vypnutém stavu malá placka která se bez problémů vleze do kapsy nebo kabelky, ale aby to mělo aspoň nějaký menší zoom. O tom mizerném videu u XZ-1 jsem už někde v recenzi četl, takže zatím kandidáty přehodnotím na Olympus XZ-10 a Nikon J1 s 10-30VR :-)
sofin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 25. 11. 2013 09:09

Jenže ten Nikon ač nevypadá, tak je "fotocihla" a odkazovaná mašinka je s pevným ohniskem. teda nic univerzálního.
Ta XZ-1 se po registraci na prodejně fotolabu dá koupit ještě se slevou 500Kč. Díky světelnosti to fotí úplně jinak než běžné kompakty, ale video je zase nouzovka, hlavně pokud jsou v záběru pohyblivé objekty. Někde jsem vygooglil návod, jak a co nastavit, aby se eliminovala tendence k neustálému rozostřování a to bylo něco, jako motorová zkouška proudového motoru. Asi dvacítka úkonů a nastavení - nezapamatovatelné bez taháku...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 11. 2013 09:25

Z vlastnej skusenosti doporucim fotaky fyzicky pozriet a nechat manzelke osahat. Ono uz i ta xz1 je do kabelky celkem macek.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 25. 11. 2013 12:37

no vidis to ted nedavno jsem 3 mesice starou XZ-10 prodaval za 5000...na sve rozmery dobry fotacek, ikdyz automatika mi prisla trochu nepouzitelna ale stejne jsem fotil jen na PASM... Video taky slusny, makro vyborny, celkove docela rychly a dobre se s nim fotilo, vydrz to taky nemelo spatnou a svetelnost objektivu rozhodne plus. Samozrejme na nejsirsim ohnisku kresba nebyla uplne nejlepsi, ale venku se stejne vyplati priclonit a pri te svetelnosti to nemelo takovy vliv na pouzitelnost. Taky je treba pocitat trochu s aberaci...ale kdyz se bude srovnavat s beznym kompaktem, tak je to asi nejlepsi kompakt s malym snimacem co se da koupit. A za ty prachy...XZ-1 nema o moc lepsi vystup a poznat to je jen pri podrobnejsim srovnani za to video je otresne takze pokud je v prioritach tak se ji vyhnout.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sofin 25. 11. 2013 13:35

Tak u ní bude režim AUTO nebo P nejpoužívanější, takže minimálně v režimu P to musí fotit slušně, jinak to nemá cenu kupovat.
Naposledy upravil sofin dne 25. 11. 2013 15:53, celkově upraveno 1
sofin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 25. 11. 2013 13:46

tak vzhledem k tomu ze u P lze nastavit prakticky vsechno co dany fotak dovoluje autoISO, lehce doupravit clonu, expozici, dokonce silu odsumovani nebo ho uplne vypnout!, rozliseni, blesk, vyvazeni bile...je to vlastne takovy poloautomat, ktery jak se nastavi tak se vzdycky zapne takze neni treba jiz nic nastavovat. Na druhou stranu neni problem cokoliv z uvedeneho diky celkem prehlednemu postrannimu menu v prubehu foceni rychle upravit. Taky mas k dispozici Fn pro rychlou volbu. Jak foti se podivej na recenze. Sam nejsem zastance plnych automatu. Jak mne presvedcil novy Sony NEX -5R co jsem ted koupil ty auto rezimy jsou jen na cvakani a vetsinou to uplne zmrsi zaber i za pekneho pocasi. Takze je to na tobe. Jestli te neco konkretne o tomhle modelu zajima klidne se ptej...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sofin 3. 12. 2013 06:10

Vypadá to, že už žádné další tipy nedostanu :-) takže nejspíš vyhraje Olympus XZ-10.
sofin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod merkury 4. 12. 2013 18:33

Todle teď řeším taky dám ti tip nyní je v elektrowrldu v akci oly xz10 i s pouzdrem a náhradní baterii zy 6000kč.
merkury
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 5. 12. 2013 02:00

Já tam vidím jen SD 16GB. Pouzdro a baterku ne.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merkury 5. 12. 2013 15:23

Tahle akce co jsem psal je uvedena v letáku v eshopu to není dneska si jdu tu xz10 osahat .
merkury
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 5. 12. 2013 17:33

Psal jsem jim, jestli to bude i přes objednávku přes e-shop ale žádná reakce :grr:

Napiš dojmy ;-)

Edit 17:45

Teď jsem dostal odpoěď a prý jen na prodejnách.

Napiš taky dojmy z bílé versus černé varianty. Škoda, že ještě nemají i tu hnědou.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merkury 5. 12. 2013 18:59

Takže ono ta akce nebude tak jednoduchá pán si pro něj prišel a bylo mu řečeno že pouzdra už nemí že se to bude muset objednat přes internet takže toliko k akci v elektrowoldu.
Co se týče porovnání barevného provedení nemohu sloužit měly pouze černou.Jinak foťáček je opravdu malý akorád do kapsy porovnával jse to i z xz2 ale ten už je podstatně větší do dělá ten výkloný displej dost mě tam vadily i ty očka na šnůrku na bocích foťáku.Co mě vadí tak je to umístění blesku ale to je i u xz 2 člověk se musí umět držet foťák aby mu nebránil při vyjetí ostatní výrobci to mají vyřešeno líp.
Toto je lický pohled na tento foťák zbytek vypadá luxusně alespoň z mého pohledu žádné naleštěné levné plasty ale poctivý kus kovového těla.Mrzí mě že tam naměly Canon S110 který jsem si chtěl taky osahat.
merkury
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 5. 12. 2013 19:50

Bila je hezka jen do doby nez vam spocine zrak na tech nejgicovejsich stribrnych doplncich co jsem videl jsou to prave gripy. Hneda se mi nelibila vubec. Na blesk je treba si zvyknout v rezimu P samovolne nevyjizdi a neprekazi jen kdyz ho zapnete. Je opravdu do kapsy a za ty prachy pri te velikosti lepsi vybavenejsi fotak nesezenete.
kultus
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků