Kompakt/CSC pro foceni ditete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 31. 8. 2020 16:54

Mě by spíš vadilo, že v tom nebude čeština. A žádná možnost reklamace u prodejce až začne platit BREXIT úplně.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 31. 8. 2020 18:30

Moniko, u Fuji čeština normálně je, možná jiné značky dělají FW podle regionu a pak to může být problém. Fuji má asi jen jeden FW pro celý svět...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 31. 8. 2020 20:17

kultus píše:Tak uz par dni se pokousim szit s XT3...

Gratuluji k pořízení nové mašinky...
Taky mi s X-T30 chvíli trvalo než jsem si jí přizpůsobil jak jsem zvyklý.
To "legendární" Fuji ovládání s x-čudlíky mi vůbec nevoní, kdyby nahoře byla jen spoušť a jeden volič režimů byl bych nejraději... Ale bral jsem ten foťáček hlavně kvůli výstupu a ten je perfektní...
já tedy na rolerech nahoře mám vše deaktivováno, používám jen otočné voliče v předu a vzadu.
Používám foťák v režimu priority clony (A) a na zadním otočném voliči měním clonu, když ho zmáčknu tak ISO a na předním mám kompenzaci expozice.
Na tlačítko AE-L (vedle zadního roleru jsem si namapoval "ostření na oko a obličej" a na druhé funkční tlačítko AF-L jsem si přehodil Q menu a to původní na tom zadním gripu deaktivoval (ale to ty s X-T3 řešit nemusíš).
Takhle mám foťák perfektně ovladatelný pro mé potřeby a je to rychlé jak potřebuji.
Teď se somo-školím na ovládání Capture one, koupil jsem si PDF knihu od Michala Krauseho, tu doporučuji...
Ten čas ve formátu 8:00pm mě také trochu zarazil, ale nic co bych nepřežil... :)

-- 31. 8. 2020 21:34 --

kultus: ještě k tomu připojení k PC - návod radí toto:
Než začnete kopírovat snímky do
počítače, vyberte možnost USB CARD
READER (ČTEČKA KARET USB) v nastavení
D CONNECTION SETTING (NASTAVENÍ
PŘIPOJENÍ) > PC SHOOTING
MODE (REŽIM PŘIPOJENÍ PC).
Já mám windows 10 a takhle mi to funguje, v průzkumníkovi pod "tento počítač" vidím složku X-T30 a v ní jsou podsložky s fotkami. Ty můžu mazat, kopírovat do PC atd...

-- 31. 8. 2020 21:36 --

p.s. nejprve zapojit kabel do PC a pak teprve zapnout foťák...
Na LCD u foťáku pak svítí černá obrazovka a v horním rohu je napsáno USB...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 1. 9. 2020 04:46

Dik. Dobre je, ze si clovek muze namapovat snad uplne vsechno. Bez toho fuji ovladani by to byla jen dalsi sonka ;) PASM jeden dva rolery a drzim napr.A6400 nebylo to tak nejak ono jak jsem psal ty sonky pusobi jen jako dalsi cvakatka, az z A7cek ma clovek trochu jiny pocit. Ikdyz i m4/3 ma neco do sebe (skla,IBIS) taky jsem bral hlavne kvuli vystupu fuji...a uz ted vidim co se z toho da na ISO3200-6400 vytahnout. Ano tak jak to popisujes je pro bezne foceni asi nejlepsi ISO-A, S-A a clona na objektivu. Jeste jsem zkousel dat ISO volic na command a citlivost ovladat z predniho volice to taky neni spatny, pak ale clovek potrebuje nejakou rychlost zaverky a vse se musi prestavit.

Pripojoval jsem se jak popisujes a jak je v navodu, ale fotak se zapne v nahledu (ikdyz mam USB card reader) sviti nabijeni a to je vse. Jeste to vecer zkusim, sameho mne to prekvapilo protoze takhle to funguje na vsech zarizenich co mam doma mobily, fotaky (i pracovni) atd. nechapu, ale urcite mam jen neco blbe nastaveneho nebo je spatny kabel. To mne vlastne taky pobavilo, na aliexpresu jsem objednaval tak deset kusu ruzne levne elektroniky a ke kazdemu byl vzdy USB kabel. Stoji to babku a fuji to neumi dat do krabice k zarizeni za 40 tycek...zajimave. :D
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 1. 9. 2020 09:21

To je divné, já usb kabel k x-t30 dostal...
Ovládání clony na tom prstenci u zoomu 18-55mm mi právě vůbec nevyhovuje, několikrát se mi stalo, že při přezoomování jsem si přehodil i clonu a když jsem to pak zjistil tak už bylo pozdě...
Ergonomie foťáku je silně individuální záležitost, mě by vyhovovalo tělo GX80 s výstupem x-t3... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 1. 9. 2020 09:45

Tak je to jen blbost, kabel ve vyctu prislusenstvi v baleni ani nebyl, doma jich je dost. Ono uz sestava XT3+18-55mm je malinko tezsi a hlavne s jinym tezistem. Takze si zase zvykam na drzeni vic pod objektivem a grip jen pridrzovaci a neni problem si hnout s clonovym krouzkem. Je to o zvyku, bohuzel jak neni cas tak to bude chvilku trvat. Ted fotim tak max barak a na to mi staci i mobil (3 pevne ohn.vzdalenosti :-D ) a ikdyz uz s FZ1000 nefotim porad na fuji automaticky mackam veci nastavene na panaku. :mrgreen:

Jinak co se tyce ergonomie, mel bych par vytek. Krome gripu, ktery mohl byt hlubsi (OK akceptoval jsem ho pri koupi), se blbe nastavuji kolecka Drive mode a Metering mode. Hlavne kdyz je packa u kraje neni misto na opreni briska prstu, vse je dost tuhe coz je zase jindy dobre. Ale na pocet ovl.prvku je horni plocha docela mala coz zase prispiva k mensi celkove velikosti. Tlacitka i joystick jsou docela gumove, ale na to jsem si uz zvykl. Jsem zvedav az prijdou barevne cudle na spoust jak se s tim bude fotit.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atti.hombre 1. 9. 2020 10:34

USB káble sú rôzne... niektoré sú len na nabíjanie zariadenia a iné sú dátové... a aj to asi rozdelené na jednosmerný tok a potom obojsmerný tok dát ( sa mi tak vidí- asi ako SCART bol kedysi ) ...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 1. 9. 2020 10:45

vim, ale tohle je univerzal.kabel k telefonu takze i pro data. Pokusim se to dneska poresit, chtel jsem zjistit prenosovou rychlost, ale karta ve ctecce notebooku bude stejne rychlejsi.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atti.hombre 1. 9. 2020 10:53

;-) Popravde ja tiež vždy vyberám kartu z aparátu a cez čítačku presúvam fotky... Kábel som ani nepoužil.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 1. 9. 2020 17:03

Tak to nakonec bylo kabelem :oops: pritom je to origo huawei a facha s kazdym USBC zarizenim co mam doma, jedno srovnani: 1.64GB 1m:24s vs. 20s takze vytahovat kartu se vyplati.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 1. 9. 2020 17:21

bob222 píše:To by ma zaujímalo, ak dostanem ako fyzická osoba, ktorá nie je platca DPH faktúru aj s DPH, ako na mňa eglobal legálne prenesie daňovú povinnosť.

Nechápu. Ty bys měl zajít na celnici a nechat zboží proclít a doplatit vyměřenou daň. Jako výchozí cena bude doklad o zaplacení zboží. Toliko teorie. Neznám nikoho, kdo si koupí levně z UK aby pak šel doplatit DPH :-D.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 9. 2020 17:43

Kdo by se tím chlubil... zvlášť v našich končinách:-D
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 1. 9. 2020 17:56

Tohle moralni dilema at si kazdy vyresi sam ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 2. 9. 2020 05:39

Tak s tim eglobalem je to p***l :hm objednal jsem 35mm f1.4, par dnu "Processing" mezitim u nas slevnil, tak si rikam jestli mi to jeste stoji za to. Vcera jsem poslal request na zruseni (jeste bez stornopoplatku). Zadna odpoved, dneska uz to jakoze bali :roll: tak ted jsem zvedavy jestli mi to zrusi a zaplatim 18Ecek nebo budou tyden jakoze chystat a pak to poslou...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2020 06:23

S 35/1,4 som si užil celkom anabázu. Balenie a odoslanie bolo ešte celkom v pohode, ale potom to rajzovalo po Európe skoro 3 týždne. (Možno aj viac)
Ako chápem že som to objednal v nešťastnom termíne (pred vianocami), ale aj tak som to tak trochu chápal ako trest za to, že som si neobjednal zrýchlené dodanie za poplatok.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků