Google v červenci přestane synchronizovat Photos a Drive

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin-P 20. 6. 2019 11:34

Google v červenci přestane synchronizovat Photos a Drive

https://www.root.cz/zpravicky/google-v-cervenci-prestane-synchronizovat-photos-a-drive/

Nejdříve Google přešel z Google Picasa Web Album na Google Photos. Ale to nebyl problém desktopový SW Picasa a některé alternativy stále dokázaly download úpravu a upload fotek. Dokázali stále vytvářet a upravovat alba.

Dalším krokem bylo ukončení napojení desktop sw Picasa na Google Photos. To už spatné bylo protože úprava fotek byla jen složitější . Google nepřišel s žádným pokročilým nástrojem na úpravu fotek a vytváření alb . Mobilní aplikace a webová úprava je jednoduchá a polámala .

Díky možnosti, ale namapovat Google drive a adresář fotek na Google drive bylo ještě možné pomocí editorů třetích stran upravovat jakš takš důstojně a ryhle fotky. Bohužel do budoucna to vypadá na prehistorickou onanii ve stylu ..pořídit fotky > upload na cloud > download z cloudu >úprava na PC > upload na cloud > úprava alba na cloudu.... Prostě proč to dělat jednoduše když to jde složitě , případně složitě a jestě pomaleji a draho.

Otázka zní nemá někdo nějaké fámy že by Google přinesl opět despotovou aplikaci pro úpravu alb a fotek na Google Photos.

Případně jak situaci s vypnutím té synchronizace budete nějak efektivně nikoliv efektně řešit.

Samozřejmě tím myslím vyjádření někoho do udedený SW a cloud používá, nikoliv brouka Pytlíka co má na všechno co nezná odpověď .
Naposledy upravil Martin-P dne 20. 6. 2019 20:44, celkově upraveno 1
Martin-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 6. 2019 12:02

Fámy nemám, ale můj pocit je že desktop ani náhodou.
Mobilní aplikace stačí každému a budou i na Chrome OS.

Hlavně se přijde o kapacitu, teď se sdílí jen informace o datech, potom stejná synchronizace bude zabírat dvojnásobek, na Photo a to samé na Drivu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-P 20. 6. 2019 12:59

Na Chorme OS samo aplikace je už dávno. Stejně primitivní a mizerná jako na mobily.

Ale vzhledem k tržnímu zastoupení Chromebooků to nemá pro Evropský trh význam. Jedná se skoro o endemit pro Americké školství.

Podle vyjádření Google https://support.google.com/photos/answer/9316089 rozhodně za všech okolností nebo ve všech případech se Vám samo místo nezaplní.
Martin-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 6. 2019 15:17

Většina nic jiného nepotřebuje a ten zbytek si svoji pracovní aplikaci najde i bez tvorby Googlu. U nás je to s chromebooky bída, už i vedle v německu to mají lepší, myslím že to má smysl. Kdybych nemusel pracovat s pár aplikacemi tak bych si s ním dávno vystačil.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-P 10. 9. 2019 13:05

Trochu to oživím. Ze strany Google není poznat žádná snaha o zlepšení stavu. Tedy uživatelského komfortu aspoň na úrovni Fotek v Max OS X nebo Win10 , ne nemluvím o iOS. Mezitím vymýšlí různé zlepšení pro foto mobilní aplikaci většinou směrem k video obsahu. A stav Google Photos začíná připomínat stav programů v druhé polovině devadesátých let minulého století. Jenže máme 2019 a dobré řešení které měli ve formě Picasa software a Picasa Web opustili. A lepší né a né přinést.

Aktuálně se nejlépe chová jako alternativa software https://www.digikam.org/ který od jisté verze má již možnost vytvořit nové album ve Google Photos a né jen import do existující ho alba.
Parametry importu jsou skromné, ale aspoň že něco. Nejvíce otrockou práci provedete v software, následně provedete import a na stránkách už je upravíte popisky či lokace.

Co bohužel po oddělení souborové struktury Photos a Drive trochu znesnadňuje práci je nemožnost přímo mapovat adresáře s fotkami jako v minulosti. Tedy třeba upravovat fotky v již vytvořeném albu. A následuje stáhnutí>úprava> upload… no šlo by to jednodušeji.


P.S. Allydamm nezajímáš!
Martin-P
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků