Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 8. 2020 12:51

Popravde vacsi, nez predstava, ze wikxzen dojde na bicykli s teleobjektivom az na Island ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 8. 2020 13:09

To snad spíš aby si pořídil šlapací vzducholoď jako ze Zemanova filmu. Nebude s sebou ani potřebovat dron...
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 8. 2020 19:25

Nic není nemožné. Jen chtít (a mít sponzora). :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One 20 Pro
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 30. 8. 2020 06:27

Tak mi připadá, že jediná 2 vlákna, které tu trochu žijí, jsou vlákna Fuji a Olympusu. Jako by majitelé Canonů a Nikonů přestalo bavit fotit nebo přispívat do fóra (Pavelmeli je čestná výjimka), když nepočítám LAMA level dotazy od čerstvých nebo budoucích majitelů bezzcadlovek, které se v poslední době začaly množit.

Je mi jasné, že kvůli Covidu se zkomplikovalo cestování a tím odpadlo i hodně focení (a údajně je to i jeden z důvodů, proč trh s fototechnikou padá stále níže). A že i ti, co někde byli, jako třeba Ferin v Provence, necítí potřebu se o výsledek podělit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 8. 2020 07:18

Taková nějaká únava materiálu.

Všichni už všechno ví, všichni už všechno řekli desetkrát, už se tu ani moc neuráží, svaté nadšení nahradila smutná skepse ...

Zbývají už jen ty fotky, ale to je na tom focení to nejtěžší ;-)

Trochu mi tu chybí možnost vyjádřit názor jinak, než příspěvkem. Na mu43 fóru mají celou řadu tlačítek, nejen Like, ale i další - Appreciate, Informative, Agree, Funny atd.

Ne teda, že by to vyřešilo tu únavu, ale přeci jen, ta malá zpětná vazba by mohla být určitou motivací.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 8. 2020 07:29

Ja som od zaciatku Covidu fotak v podstate nevytiahol. Akurat dnes sa chystam na anglictinu do ZOO, tak mozno z toho nieco bude a v piatok mi dosla 17 f1.8 od ktoreho si slubujem, ze ma s tym bude pocas tohto obdobia bavit fotit v meste, kde vacsinu svojich 300mm+ EQ moc neuzivim.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 30. 8. 2020 07:41

A jo, souhlasim, nejake dalsi zpusoby interakce by mozna byly fajn. Ale uz se to tu zrejme doklepe postaru :)

Davidof to vystihl - zbyva uz jen foceni :) Ja se tesim na dnesni odpoledne - bourky, vitr, snad i zasviti. Muze to byt fajn na delsi expozice. COVID by nemel nikoho zastavit - street, makro, priroda se da fotit porad ;-) Ja se naopak behem COVIDU rozfotil, ale slo prevazne o rodinu. Co se tyce vaznejsiho foceni - planuji v rijnu fotoakce - jednu v Krusnych horach, druhou (zatim) v Dolomitech, ale z toho nejspis budou jen Tatry nebo jine mistni hory.

EDIT: Z techniky resim spis uz jen to, ze mam moc objektivu a jak je vsechny vyuzit :) A porad mi nedava spat GR III na street.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 8. 2020 07:55

Ten Covid tak nějak všem zkazil náladu.

Já fotil na zahradě, když se ven nesmělo, ale trochu jsem se toho přejedl :-)

Dneska teda vyrazím na ten sajdkárkros, naštěstí už jsem jim to slíbil, takže není cesty zpět.

Ricoha mám spojenýho s nejlepšíma dovolenýma . tak čekám, až přijdou další nejlepší ... Pořád věřím :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 30. 8. 2020 08:02

Chapu, GR je kapesni. Mam znameho, co foti klasicky velkym fotakem, ale rodinu komplet GRkem, i sport ...

Jinac ty Krusne hory, ona to je fakticky otevrena akce, tak kdyby nekdo planoval vyrazit ...

Obrázek

EDIT: Jdu s klukem na kolo :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 8. 2020 08:34

Vcera sme sa vratili z HR, tak len taka nostalgicka naladovka na nedelu :-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 8. 2020 08:43

No tak to u nás můžem tak akorát zaplakat pod cínovou oblohou :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 30. 8. 2020 10:06

Naštěstí moderní sw umí i tu HR oblohu... :)

-- 30. 8. 2020 11:08 --

A Karlovačko je teď v akci v Lidlu, takže pohodička... :)
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 30. 8. 2020 22:15

Veslon píše:Amalary: jaké hroty myslíš? Myslíš ty bodce na konci nohou?

Ano. Doporučuji koupit stativ i s hroty o délce aspoň 2,5 cm, aby to mělo smysl. Případně hroty dokoupit, protože velmi pomáhají zejména na sněhu a všude tam, kde není pevný povrch.

Pemare, určitě netvrdím, že levnější stativy můžou konkurovat špičkovým stativům v horších větrných podmínkách. Ale pokud má kvalitní karbonový stativ dostatečnou nosnost a vycentrovaný háček na středovém sloupku, tak není problém jej zatížením dostatečně zpevnit. Kromě fotobatohu mám sebou ještě textilní vak a když fouká více, tak cestou do něj dám nalezené kameny pro zatížení.
Osobně si myslím, že už je dávno pryč ta doba, kdy bylo Gitzo a pak hodně za ním ostatní. Třeba zrovna to Leofoto v nejvyšší řadě Ranger má desetivrstvý karbon a je velmi vychvalovaný. A jsou další značky se kterými fotí krajináři a jsou spokojení. Tedy když to shrnu, tak určitě neplatí, že jen Gitzo funguje.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 31. 8. 2020 06:11

pemar píše:Tak mi připadá, že jediná 2 vlákna, které tu trochu žijí, jsou vlákna Fuji a Olympusu. Jako by majitelé Canonů a Nikonů přestalo bavit fotit nebo přispívat do fóra (Pavelmeli je čestná výjimka), když nepočítám LAMA level dotazy od čerstvých nebo budoucích majitelů bezzcadlovek, které se v poslední době začaly množit.

Jeste Pentax zije ... akorat ho furt nekdo prehlizi :)

-- 31. 8. 2020 07:13 --

Obrázek
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 8. 2020 07:42

Tak to je povedené :-)

Pěkné barvy a atmosféra. Pro to si musí člověk dojít.

Já v neděli taky hledal barvy, a když připustíme, že hnědá je taky barva, tak jsem je i našel. Občas i kousek barvy přilétl a přistál mi na hlavě, těle, objektivu ...

Tedy - na začátky byly i jiné barvy

Obrázek

Obrázek

A těsně po startu byli všichni krásně rozeznatelní

Obrázek

Obrázek

ale po projetí pár zatáček

Obrázek

a hlavně "Louže L"

Obrázek

projížděli cílovou rovinkou v jednotné barvě

Obrázek

To počasí přinášelo spoustu nástrah, přesto si někteří vyskakovali

Obrázek

... a jiní zapadli dvacet metrů před cílem

Obrázek

Speciálně inspirován cportem jsem se začal učit s rybím okem, ale tohle nebylo optimální prostředí pro začátečníka. Jak jsem se k nim přiblížil, házeli po mě sračky.

Obrázek
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka