Nejlepší kompakt-cena je až na druhém místě...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PetrGa 5. 9. 2009 14:33

Na HD video mám HD kameru. Jde o to, že ne vždycky u sebe, takže sem tam se to video na LX3 dá použít i na 2GB kartu.
Do RAW nebudu fotit dycki. A i kdyby, tak 2048/12MB je nějakých 170fotek v RAW. To bude stačit.... Pro případ, že by karta pokazila, budu mít ještě jednu tu samou v rezervě. Takže kdyby náhodou vyfotil všechno do RAW a ještě mi bylo 170fotek málo, můžu použít nouzově tu záložní...

Četl jsem, že SanDisk je jedna z nejlepších značek na SD. Taky že ten Extrem II zvládne 10MB/s. Proto by mě zajímalo, jestli to rychlostně bude stačit fotit svižnědo RAW(a i točit v HD bez přerušení v důsledku nestíhání zápisu na kartu)? Jestli s tím má někdo zkušenost, že je to třeba jen marketingové číslo(těch 10MB/s). Ne jestli to bude stačit na HDV.
Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 5. 9. 2009 16:43

10 MB by mělo stačit.Záleží také na tom ,jak rychle zapisuje fotoaparát. Takže člověk neví,jestli třeba nekupuje zbytečně rychlé karty. A v každém fotoaparátu je BUFER .
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 8. 9. 2009 19:20

Takže zrovna jsem přivezl LX3 domů a po cestě udělal pár pokusných snímků. Musím uznat, že po zhlédnutí na PC jsou 100%. Mírně předčilo mé očekávání v dynamickém rozsahu(zřejmě lepší než Nikon4200). Ostrost dobrá, šum žádný, redukce šumů přijatelná. Vše foceno na iAuto(se mi nechtělo nad tím hloubat na tom nastavování :-) )
Závěr-spokojenost

Děkuji všem ještě jednou za své postřehy, rady, tipy a návody.
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 9. 2009 19:24

To se ovšem dalo předpokládat. :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků