Podívejte lidé volají po změně

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod centsm 23. 10. 2008 09:20

Marek L. má naprostou pravdu. Boj za omezení přístupu je jen jiným druhem boje za lepší hodnocení vlastních fotografií. Pokud z Vás někdo vystavoval fotografie na výstavě, tak ví, že nemůže cenzurovat návštěvníky podle toho, jaké komentáře pronesou. Návštěvníci hodnotí kladně jen fotografie, které na ně také kladně působí. I vynikající fotografie, které zanechávají negativní emoce, jsou hodnoceny jako špatné. Najdou se i tací, podle kterých "všechno nestojí za nic".
Můžeme omezovat přístup, ale podle čeho? Podle váhy? Podle ročníku narození? Nebo jen na ty co dávají 10 a nejvýš 9? Potom ale máme jen velmi úzkou komunitu fotografů, něco jako fotoklub krajinářů a pod. Je paradox, že růstu pomáhá spíše negativní, než pozitivní hodnocení. Kdysi mě prof. Šmok roztrhal fotografii, která mě stála mnoho peněz a asi týden práce a myslel jsem, že už lepší neudělám. Samozřejmě jsem mu to řekl. Odpověděl, že diváka taky nezajímá cesta, ale výsledek a ten je špatný. I tady je potřeba najít sílu překonávat překážky (ti, co shazují Vaše foto), než požádat někoho, aby to udělal za Vás nějakým blokováním, abyste se mohli bít v prsa, jak jste dobří. Schválně, kolik 10 by dostal pan Saudek, kdyby tady vystavoval? A že je to nějaký fotograf!
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antimiqq 23. 10. 2008 09:32

Dekuji HUSTOLES II. Jsem rad, ze to nekdo vidi stejne.
antimiqq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 10. 2008 09:33

Pane Cikorsky, vy jste mě naštval. Včera jsem vám při prvních náznacích napsal, abyste v této partyzánské akci nepokračoval. Přesto jste ji rozjel a vzal mi asi hodinu času, kdy jsem dnes místo jiných věcí musel řešit její následky.

Svůj možná dobrý úmysl jste s tím dokonale pohřbil. Nyní proto nečekejte, že se najednou vrátím ke včerejší celkem rozumné diskuzi a na všechno zapomenu. Mé názory k této věci z fóra už znáte, víc spolu nebudeme řešit a rozhodně vám nebudu slibovat žádné termíny.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Migg 23. 10. 2008 09:33

Marek L.
Děkuji za vymazání jednoho z mých negat. klonů (Migg.) navzdory tomu, že jak sem si přečetl (ne od Vás) jsem jeden z nej parchantů v galerce... ;-))
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cikorsky 23. 10. 2008 09:44

MArek L.: to je mi líto, ale někdy je potřeba prostě věci dohnat až za hranici, aby se s tím začlo něco dělat. Věřím, že náš umysl přesto chápete, protože za ty dva roky už se tu o hodnocení a vkládání napsalo tisíce slov a výsledek není vidět žádný. tedy kromě toho, že jsme přišli na to, že upozorňovací tlačítko vlastně nefunguje...
dneska - po hodině Vaší práce - několik smazaných fotografií, několik zakázaných nicku a několik kroku správným smérem - to určitě není málo - dá se říct, že za tuhle hodinu se událo více věcí než za poslední roky ...

Já Vám tímto děkuji, a věřím, že se nám podaří najít řešení ve vylepšení galerie....
Naposledy upravil cikorsky dne 23. 10. 2008 09:45, celkově upraveno 1
cikorsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 10. 2008 09:44

"Pokud se vám galerie nelíbí, nechcete do ní vkládat fotky, mrzí nás to, ale máte na to samozřejmě právo."
Fotografové bez galerie existovat můžou, galerie bez fotografů ne...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 10. 2008 09:46

Medián je střední hodnota. Počítá se tak, že se vezmou jednotlivá hodnocení, seřadí se od největšího k nejmenšímu a vezme se číslo, které je uprostřed této řady.

Výhodou oproti průměru je, že medián tolik neovlivňují extrémy. Nejlepší bude ukázat to na příkladu. Řekněme, že u fotky máme tato hodnocení:

10, 10, 9, 8, 1

Průměrné hodnocení dokáže jednička hodně ovlivnit, výsledkem je 7,6. Když se ale vezme střední hodnota, v tomto případě to je 9 (protože je uprostřed řady), odpovídá to více realitě.

Další možností je použít tzv. modus, což je nejčastější hodnota, ale ta má smysl jen u velkých souborů dat, v galerii u hodnocení fotek ne.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 23. 10. 2008 09:48

kozakm ale vseci neodidu ... par ich ostane, ved uvidime co bude fotka tyzdna ked nikdo stich "top" ludi nebude vkladat fotku ;-)

a za median urcite som
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 23. 10. 2008 09:49

Je mi to jedno. Tím,že jsem zakoupil hybridní kameru jsem na opravdové focení již rezignoval. :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Migg 23. 10. 2008 09:52

no Rosťo on je to antimiqq (bo zaslepen vztekem ani číst neuměl ;-)))) ).
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 10. 2008 09:53

Rostislav Jirků: řadí se vždy podle velikosti
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 10. 2008 09:56

Pokud se doprostřed dostane jednička, znamená to, že je jich tam tolik, že si fotka zaslouží být ohodnocena jedničkou.

Je tady ale opět dobře vidět, že blbec si vždycky může najít cestu. Stačí, když bude mít několik nicků a nasází k fotce tolik jedniček, aby dokázaly ovlivnit i medián. Jen to bude mít těžší.

Hlavní tady pro mě je, že zavedení mediánu nijak neovlivní slušné lidi v galerii. Jen je to ale technicky docela problematické, musíme to vyřešit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter olekšák 23. 10. 2008 09:57

Je smutné, že užívatelia, ktorí majú snahu vylepšiť kvalitu galérie, sú považovaní za škodcov.
peter olekšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 10. 2008 10:03

Medián :) Meridián je poledník.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 23. 10. 2008 10:04

Peter: tak tak :(

jsem pro medián.

Marek L.: Máte nějaké nové informace o funkčnosti "hlásícího tlačítka"?
cikorsky
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků