D90 lehce fialové fotky na dsipleji fotoaparátu

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 18. 7. 2019 20:13

Mám dlouho D90 a poté co jsem si koupil D7200 ležela dlouho v brašně a když už jsem sní něco vyfotil, tak to bylo takové trošku fialové ve foťáku. Nijak jsem to neřešil, vrátil to do brašny a fotil D7200. Teď jsem ho oprášil, abych zkontroloval ten nádech a zjistil jsem, že to je jen na displeji. V PC jsou fotky celkem v pohodě.

Netušíte kde může být problém? Jediné co mě napadá, že před uložením do brašny na něm v Tamronu ladili objektiv a přehrávali fimware.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 7. 2019 04:48

Kvalita displeje? Čekat od toho malého displeje kdovijakou věrnost barev mi přijde jako velký optimismus.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod papun 19. 7. 2019 20:57

Nečekám kvalitu, ale v minulosti to bylo v pohodě a z ničeho nic to má takový nádech. Možná už jde trošku do kopru..... přeci jen není nejmladší.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 21. 7. 2019 07:41

Tak včera jsme sním víc pofotil a reálný výstup je v pohodě, ale displej je evidentně v kopru. Ale lepší jak kdyby umpřel čip...
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 7. 2019 09:04

Zkusil bych se na tvém místě zeptat v servisu, třeba je oprava jednoduchá, může to být i blbost, nějaký špatný kontakt.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod papun 21. 7. 2019 10:14

Vzhledem ke stáří těla, počtu najetých snímků, poštovného do a ze servisu a ten servis si minimálně myslím nějakou tisícovku vezme to nemá asi smysl.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 7. 2019 10:29

Já jem takhle odepisoval objektiv Nikon 18-105mm (také cca 5 let starý), donesl jsem ho ukázat do Foto Škoda a oprava stála nakonec 150 Kč.

Kdybych to musel někam posílat, tak bych se na to vykašlal, nerad chodím na poštu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod papun 21. 7. 2019 11:52

Tak můžu napsat e-mail, třeba tu vadu mají nějak zmáklou. Za to nedám nic.
papun
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků