Podívejte lidé volají po změně

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Březina 27. 10. 2008 20:55

To cikorsky a ostatní:

- oprava funkčnosti „bonz“ tlačítka
bonzovací tlačítko bylo opraveno, a upozornění nyní chodí mě, chodit bude také moderátorům, jejich úkolem pak bude - stejně jako doposud - mazat či editovat nevhodné příspěvky a komentáře (z hlediska vulgarity samozřejmě). V případě, že by se vám po "nabonzování" nedostalo do dvou dnů odpovědi, či b ynebyla zřízena náprava přímo v galerii, nebojte se mi napsat přímo
Kód: Vybrat vše
petr.brezina@cpress.cz


- návrh změny systému hodnocení - použítí mediánu
medián bude použit pro výpočet průměrné známky u fotografie, tímto krokem se také pozmění složení fotografií, které se umisťují v topu, proto ponecháme výměnu topu za něco jiného na později

- zvážení zákazu hodnocení pro nicky bez fotek
v tomto bodě sice souhlasím s vámi, na druhou stranu však rozumím argumentaci Marka, který je pro zachování co nejjednoduššího přístupu k hodnocení a komentování snímků. Nicméně požadovaná statistika by mnohé ukázala, uvidíme.....

komentáře určitě skrývat nebudeme, myslím si, že skrytí hodnocení je dostatečně účinné v boji proti "opisovačům"

přidání nových kategorií jsem přístupný, navrhněte jaké by to měly být, maximálně však tři, osobně mne napadá snad jen glamour a reklamní fotografie, po které se ozvalo více hlasů. Možnost nastavení titulní stránky galerie je zajímavý nápad, zjistím více.

Změny v galerii se pokusíme provést do konce měsíce, pokud by se to nezdařilo, budeme vás do konce měsíce informovat.
Petr Březina
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strider... 27. 10. 2008 21:25

Petr Březina píše: ...



Super, jsem nadšen... :tleskani
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strider... 27. 10. 2008 22:50

jsem jednoznačne pro Emotivní, Omalovánky a Glamour...
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter olekšák 28. 10. 2008 08:33

Petr Březina: Ďakujem.
peter olekšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 28. 10. 2008 12:28

mozemi niekdo dat link na nejaku omalovavanku at viem co si pod tym mam predstavit ....

a to iste HDR ... kedy je to uz HDR a kedy este nie ???? Ci mam chapat tak ze je to HDR vzdy vtedy ked DR>8 ci alebo vtedy ked je pouzity "automaticky" hdr program ktory roby kontrast lokalne???
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 28. 10. 2008 13:37

ok takze pod HDR nemyslis High Dinamic range ale vsetko kde je pouzity algoritmus tonemaping-u ...

omalovavanka - farben prekritie casti fotky

dobre som pochopil?
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 28. 10. 2008 15:04

a teraz si trochu protirecis :)
"HDR je high dinamic range a tonemaping k němu neodmyslitelně patří."
"....pouhé navýšení d. rozsahu se dá udělat i mnohem jednodušeji a nepotřebuješ k tomu speciální soft"

umna je HDR high dinamic range a nema absolutne nic spolocne s tonemaping co uz je len 1 z metod ako HDR dostat na 8bitovy jpg, a dosiahnutie isteho efektu.

http://galerie.zive.cz/showfull.php?photo=44245 pseudo HDR (vskutocnosti nejde o HDR)
ozajstne HDR (bez tonemapingu) napriklad: http://galerie.zive.cz/showfull.php?photo=41215 (DR je daleko cez 9EV)

Ale verim, ze 90% ludi co pozeraju tuto galeriu to vidia naopak 1 je HDR 2 nieje .... a preto mam isty problem ako Kategorie na zaklade typu spracovania.(nemam jasno co kam zaradit ...) Racej by som zostal iba u Kategorii podla nametov takze pridanie Glamuru -suhlas - pridat HDR ci omalovavanky to sa mi uz nezda bit rozumne. To je iba moj nazor....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Migg 29. 10. 2008 07:39

Tak nejdříve poděkování Petru Březinovi za příslib změn ;-)
pokud jde o ty 3 povinně vložené fotky (pořád mám pocit, že by to problém nebyl)
pokud jde o navržení kategorií ...to HDR jde pohodlně nacpat do experimentu - problém je spíš v tom, že to tam HDRkaři nedávají ;-) Glamour..proč ne, ale že bych ho tu viděl mraky..ani ne ;-). Mě třeba chybí inscenovaná fotografie - to čas od času spáchá každý z nás, a pak třeba Streetfoto těch tu bává taky dost...uff ten limit max.3 je šibeniční. Nakonec pokud se přidají dvě konkrétní kategorie a pak třetí kategorie Ostatní - tak zle nebude taky, tam se dá nacpat vše co člověk neví kam jinam zařadit. /reklamní foto ani ne..to je opravdu chvost zájmu zdejších uživatelů/.
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cikorsky 29. 10. 2008 07:48

Také díky adminum, p. Březinoovi, za nastartování změn...
cikorsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Březina 29. 10. 2008 13:19

Přeji všem pěkný den,

k mediánu: zatím to vypadá, že bychom mohli mít přenastaveno do konce týdne

kategorie: zavedeme tedy "Ostatní" a zkusíme i "Glamour". Streetfoto je podle mého názoru jako podmnožina reportáže.

počet fotografií: navrhněte nějaký rozumný počet fotek, jedna za tři dny sice není mnoho, ale také ne málo, nechceme zase zahltit galerii množstvím výcvaků

Prozatím konec hlášení DIGIarena rozhlasu, jakmile bude změněn výpočet průměrné známky, upozorním vás.
Petr Březina
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Migg 29. 10. 2008 13:50

inu dobrá street lze narvat pod report..ta inscenovaná fotografie tedy beru, že neprošla..a Emotion..asi taky není zájem :-(
1 fotka za tři dny je rozumné..kdyby se měl tento limit snížit tak leda zkrátit na 2 dny..ale s tím limitem problém nevidím... těmi 3 fotkami bylo spíš myšleno ono neustále zavrhované: 3fotky a pak až možnost komentovat..což by mělo odradit ty co si chtějí rychle založenou identitou zchladit žáhu ( v jiných příspěvcích jsem zmínil, proč to považuji za dobré..a že se sice naschválníčkům zcela nevyhnem..ale cestičku jim tím dláždit taky nebudem ;-)
jinak dobrá zpráva..je fajn, že se to pohlo kupředu a ta rychlost je příjemná až zarážející ;-)...tím sem neobratně vyjádřil dík ;-))
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cikorsky 29. 10. 2008 13:51

Děkujeme Digifotorozhlase :)

Dobrá práce....

Bude pro nás opět radost začít vkládat fotky a komentovat...!
cikorsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Migg 29. 10. 2008 14:08

mě napadla ještě jedna hříšnost ;-)
občas se vyrojí a není to tak málo, že někdo nafotí sérii fotek..nebo cyklus, kterému by to více slušelo v rozumné velikosti a pohromadě... nešlo by třeba vytvořit kategorii pro tyto cykly..takže by tam člověk nahrál celou sérku (ono je kolikrát škoda koukat třeba na 6 fotek (v jedné) zmenšených tak aby vyhověli limitu... taková zkrátka spec. kategorie se spec. pravidly..s tím, že by klidně musely nejdříve projít nějakým schvalovacím procesem..aby se tam nevkládaly cvaky a blbosti... opět je to velmi neobratně sepsáno..ale tak jako takový malý podnět ;-)
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strider... 29. 10. 2008 14:29

Petr Březina píše: ...

:shock: ... děkujeme převelice moc :tleskani ...
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila... 29. 10. 2008 14:58

díky moc za vyřízení
jsem rád že vám nejsme lhostejný :)
mila...
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků