Výměna GX80 za kompakt

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 1. 2020 15:44

Podla tohto: https://www.panasonic.com/uk/consumer/c ... -lx15.html

High Speed Video: 1920 x 1080 pixels, 30p (FHD: MP4) (Sensor Output is 120fps)/1920 x 1080 pixels, 25p (FHD: MP4) (Sensor Output is 100fps)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 1. 2020 16:05

Aha. Já koukal na jejich CZ stránky, tam píšou 100 fps. Ale to je high speed video, takže počítám, že záznam je zpomalený.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 1. 2020 16:10

Bol by som si tym skoro isty, ale nejak by som cakal to iste aj u SONY, ale je to len dohad.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 1. 2020 17:54

Ještě koukám na nějaký ty Kánony, i když jsou citelně dražší.

Jaká je lepší stabilizace:
elektronická + mechanická
elektronická + optická?
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 1. 2020 18:06

Nejde to myslim povedat jednoznacne. Mechanicka (ak tym myslis IBIS a nie gimbal) by mala byt menej efektivna na dlhych ohniskach, ale po skusenosti s Olympusom by som to nezobecnoval. Zalezi od vyrobcu/modelu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 1. 2020 18:09

Nene, gimabl ne. Stabilizaci uvnitř foťáku (čip/objektiv...).
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 1. 2020 18:14

Tak tam plati co som povedal vyssie. stabilizacia v objektive by mala mat vyhodu na dlhych ohniskach, ale IBIS v Olympuse mi stale prisiel lepsie nez IS v Panasonicu 100-400. Tie fotaky s tym tu nijak nesuvisia, ale myslim, ze rozdiely su na urovni na ktorej to nejde zobecnit. Osobne si myslim a verim, ze Lumix bude mat najlepsiu stabilizaciu. Toto je nieco co Panasonic obecne zvlada dobre vo vsetkych fotakoch.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 1. 2020 20:10

Našel jsem dvě videa, která spíš hovoří proti Lumixu. Obraz je roztřesený a špatně stabilizovaný.
https://www.youtube.com/watch?v=08JDOna1DkE
https://www.youtube.com/watch?v=jJ-QPu1bpEg

Tohle taky neni dobrý.
https://www.youtube.com/watch?v=plnEw4GO9NE
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 1. 2020 22:09

Tak ještě zvažuju G7 X Mark III.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 1. 2020 07:23

Tak to sa ospravedlnujem. Ja som toto riesil nedavno a aj zo skusenosti pouzivatelov vychadzala stabilizacia v LX15 lepsie, aj ked ja som to porovnaval so starsimi RX, kedze dat za kompakt viac ako 300eur pre mna nema zmysel. Ten Lumix ma v tomto celkom sklamal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 22. 1. 2020 08:00

Podle mě stabilizaci v recenzích hodnotí hl. při focení. Nevim, tato videa mě překvapila.
Zase ten Canon (i když dražší) vypadá dobře.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 1. 2020 08:38

No mna video popravde nezaujimalo. Na video mam Osmo Pocket, ale vyuzivam to minimalne. Sice to nema zoom, ale zase 4K 60fps, flat profile a stabilizacia je inde.

Ja som chcel skor nieco co mam pri sebe aj vtedy ked s pouzitim fotaku nepocitam (alternativa mobilu)

Canon som velmi neriesil, prislo mi, ze vzdy taha za slabsi koniec, ale vzdy som pozeral nizsie modely, kedze moj strop vzhladom k predpokladanemu pouzivaniu bol 300eur (radsej menej).

Je ale pravda, ze nakoniec ma dost zaujal G7X. Da sa zohnat dost lacno, ma BSI snimac, vyklopny dotykovy displej a vynikajuci rozsah. Ten mi vadil na prvych dvoch generaciach RX a RX100 3 uz mi pripadal drahy (subjektivne vzhladom k vyuzitiu). Navyse dotykac je pre mna u kompaktu velke plus. Ta ergonomia u tych fotakov krivka, takze ostrnie matlanim na displej mi pride ako vhodna alternativa.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pe100 22. 1. 2020 10:04

Canon týhle řady používám a kromě nutnosti mít u sebe přinejmenším jednu náhradní baterku tam nevidím problém. Teda, občas na něj nevidím, zvlášť, když svítí slunce a nemám brejle. Ale co se týče fotek, pokud vyhovoval GX80 se záklaďákem, tímhle si nepohoršíte. Hloubka ostrosti je lepší a možnost fotit v místnosti s clonou 1.8 je taky super, protože zpravidla není třeba víc jak ISO800 a to takřka není vidět.
Pe100
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 1. 2020 10:15

Nepouzival si aj prvu generaciu G7 X ? Vraj ma dost biedne ostrenie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pe100 22. 1. 2020 12:09

Jo. S tím ostřením to není tak zlý, ale pocitově to bylo u starší G16 lepší. Mark II a III bude v pohodě. S tím souvisí trošku problém - moc se mi líbí G5X, jenže to je právě ta první generace. Čekal jsem na nástupce, jenže udělali to úplně jinak. A mně se ten vyskakovací hledáček nelíbí, i když chápu, že je to holt menší. Aspoň kdyby se to nemuselo ještě popotahovat... Takže taky nevím :hm
Pe100
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků