Aréna - místo pro konání her a zápasů

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 17:38

Jednu věc opravdu nechápu :roll: Proč se to tu jmenuje DIGIarena. Mám za to, že v aréně si člověk může změřit síly, ale tady je to jen komedie. Četla jsem tu už dost připomínek adminům, na chování některých uživatelů fora, ale zdá se, že mají své vysvětlení, na kterém si tvrdošíjně stojí.
Své komplexy si tu léčí zamindrákovaní ubožáci typu sachs, FANTOMAS apd. a oni stále tvrdí, že s tím nejde nic udělat, nemáme si jejich komentářů všímat, a v horším případě tazatele napadnou, že co by chtěl, právo vyjádřit nemůžou nikomu upřít, a jestli se mu něco nelíbí, ať sem nechodí :?
Vím že se tu tohle už probíralo několikrát, ale přišlo by mi fér, pokud by mohli hodnot jen ti uživatelé, kteří sami donesou "svoji kůži na trh" Rozhodně nejsem sběratelka bodů,( i když pokud vím, že se moje práce někomu líbí, tak mě to samo potěší). Jde tu jen vážení admini o toto: Nikdo nemá rád štěknutí psa ze tmy, což tu sami podporujete, a už jsem to u jedné cizí fotky psala sachsovi. Přeji si, aby mě hodnotil jen ten člověk, který sám něco předvede. Můžu si pak říct: ano tenhle je fakt hodně dobrý, od něj to sedí, takhle bych chtěla umět fotit. A nebo: ne ne, tomuhle se moje fotky nelíbí a chápu to, fotí jinak, pěkné je pro něj něco jiného. A nebo: tak tyhle fotky se mi opravdu nelíbí, takže jeho případným výtkám se jen zasměju. (samotné by mi bylo trapné, kritizovat druhé aniž by se mohli konfrontovat s mojí prací)
Tohle si myslím požaduje většina naštvaných lidí z DIGIareny. Ano internet je ideální pro anonimitu, ale pokud by v této "aréně" platilo, vystav a pak se vyjadřuj, mělo by to nějaký smysl. Takhle si sami snižujete úroveň, protože si každý "hňup" může něco zběžně nastudovat a pak tu machrovat. Aréna = zápas, takže bych byla pro rovný boj, a ne pro to co se tu předvádí. Jedna věc totiž je, teoreticky vědět, jak by se mělo fotit, a druhá věc je to taky dokázat. Takže se ptám proč tu nejde závést: ukaž co umíš, a pak se vyjadřuj.
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 17:41

Inu, za zamindrákované ubožáky bych považoval spíš jiná individua.

http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... 58&cat=514
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... user=44135

"Takže se ptám proč tu nejde závést: ukaž co umíš, a pak se vyjadřuj."

Protože je to už z principu naprostá hovadina.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 17:54

No tak digic, to je asi kapitola sama pro sebe, už ty výrazy který používá, zrovna dneska jsem to četla.
Asi budu pro tebe pomalejší :-) ale stejně pořád nechápu, proč je to z principu hovadina. Nastavilo by se to, a hotovo. Pokud se pak bude dotyčný prezentovat jako digic, tak je to pro mě jasný :-))) ale takhle, hodím nějaký body, pak plácnu něco o tom, kde to je natěsno a to je celý...........Promiň, nevím jak ty, ale vystavuju tu proto, že mě názory lidí zajímají. Nad tím co napíšou se snažím přemýšlet, ale to jde v případě, že je to fifty fifty. Můžu se kouknout a říct si: jo tak to se nedivím že se jí to moc nelíbí, je dobrá, ale u těhle individuí to jaksi nejde. Pak vůbec nechápu, proč mají tu možnost bodovat - nevím jestli mě chápeš, co tím chci říct...........
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 18:08

Je to hloupost, protože tvorba a hodnocení tvorby nejsou dvě totožné věci. Pokud se mi nelíbí film, tak to o něm mohu říci, i když nejsem režisér. Pokud mi nechutná jídlo, mohu to o něm říci i tehdy, když nejsem kuchař.

Pokud vkládám fotku, zajímá mě názor konzumenta. Pokud někdo vystavuje v kamenné galerii, tak tam taky nepouští jen ostatní fotografy.

U hodnotitele je pro mě mnohem podstatnější vědět, jak hodnotí ostatní snímky. Pokud vidím, že má na fotky určitý vkus, že dokáže ocenit fotku, kterou považuje za dobrou, i zkritizovat fotku, kterou považuje za špatnou, jeho názor přijímám (ačkoli se jím nemusím řídit). Rozhodně je pro mě přínosnější šestka od člověka, který, ačkoli nefotí, tak dokáže využívat celou stupnici, než desítka od člověka, který sice fotí, ale nic jiného než desítky dávat neumí.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 11. 2007 18:39

Pokud někdo bude chtít dělat problémy, bude je dělat i s omezeními - a ta se vždy dotknou hlavně normálních slušných návštěvníků.

Je potřeba napřed vložit deset fotek, aby bylo hodnocení přístupné? Troll bez problémů stáhne deset fotek z netu, vloží je a má hotovo. Slušní lidé, kteří by se chtěli vyjádřit, to neudělají.

Jaké omezení vás napadá, aby z něj nakonec neměli nepříjemnosti jen ti slušní? Já vidím jedno spolehlivé řešení: kašlete na pitomce, ignorujte je.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Pety 16. 11. 2007 20:38

USER47: Dovedeno ad absurdum, měl by člověk chtít, aby jej hodnotili jen diváci, tedy ti, kdo sami v galerii nevystavují. No - ona to není možná až tak špatná myšlenka - hodnotili by lidé, kteří si s fotografem nekonkurují. Takže by měli o pohnutku méně psát kraviny...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 20:41

Zajímavá myšlenka:). Leč prakticky asi neproveditelná...
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 20:46

Podle názvu vlákna jsem si myslel,že je tady nějaké vyřizování účtů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak si galerii rozdělte :wink: Profi pro profíky a Amatér pro zbytek. A profíky vybere parlamentní komise. :mrgreen: :roll: :roll: :roll:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 20:50

Problém není ve střetu amatér-profík. Profesionálové by se tu mohli spočítat na prstech jedné ruky.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 20:51

Gladiátor byl člověk bojující v zápasech pro pobavení publika. Výraz gladiátor je odvozen od názvu krátkého meče (gladius), s nímž gladiátoři za časů starověkého Říma často bojovali. Gladiátoři byli často otroci, váleční zajatci a odsouzení zločinci, existovali však i gladiátoři-profesionálové. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Sorry za OT,to mi jde dobře.Lépe než focení :wink:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 21:04

Tady máte. A do arény. Obrázek
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 21:21

Pety je to pravda. Takhle mi přijde, že jsou tu na jedné hromadě absolutní laici, pak ti, kteří mají estetické cítění a na fotografiích to je vidět, dále ti co zvládají foto po stránce umělecké i technické, a samo se tu najdou i lidé, co jsou od "fochu"
Je pak logické, že vznikají problémy. Docela mě vzal výraz, který tu frčí - výcvak (primitivní fotka). A nejen ten. Jsou tu tací, co si hrají na fundované, halda zkratek a podobných výrazů, jen aby působili co nepovolaněji. Mám ale za to (možná jsem to špatně pochopila) že tahle aréna je pro laiky. A pakud se tu už vyskytne nějaký odborník, tak si nechám ráda poradit, prohlídnu si jeho práce a to si myslím by bylo správné. Nechápu, že se tu "poflakují pochybná individua" která ze sebe dělají něco co nejsou a nikdo s tím nic neudělá. Pokud totiž budu opravdu fotograf, tak se za svoje práce nebudu určitě stydět, a pokud budu na takovýchto stránkách, a budu někoho kritizovat, tak nebudu přeci vystupovat, jako namyšlený "idiůtek" který hodí číslo a beze slova zmizí.
Chápu že bojovat proti lidské blbosti, závisti a zlobě je nekonečný boj, ale měl by to být opravdu boj a né jen přihlížení. Tedy alespoň já na to nejsem.
Asi mi to vadí tím víc, že se 17 let pohybuju v jiné sféře umění, než je fotografie, takže vidím hodně bludů, co tu oni povolaní kážou. Není mi tedy příjemné, že se mi snaží radit nějaký ubožák, a hází na mě machry. Nezlob te se na mě, ale hodnocení takových lidí, je zcela od věci a nemá mě, ale ani nikomu jinému co dát. A je smutné, že se nenajde způsob, jakým tomu zabránit.
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 21:28

poflakují pochybná individua :mrgreen: :mrgreen: Nešlo by udělat nějakou tabulku?? Rozdělit lid. Třeba 1. Individum2.Profík 3. Idiot 4. úplný idiot 5. Totální amatér 6. Trotl 7. POflakující individum 8. Machírek 9. Velký machírek 10. Machr 11. Mimoň 12. Béďa Trávníček :roll: :roll: :roll:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 21:29

Jistě, že je to tu pro laiky. Tím spíše mě vždycky zarazí, že se někdo hrozně diví, že ostatním nepřipadá jeho fotka výjimečná. Pokud někdo napíše pod fotku "jsem amatér, učím se, jsem rád za každý komentář" a pak sprostě útočí na někoho, kdo jeho fotku označí za "pouze" nadprůměrnou, tak o jeho upřímnosti lze pochybovat.

Podle mě, pokud někdo čeká, že se z komentářů něco podstatného naučí, je na omylu. Dá se poradit ohledně technických záležitostí zpracování fotky, ale na to podstatný musí přijít každej sám. Pokud vidím nějakou naprostou blbost, tak se nedá napsat, co je špatně. Prostě se mi to nelíbí, tečka. Líbí-nelíbí, popřípadě tento dojem vyjádřený čísly, je jediná smysluplná odezva, jaká se dá od internetové galerie čekat.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 16. 11. 2007 21:33

Jajina píše: tak tyhle fotky se mi opravdu nelíbí, takže jeho případným výtkám se jen zasměju.z/quote]

Promiň mi prosím, ale tuto tvoji větu opravdu nechápu. Nelze snad posuzovat něčí připomínky podle toho, zda se mi jeho fotky líbí nebo ne. Někdo může mít ve své galerii všechny fotky které mě se nelíbí, a přesto mohou být jeho připomínky přínosné. Naopak někdo má galerii plnou pěkných fotek a jeho připomínky mohou být úplně k ničemu. Myslím si, že mnohem lepší je zamyslet se nad každou připomínkou, zda je pravdivá, nebo jinak přínosná a vyhodnotit si to ať je od kohokoliv. Jestli někdo hodnotí kriticky, je možná větším přínosem, než ten kdo každou fotku chválí. Z všeobecné chvály se nikdo nic nenaučí. Vyžadovat po hodnotiteli, aby musel mít vystavené vlastní fotky, je podle mě nesmysl. Myslím, že zajímavé názory a připomínky můžou mít i ti, kteří vůbec nefotí. Kdo vysloveně chce škodit, může ukrást fotky kdekoliv na netu, takže tato podmínka stejně nic neřeší, a akorát to odradí spoustu slušných.
Podle mě nemá smysl se tímto tématem zas a znova zaobírat pořád dokola, už se to v diskuzi řešilo mnohokrát.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 21:34

Fotograf musí mít cit pro okamžik,umělecké cítění. Kvalita fotoaparátu je podružná(tedy až na to rozostřené pozadí) Nemám ani jedno :mrgreen: :mrgreen:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 21:36

Mimochodem, často se taky setkávám s názorem volně přeložitelným jako...

"My jsme přeci amatéři, tak si musíme odpouštět chybičky. Vy, co si hrajete na profíky, jděte jinam. Jůů, úžasný štěňátko, máme stejný, 10+++"

Ale to, že je člověk amatér, nemá přece nic společnýho s tím, že musí všechno označovat za úžasné, metat kolem sebe desítkami (s tím, že se mu jich od podobně postižených lidí dost vrátí) a pak se opájet nádhernými průměry. Většina amatérů by měla především obdržet trochu soudnosti a uvědomit si, že za branami galerie, kde jsou omámeni vlastní výjimečností, by spousta jejich fotek byla zralá na tlačítko "delete".
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 21:55

Petr 1968 :mrgreen:
Radek 72, na té větě není nic k nepochopení. Jestli-že jsem laik ve fotografii, to ještě neznamená, že fotografii nerozumím po estetické stránce. Jistě si ráda nechám vytknout technické věci (kterých jich halda, vzhledem k mému přístroji) ale musím vědět, a nebo mít alespoň možnost posoudit, na kolik tomu onen "rádce" rozumí. Nevím jak tobě, ale mě už pohled na něčí galerii o jeho schopnostech lecos prozradí. Těžko bude mít dobré oko a cit na foto někdo, kdo má galerii zaplácanou fotkami tak pro domácí použití :lol: Zároveň pakud si někdo "natahá" cizí fotky a bude tvrdit, že jsou jeho, tak se taky lehce odhalí v jeho kritice, nakolik tomu rozumí. Promiň, ale jedna věc je zcizit něčí fotky a druhá umět konstruktivně radit.
A že můžou mít názory a připomínky i ti co nefotí 8) no jistě, taky můžu radit jak postavit barák, ale asi bude podle toho vypadat. Ono jedna věc je radit a druhá věc opravdu něco dělat :wink: Věř, že vím o čem mluvím. A že se tu tohle téma už probíralo.......no jistě, né každému to je lhostejné. Taky se vsadím, že nejsem poslední, kdo se nad tím pozastavil.
No ale co člověk to názor že. Zajímal mě spíše názor admina na nějaké možné řešení, a to třeba i do budoucna.
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 22:00

názor admina již zazněl ne? A kdyby nezazněl? I mlčení je odpověď.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 22:18

"Jistě si ráda nechám vytknout technické věci (kterých jich halda, vzhledem k mému přístroji) ale musím vědět, a nebo mít alespoň možnost posoudit, na kolik tomu onen "rádce" rozumí."

To je přece ale naprostá hloupost. Jen z komentáře samotnýho musíš odvodit, zda je smysluplnej. Pokud mi někdo k fotce napíše nějakou blbinu ve stylu "příště ne středovka!!" a podobně, tak mě nezajímá, zda je to týpek, co si cvaká zahrádku, nebo světoznámej fotograf. Stejně tak, když mi někdo napíše komentář, kterej mi má co říct, třeba mi poradí s nějakou technickou otázkou, co mi je do toho, jak fotí on? Stejně je nakonec na mě, jakej komentář zhodnotím jako přínosný a jaký vyfiltruji jako nepřínosný.

Navíc stejně většinu věcí dělám tak, jak to vyhovuje mému estetickému cítění a mým záměrům, a zajímá mě jen odezva líbí-nelíbí.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 17. 11. 2007 08:03

Občas, když čtu v debatách stížnosti na nesmyslná hodnocení atd., tak mi to nedá a musím poradit: Zkuste se podívat do komentářů k nějakému článku o politice nebo o nějaké aféře (nebo o Paroubkově svatbě :-) ) na některém zpravodajském serveru, třeba na aktualne.cz nebo na iDnes. Až si přečtete trochu té hnusné špíny, co se tam vyskytuje, rádi se vrátíte na naši idylickou fotoarénu... :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 08:52

Pety: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jajina 17. 11. 2007 09:39

USER47, náš pohled na věc je zcela jiný. Tak jak ty si myslíš, že plácám "nesmysly" myslím si totéž já o tobě, a není to myšleno nijak ve zlém. Prostě to tak je a nic z tím neuděláme. Takže ode mě tečka a zařídím se podle svého uvážení.
Pety pravda co píšeš, ale nejsem si jistá, jestli o něco podobného stojím :lol: že....... i když je to jen odvárek......
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 10:04

Když se ti ostatní nepolepší,je nejlepší odejít :wink:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 17. 11. 2007 16:32

Krucinál, já vždycky doufám, že mě konečně někdo pomocí argumentů přesvědčí o tom, že nemám pravdu, ale pokaždé to dopadne ve stylu "plácáš hovadiny", "mám jiný názor a končím" nebo v některých případech třeba "choď už do piče debile".

Omlouvám se za nějaké své předchozí výrazy typu hovadina či hloupost, ale fakt je, že už jsem se k tomu tady vyjádřil asi tisíckrát a kdyby ses trochu snažila, našla bys nespočet diskuzí, kde se to řeší.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 17:39

USER47= bojovník s větrným mlýnem :mrgreen:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Březina 17. 11. 2007 21:47

Vážení, díky za vše příspěvky, jednou si člověk dovolí v sobotu nazapnout počítač a pak se diví :). Ale k věci: myslím, že Marek L. to řekl vcelku jasně a srozumitelně. Pokud chcete znát můj názor tak ten je zcela prostý: v galerii se při hodnocení nadužívá desítek, v důsledku toho jsou někteří uživatelé "zmlsaní" a pak nižší ale objektivní známku kompenzují nevhodnými výlevy¨.

Divili byste se kolik mi přišlo upozornění na nevhodný komentář u fotografie. Co mě ale čekalo, když jsem se na diskuzi a hodnocení pod fotkou podíval? V záplavě desítek a devítek pod průměrnou fotkou byla šestka, na kterou autor fotografie upozorňoval.

To jen pro ilustraci, jak jsou někteří uživatelé zmlsaní desítkami. Souhlasím také s tím, co tady bylo řečeno, komentář je pro mne důležitý především svým obsahem a na ten nemá vliv to, jak daný uživatel fotí.

Z celé této diskuze ale mám pocit, že se tu ani tak nejdená o nevhodné komentáře, jako spíš o nízké hodnocení fotografií. To totiž vede k nevraživým a zlostným komentářům ze strany uživatelů jejichž ješitnost byla dotčena (a teď opravdu nemám na mysli nikoho konkrétního).

A jaké je řešení? Prosté, zkuste se povznést nad hodnocením a komentářem, který je již od pohledu nesmyslný. A pokud se vám toto řešení nelíbí, zkuste prosím navrhnout jiné, objektivní. Takové aby nestranilo těm, kdo nechtějí vkládat snímky ale chtějí hodnotit a komentovat. Pokud bude toto řešení použitelné, zvážíme jeho uvedení do praxe.

Děkuji a pěkný večer
Petr Březina
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 22:18

A je to. Nic jiného jsem nečekal. Souhlasím. 10 má mít technicky dokonalý produkt s nápadem a nábojem.Nebo stačí jen skvělá myšlenka s něčím objevným. Na techniku nemám foťák, na umění talent :mrgreen: :mrgreen: Hodnocení mě nezajímá,sám vím co fotím a kritický jsem dost. (k sobě)
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 18. 11. 2007 20:33

škodní užívatelia nevymiznú nikdy - tak, ako nevymizne kriminalita z ulíc nášho sveta. Dá sa proti tomu bojovať, avšak je otázne, nakoľko bude tento boj (ne)úspešný.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jajina 25. 11. 2007 21:09

ad adminům: Nešlo by udělat, aby si mohl člověk nastavit, jestli si chce nechat dávat body a komentáře, i od lidí co tu nemají žádné fotky? Tak jako se to celé dá nastavit teď? Momentálně je možné, nenechat se bodovat a nebo obojí - ani přidávat komentáře k fotce. Je to přeci totéž. Ohrazujete se tu tím, že chcete řešení, aby mohli hodnotit, i ti kteří nic neukázali, ale tomto případě to taky nemohou. Byla by to jen další alternativa. Pokud někdo stojí a komenty od někoho, kdo se nemá a nebo z nějakého důvodu nechce ničím ukázat, tak prosím, ale ti co jim to vadí, by měli zase jinou alternativu. Takže tohle je moje řešení situace. Komu to nevadí, ať si nechá radit od koho chce a komu vadí, ať má nějakou možnost se o své práce podělit s někým kdo fotí, a né s někým kdo o tom jen "kecá" Budu moc ráda, když se k tomu vyjádříte. Díky a přeju příjemný den......Jájina
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 11. 2007 22:43

Všechno jde udělat, ale nechystáme se na to. Pokud nechcete, aby lidé vaše fotky hodnotili, můžete komentáře vypnout. Nebudeme to ale dá členit - vy chcete, aby hodnotící měli aspoň jednu fotku, někdo jiný zase přijde s tím, že pro něj by to mělo být pět fotek. Ne, tudy cesta nevede.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Jajina 26. 11. 2007 08:53

Ale ano, podle mě vede. Jen si začínám opravdu myslet, že vás ty žabomyší války, které se tu pak pod fotkamy vedou snad baví. Už jsem vám psala, že tu ty fotky mám protože o komenty stojím, ale ne od těch co samy nic nemají. A určitě nejsem sama. Pokud to jde technicky, a je to jen vaše vůle tohle neudělat, udělala bych na to třeba anketu tady na areně. Pokud bude většina na vaší straně, pak prosím, budu to muset akceptovat, a nebo odejít.............Jájina
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 11. 2007 09:14

Jinými slovy stojíte o komentáře, které se vám líbí - a nechcete komentáře, které se vám nelíbí :)

Představte si, že bychom udělali tuto změnu a všichni prudiči by si do galerie vložili jednu fotku - což je záležitost na dvě minuty. Za čtrnáct dnů by tady tato diskuze byla znovu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Jajina 26. 11. 2007 09:46

Myslíte Vašimi slovy že??? To pak ano, já mluvím jen ze své praxe. Pokud jsem vystavovala olejomalby a nebo je na různých jiných místech prodávala, tak to bylo asi o tomto: Pokud je návštěvní kniha výstavy, tak jsou tam samo různé reakce, vesměs je to obchod jako každý jiný, takže mě zajímají především lidé, co si moje díla koupí - což je pochopitelné. Komu se nelíbí nenutím jej je kupovat. Tudíž rakce typu: Tohle bych si na zeď nepověsil(a) protože je to podle mě bla bla bla, od člověka, co štetec viděl maximálně tak při bílení špíže, mě opravdu nezajímá.
Stejné je to tady. Jsem laik ve fotografii, ale i fotografie je umění, a estetické cítění se bohužel nedá naučit, to buď to člověk má a nebo nemá. Jsou tu tací u kterých vidím, že jsou "mimo mísu" a jediné co umí, je metat nesmyslnými komenty. Nebaví mě proto jen přihlížet, jak se nad mojí snahou pasou nějací rádoby "odborníci" co nejsou schopní z různých důvodů sem ničím přispět. Pokud mě ve škole někdo poučoval nad tím co je správně a co ne, tak jsem se mohla podívat na jeho práce - což je přirozené, a podle mě správné. Ale tohle jsou podle mě, jen pokusy o trapnou provokaci. Budu ráda, když se něčemu přiučím, ale jen za cenu, že budu také konfrontována z pracemi mého učitele, rádce či oponenta.
Takže opravdu nechápu proč napadáte, a snažíte se ztrapnit mojí osobu tím, že stojím jen o kladné komenty. Všichni umělci mají za to, že jejich práce je dobrá, a rádi o tom debatují, asi vás to překvapí, ale jsem na to zvyklá. Při těchto debatách, se ale opravdu nikdo nezahazuje s "chytrolínem" co chodí jen radit a nikdo nikde jeho díla neviděl. Toť vše co jsem vám k tomu chtěla zdělit. (nevím, ale třeba nekdo z vás bude schopný, tomu co jsem psala porozumět) Jinak přeju pěkný den. Jájina
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 11. 2007 10:36

Nijak vás nenapadám, jen jsem do jedné věty jednoduše shrnul to, co tady píšete v dlouhých odstavcích. Chcete mít možnost zrušit u svých fotek komentáře, které se vám nelíbí.

A také tvrdím, že to není reálné. Protože jestli dnes řešíme, že komentovat by neměli ti, co nevložili žádnou fotku, příště budeme řešit počet fotek, délku registrace, množství komentářů, potom oddělovat majitele zrcadlovek od majitelů kompaktů, oddělovat ty, co snímky upravují ve Photoshopu... Přeháním to, ale vy také.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Jajina 26. 11. 2007 11:01

:mrgreen: no je vidět, že se nemůže "změnit škola" když je špatný ředitel 8) Děláte z lidí hlupáky............myslíte, že nejsou schopní uznat, že s nějakým přístrojem určíté věci prostě tak dobře vyfotit nejdou? A nebo pokud tu budu mít půl roku jen jednu fotku, tak je to taky přinejmenším vypovídající o tom že dotyčný rád vykládá, než fotí? A nebo o délce registrace.......tak to pochybuju že někdo sleduje.........To že bude někdo s talentem, dobrými nápady, úrovní a věcnými komenty lepší než někdo, kdo je tu dva roky, a má tu dvoje "sýkorky" to je pro mě podstatné a né nějaká registrace...........a neposlední řadě, že ani programy v PC někomu nepomůžou.......
Drazí adminové řeknu k vám asi toto: Vy nehledáte způsob jak, ale hledáte důvody proč je lepší nic nedělat............No nic, jak se říká: Nehádej se s hlupákem, klesneš na jeho úroveň a tam tě porazí, protože tam má zkušenosti...............................................
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lalla 26. 11. 2007 11:28

Drahá Janino, máš pravdu, se divím adminům, že s tebou vůbec ztrácejí čas a ještě klesnou na tvou úroveň...

Nezlobte se že je to ot, ale již jsem musel reagovat a zastat se adminů.
lalla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 26. 11. 2007 11:34

Mě by pořád zajímalo, jakou má vazbu "obsah komentáře" na "kvalitu tvorby hodnotitele". Stále jsem se to od nikoho nedozvěděl a asi ani nikdy nedozvím. Zmiňovala jsi tu knihu návštěv u svý výstavy olejomaleb. Taky jsi povolila do ní psát jen lidem, kteří měli svou vlastní výstavu olejomaleb? A pokud možno ještě používali stejnou značku barev a stejnou velikost plátna?
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 26. 11. 2007 11:36

Stále tu někdo píše, že mu jde o komentáře. Ale je to opravdu tak? Kdyby ti šlo o komentář, tak řešíš ten, ne kvalifikaci člověka, který je tak troufalý, že si dovolí ve veřejné galerii okomentovat tvoji fotku.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 11. 2007 11:40

Ano :mrgreen: Oddělit majitele zrcadel od kompaktů :wink: Jsem diskriminovaný :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: Dám to do Štrasburku :!:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 26. 11. 2007 11:46

Souhlasím s USER47, i podle mého názoru obsah komentáře a kvalita tvorby hodnotitele spolu nesouvisí. Kvalitní postřeh může mít i člověk, který vůbec nefotí. Naopak i člověku, který má vynikající fotky se může stát, že mi přidá komentář, který je mi k ničemu, i když uznávám, že toto asi nebude moc častý případ.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 11. 2007 11:51

Jasně ,že má USER47 pravdu. Mě by nikdy nenapadlo někoho hodnotit blbě,když se mi to líbí a dobře ,když ne. Nemám důvod a mám už dost let. Vím,že jsem hodně OT,ale nejsem zlý,jsem jen moc nešťastný. Možná,že už dokonce nemocný.Deprese je nemoc,která i zabíjí.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radar28 26. 11. 2007 11:51

Já bych navrhl, aby nemohli fotky komentovat ti, co dávají známky průměrně menší než 8 :-) :wink:
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 11. 2007 11:53

1-10 je moc. Stačilo by 1-5. Jako ve škole :wink:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 11. 2007 11:55

Nešlo by naprogramovat galerii, aby automaticky vložila náhodně vybraný pochvalný komentář a pět desítek? Galerie přece obsahuje mnoho tisíc fotek, ta přece má právo hodnotit! :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 11. 2007 11:58

Fotky by měl hodnotit počítač. Lidé jsou nedokonalí a zlí . Už Bůh je chtěl zničit,když se podíval na to co vytvořil. :lol: Stejně mám nejkrásnější avatar (10)
Naposledy upravil Petr1968 dne 26. 11. 2007 11:59, celkově upraveno 1
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 26. 11. 2007 11:59

jj hodnocení 1-5 by určitě stačilo, význam jednotlivých známek máme všichni zažitý ze školy, a stejně nikdo nevyužívá plně rozsah 1 - 10
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jajina 26. 11. 2007 12:02

USER47 tak ty jsi přesně člověk kterého neřeším. Při hádce s digic jsem se mohla konečně podívat na tvé sýkorky :mrgreen: a podobné výtvory. NO COMENT :mrgreen: Samozřejmě, že do knihy mohou psát všichni 8) ale mě živí peníze od těch spokojených 8) A že máš pocit, že mi jde o body :mrgreen: no tvé pocity opravdu nejsou moje. Každopádně jsem si mohla za ten celkem krátký čas co tu jsem uvědomit, že mi tu setrvání a vystavování nic nedá. Radit tu může kdo chce, nastuduje si pár odborných výrazů a pak se tu vydává za "pana fotografa" viz sachs :mrgreen: a o to opravdu nestojím. Takže drazí není mi z vás "horko ani zima", předpokládám jako vám ze mě 8) takže odcházím. O nějaké bodování vážně nestojím, a našla jsem server, který má jiné podmínky než vy tady. Bavit se s hluchými a slepými není zrovna moje hobby :mrgreen: Jinak přeji hodně spokojených uživatelů vaší arény 8) Jájina
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 26. 11. 2007 12:02

Nojo, ale ve škole je to taky samé 1-, 2-, 4+...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 26. 11. 2007 12:06

Jajino, přeju ti, abys našla galerii, která bude mít pravidla přesně podle tvých představ a kde ti budou padat jen samá kladná hodnocení.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 26. 11. 2007 12:27

Jajino, nechápu, co ty a digic máte furt se sýkorkami. Asi na třech fotkách ze třiceti jsem tu měl sýkorky. Ty fotky jsem vložil asi před rokem, dnes bych je možná nevložil. No a co, sakra?

Jdi si klidně na jaký server chceš, doporučuji třeba fotografovani.cz, tam si můžeš zablokovat kohokoli, kdo nebude pochvalně vzdychat nad každou ptákovinou.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 26. 11. 2007 12:34

Ještě něco. Sama píšeš, že tě zajímají názory lidí, kteří si tvoje olejomalby koupí. Volně interpretováno, jsou to názory lidí, kterým se tvoje malby líbí. Názory lidí, kterým se to nelíbí, znát nechceš.

Kde je tady ta vazba na tvorbu těch kupujících, když už to dáváš jako přirovnání? Vždyť je to zase jen o tom, že chceš jen kladný komentáře. Neskutečně si odporuješ, ty to sama nevidíš?
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2007 13:34

To Jájina: Jájino, jde vám opravdu o komentáře těch, kterým se vaše díla líbí? V reálu se prodává i kýč, když se někomu líbí... Jaký přínos pro vaši uměleckou tvorbu by mělo filtrování pouze pochvalných komentářů?

Pokud kritizujete pravidla serveru, vystavujete negativní hodnocení těm, kteří pravidla optimalizovali a programátorům, kteří se na práci podíleli. Přesto vaši "kritiku" nikdo nefiltruje. Dokonce vám moderátor obsáhle zdůvodnil význam pravidel, ač by se vašim příspěvkům nemusel věnovat, protože výklad těchto pravidel naleznete v tomto fóru vícenásobně.

Tak trochu mi připomínáte svou nekritičností jednu nechvalně proslulou uživatelku ze serveru Fotografovani.cz a několika dalších, tuším podnikatelku z Plzně, čerstvou maminku, která zcela nekriticky, fascinována svou tvorbou, "ulítavala" mimo atmosféru své rodné hroudy, Země. Není na čase zvážit svou vlastní internetovou galerii nebo se alespoň chytnout za nos? :wink: :mrgreen:

PS: Její příspěvky ve fóru jsem četl s chutí, než dostala ban :mrgreen:
Naposledy upravil anonymni dne 26. 11. 2007 20:41, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod VladikS 26. 11. 2007 14:36

Adminové za lidské škodiče nemůžou. Tohle je internetová galerie. galerie kam může jít hlupák, umelec, amatér...tohle je smysl internetu.
Nabídnout můžeš cokoliv ale musíš počítat s tím, že to může každý okomentovat jak chce. Pokud se cítíš být mělec na vysoké úrovni, můžeš dělat výstavy s galeriích kam určitě přijde jen ten kdo bude chtít a koho to bude opravdu zajímat. A jejda....vidím že umělec Jájina odchází....asi zbytečná reakce...
VladikS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 11. 2007 15:44

Jájino zůstaň :P Já sem chodím jen odpočívat a prudit.Relax :lol: Můžem spolu :wink:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petar85 27. 11. 2007 00:23

Také si myslím, že nejlepší je ignorace, ale když to někdy nestačí, co prudičům zasekat IP adresu? Aspoň na dva měsíce?
petar85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 11. 2007 00:38

Kdo je prudič? Ten co dá někomu v galerii dvojku? :roll:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 11. 2007 06:16

Třeba někdo, kdo napíše, že se mu šestidesítková fotka nelíbí, protože objektu chybí loket?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 11. 2007 10:05

Třeba tam ten loket chybí schválně :lol: Záměr tvůrce sakra :P Jinak tohle vlákno tady chybělo :mrgreen: Tady to bude žít. :mrgreen:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 11. 2007 15:15

je to taky problem prirobyt tam tlacikto "povolene iba 10 bodove hodnotenia" :).

A najlepsia fotka by bola nieco ako pocet hlasov*median :)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 11. 2007 17:53

Volíme kandidáty Národní fronty :mrgreen: :mrgreen:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 11. 2007 18:05

ČUNEK NA HRAD,SMRT HNĚDOČECHŮM A HNĚDOFRANCOUZŮM,JDU ŽRÁT,NEŽ MI TO NĚKDO SEBERE
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 27. 11. 2007 18:08

Petře, s tímhle běž na novinky.cz, tam se to chytí:).
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 11. 2007 18:15

OT, lock

(vyridte si to s petrem :mrgreen: )
Mobil-man
VIP uživatel