Kompakt/CSC pro foceni ditete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kultus 22. 8. 2020 16:22

Tak jsem dnes konecne obrazil par fotokramu, nechci delat reklamu ale dostalo mne kolik toho ma vystaveneho brnensky megapixel jinak ostatni spis bida. Mam v tom jeste vetsi gulas nez predtim...

A6400 se na tu velikost dost dobre drzi, slusny grip. Rychly AF, trochu mensi EVF ale zase si nosem nelestim displej. Nejak mne ale neuchvatil, neumim to vysvetlit ale pusobi jen jako dalsi cvakatko ikdyz s 16-50mm je dost skladny, skoro do kapsy. Jinak OIS perfektni, ten obraz se ve videu ani nehnul a powerzoom taky zajimavy pro video.

TX30 zezacatku uplny odpor k tomu uchopu, na druhe strane chapu kdyz nekdo rika ze je s fuji zabavne foceni. Vsechno ovladani jako postaru na koleckach, vse pekne zpracovane i rolery a cca po 10min jsem si trochu zvykl i na ten uchop (bez prid.gripu, ten nemeli skladem).

XH1 je o dost vetsi a hlavne tezsi, grip padne krasne do ruky, bohuzel i prodavac potvrdil vahavost AF coz jsem si overil i v praxi. TX30 mi prisel o tridu jinde. Rychlost preostreni, trackingu...vse zkouseno se stejnym 18-55mm i na TX30. Bohuzel jsem si neoveril hlucnost zarizeni ve videu nevim co je ale video je bez zvuku...treba jen neni kodek v prehravaci.

No a pak jsem capnul jen tak pro srovnani XT3 a to je to nejlepsi z obou (ok nema IBIS). Ani moc velky ani moc maly, grip mnohem lepsi nez na TX30 ikdyz to tak na prvni pohled nevypadalo. 4K60fps parada ikdyz s cropem. Kdyz mne pritelkyne videla tak mne tlacila at si ho koupim ze utracim jen za barak :D Priplatek oproti XT30 ale neni maly ikdyz nabizi vsude o neco lepsi nastaveni nebo veci navic. Bude to tezke 32.5K jen za telo uz neni malo. 41.5K v setu s 18-55mm. Mam o cem premyslet
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 8. 2020 19:50

Přítelkyně má štěstí, že jsi tak zodpovědný :)
Ber to tak, že ten foťák vydrží mnoho let. Za tři roky celý set ještě prodáš za 20 tisíc, když tě focení přestane bavit. Výhoda fototechniky vyšší úrovně je, že se dá i po letech prodat za zajímavou cenu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 22. 8. 2020 20:05

Nebo koupit na eglobalu, tam ten set x-t3 + 18-55 vyjde na necelých 28k Kč...
Bazarově se to prodává jeté přes 30...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 23. 8. 2020 05:45

kultus: to tvoje pozorovani odpovida memu. X-T30 se mi taky drzela blbe, X-H uz byla dost velka. Takze pokud bych sel do nejake Fuji rady, bylo by to X-T.

Pokud chces minimalizovat financni propad - mrkni se spise na bazarove objektivy (ty se poslou pripadne dal bez vetsi ztraty). Financni propad nekterych Fuji tel je brutalni, ale X-T se to az tak moc netyka.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 23. 8. 2020 06:15

No je to tak :) tedy ne ze by byla XH1 az o tolik prerostla spis i tezsi ikdyz ten grip je supr...rozhodl ale novy senzor/chipset a z toho plynouci rychlost/spolehlivost AF. 4K pri 60fps s tou fuji kvalitou videa bude taky parada a potesi i dalsi malickosti. Ja to klidne vemu s tim setakem 18-55mm, po cashbacku vyjde cca 9K coz je min nez novy XC16-50mm a budu mit zaklad na hrani. Navic bazarove se taky prodava kolem 8K. Sranda kde clovek ve vyberu zacne a kde skonci...Libila by se mi ta 35mm f1.4 prolustruji bazar, ale az se sziji s fotakem abych ji mohl pri predani poradne vyzkouset.

Foro1977: Myslis eglobalcentral.eu?
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 23. 8. 2020 07:10

https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm- ... ilver.html
Černá verze je o 10e dražší, ale tu bych bral já... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 23. 8. 2020 07:40

Ty ceny jsou dost podezrele :D jako telo bych tam nekoupil ale ta 35mm f1.4 za 380E kdyz stoji na amazonu pres 500E? Nikdy jsem o tom eshopu neslysel je nejak znamy?
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 23. 8. 2020 08:54

Já tam koupil pár objektivů s cenou do 10 tis. Kč a teď ten se x-t30 + 18-55.
vždy vše přišlo v pohodě bez nějakých zádrhelů.
Jestli to chápu správně, tak je to čínský obchod (snad z hongkongu) a mají v Anglii pobočku kam "nějakým" způsobem dostanou levné zboží z Asie a pak to prodávají v rámci EU bez nutnosti platit dovozní clo.
Záruka je 12m.
Je to každého vlastní rozhodnutí zda koupí u nás v renomovaném obchodě, kde má 99% jistotu záruky nebo ušetří nemalou částku a půjde do rizika...
tady o tom máme vlákno:
https://forum.digiarena.zive.cz/viewtopic.php?f=209&t=1295178

-- 23. 8. 2020 09:55 --

p.s. to zboží je originální, není to žádná čínská kopie fuji apod... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 8. 2020 09:11

jj, ten nakup vonku je o kratsej zaruke iba 1rok - to byva "standard" (neviem ci sa da ale uplatnit iba v original autorizovanom servise). vsetko su to originaly, zabalene, lacnejsie su preto, lebo predajca obchadza "legalne" clo. do CZ/SK to pride bez doplatku DPH/Cla, UK je stale v EU.
ja mam z einfin Samyang 85/1,4 AF FE.

ta Fuji tam stoji podobne ako na eglobal. pri objednavke si este zarataju 21euro postovne. do 3-4 prac.dni to mas doma.
https://www.e-infin.com/eu/item/3703/fu ... ens_(black)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 23. 8. 2020 10:31

Třeba A7III mají za pěknou cenu.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 23. 8. 2020 12:30

Hmm to jsou slusne rozdily, telo bych asi neriskl ale objektiv bych si tam treba naky nasel...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 23. 8. 2020 15:52

Při nákupu z UK (eglobal nebo e-infin) máte rok záruky u prodejce, v českém servise vám to na záruku nevezmou. Ze zpráv plyne, že vám prodejce po oznámení problému navrhne nechat udělat cenovou kalkulaci opravy v servisu v ČR a po odsouhlasení si necháte vadu na vlastní náklady v ČR opravit. Prodejce vám následně opravu proplatí.

Tyto peripetie se nevyplatí při úspoře 2-3k, ale právě 10-15-20k úspora už je zajímavá.
Mimochodem, pokud je někdo jako Mirek Dušín, tak po nákupu z UK by měl jít zaplatit DPH. Prodejce totiž legálně přenáší DPH na kupujícího.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 23. 8. 2020 16:35

Já jsem si kupoval X-T3 přes e-infin (podobné jako eglobal) v březnu 2019 a vyšlo mě to na 28k namísto 40k v ČR. Teď vyjde ještě levněji vč. 18-55. Tělo naprosto v pořádku, šlape jak hodinky. Takže za ušetřené peníze jsem si ještě objednal 56 1.2, to vyšlo tuším na 16k (namísto 26k).

Normálně bych to asi takhle nekupoval, ale přesvědčila mě FB skupina, kde se to dost řeší.

Chystám se pořídit 55-200, u nás za 20k, tady za 12500. Ale možná to objednám na eglobal, na infinu to nemají teď skladem.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 31. 8. 2020 15:37

Tak uz par dni se pokousim szit s XT3, moc casu ale neni. Telo uzasne pevne clovek citi tu exkluzivitu i u setaku. Na pomale foceni ideal clovek si uziva tlacitka-kolecka atd, ale na ryhle foceni a zmenu parametru je uz potreba mit vse "po ruce" at uz na zkratkach nebo v Quick menu. Jsem zvedav kdy se mi podari ukroutit kolecka ISO resp. cas kdyz je neodemcim ;) no uz jsem zjistil ze nejde nastavit 24h format casu WTF, jde ale fotak pripojit k PC pres kabel jen do windows exploreru bez pridavneho SW? Na to jsem jeste neprisel navod pise jen o Fuji SW...jo a chtel jsem alespon zkusit panoramu ale kazda skoncila failem a neulozenim snimku tohle se mi jeste se zadnym fotakem nestalo co delam blbe (samozrejme chapu ze to neni fotak na takove ptakoviny) jen jsem zvedav na kvalitu...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 8. 2020 16:15

chodec80 píše:Při nákupu z UK (eglobal nebo e-infin) máte rok záruky u prodejce, v českém servise vám to na záruku nevezmou. Ze zpráv plyne, že vám prodejce po oznámení problému navrhne nechat udělat cenovou kalkulaci opravy v servisu v ČR a po odsouhlasení si necháte vadu na vlastní náklady v ČR opravit. Prodejce vám následně opravu proplatí.

Tyto peripetie se nevyplatí při úspoře 2-3k, ale právě 10-15-20k úspora už je zajímavá.
Mimochodem, pokud je někdo jako Mirek Dušín, tak po nákupu z UK by měl jít zaplatit DPH. Prodejce totiž legálně přenáší DPH na kupujícího.

To by ma zaujímalo, ak dostanem ako fyzická osoba, ktorá nie je platca DPH faktúru aj s DPH, ako na mňa eglobal legálne prenesie daňovú povinnosť.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků