PANASONIC - zkušenosti,hodnocení,kvalita...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kromec 30. 10. 2007 16:26

CO chces fotit?
POkud to mas na rodine nenarocne foceni tak je zbytecne kupovat zrcadlovku. Zrcadlovka automaticky neznamena lepsi vysledky, paradoxne muze met horsi fotky nez levny kompakt ,protoze je narocnejsi na obsluhu a pripadne upravy v PC.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 30. 10. 2007 16:27

To záleží na tom, jak vysoké máš požadavky na kvalitu. Kdyby se s kompakty nedalo fotit, nekupovaly by si je každý den na celém světě miliony lidí.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MaxMix77 30. 10. 2007 16:40

janfran píše: Kdyby se s kompakty nedalo fotit, nekupovaly by si je každý den na celém světě miliony lidí.l/quote]
No... v tom s tebou souhlasim... Jinak je to tak ze vybiram na vanoce 2 fotoaparaty, jeden pro meho tatu a druhy pro me, tatka chce kompakt za kazdou cenu a ma to na takove to "rodine foceni" tak tomu jsem vybral Panasonic FX 55, i proto ze jeho znamy ma pry taky panasonic a chvalil si ho, nebo jsem mu taky jeste vybral fuji F40fd, ale on by byl radeji pro panasonic... no a ze vseho nejvic se mu libi olympus mju 8xx ale kdyz uz tak si myslim ze ten panasonic by byl lepsi... A ted ke me, ja bych se chtel foceni venovat trochu vic, i proto ze me to docela dost bavi... no fotky ted tisknu vetsinou 10x15 ale i vetsi, no v tom bych i pokracoval, obcas i na A4. NO k foceni, fotim vse a za vsech podminek... (to neberte doslova) Takze bych ctel slusnejsi fotky i za sera a v mistnosti... U panasonicu jsem slysel ze ma dost vychytany ten stabilizator... (to jen na okraj)... Tak co ted radite?? Jak pro me tak pro tatku?
MaxMix77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 30. 10. 2007 17:24

Zrovna stabilizátor v místnosti zas tolik nepomáhá- když fotíš s bleskem, nepotřebuješ ho, když bez blesku, potřebuješ vysoké ISO, abys mohl zkrátit čas a zabránit pohybové neostrosti. Stabilizátor pomáhá hlavně při focení nehybných předmětů, nebo při focení na dlouhá ohniska, kde se hodně projevují otřesy rukou. Proto je z kompaktů na focení v místnostech lepší spíš takový, který má slušný obraz při vysokých citlivostech, např. zmíněný F40.
Jestli tě focení baví a netrápí tě moc peníze, tak kup určitě zrcadlovku. Nejde jenom o možnost tisknout větší formáty, ale hlavně o možnost se mnohem víc vyblbnout. Můžeš dokupovat externí blesky, různé objektivy, nehledě na možnosti nastavení a množství funkcí. Fotky za šera budeš mít s jakoukoli zrcadlovkou (technicky) NESROVNATELNĚ lepší než s FX55 či podobným kompaktem.
U DSLR musíš počítat hlavně s některými počátečními limity, na které nejsi z kompaktů zvyklý, a jejichž překonání je hlavně otázka peněz. Jakmile je ale překonáš, budeš schopen dosáhnout mnohem lepších výsledků, než s kompaktem. Pak už bude jenom na tobě, jestli tu možnost využiješ. Třeba setové objektivy zaostřují často až od půl metru, abys vyfotil slušné makro, budeš muset koupit makroobjektiv, nebo předsádku. Teleobjektivy jsou dost drahé, takže dosáhnout přiblížení jako s ultrazoomem zase znamená odlehčit peněženku. Stejně tak je to se světelnými objektivy, které umožňují naplno využít převahu zrcadlovek oproti kompaktům ve špatném světle. I bez nich je ta převaha ale značná. Dále je zde nutnost (ale hlavně možnost) pracovat s hloubkou ostrosti, budeš muset častěji kontrolovat, jestli je správně zaostřeno, ale to je hlavně o zvyku. Určitě to není všechno, ale pro představu to snad zatím stačí.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MaxMix77 30. 10. 2007 17:39

No pro predstavu to urcite staci... chapu ze se zrcadlouvkou mas uplne jine moznosti nez s kompaktem a urcite bych se rad casem vyblbnul... Jen ted s temi penezma je to docela na houby, i proto jsem uvazoval o kompaktu, casem bych chtel urcite kompakt i zrcadlovku, protoze se mi nebude chtit vsude tahat zrc.. a komapk je hold kompaktnejsi... ale nevim ktery tedy vybrat.. no pro tatku uz mam asi jasno s tim FX55 ale co se mnou, Ty mas co za fotak? Na kolik by me prisla nejaka fajn zrcadlovka?
MaxMix77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 30. 10. 2007 18:07

Já mám EVF Fuji S6500, ale časem taky zřejmě skončim u zrcadlovky a kompaktu do kapsy, teď si přecejenom jako student nemůžu ještě tolik vyskakovat. Navíc mám pár požadavků, který u mě vylučujou nejlevnější zrcadlovky, nebo spíš nejlevnější objektivy. Kdybych měl vybírat teď, chtěl bych Nikon D80, objektivy 18-200VR, pevnou sedmdesátku na portréty a 150 na makro. A do kapsy bych k tomu bral něco jako Fuji F31, škoda že už se nedělá.
Nová zrcadlovka se setovým objektivem se dá sehnat tušim lehce nad patnáct tisíc, např. Pentax K100D, Olympus E410, E510, Canon 350D.
Ale pokud tě focení baví, bude to zřejmě jen začátek investic. Ale to nevadí, i seťák stačí k seznámení se zrcadlovkou, navíc je k ní skoro zadarmo. A kromě toho často není zdaleka tak špatný, jak se řiká. Aspoň zjistíš, jestli ti vadí, že je málo dlouhej, málo širokej, že má špatnou světelnost, špatnou kresbu, že vinětuje atd., a budeš si schopem lépe vybrat další objektiv(y).
Pokud víš, že nakonec budeš mít jak kompakt, tak zrcadlovku, bude možná lepší začít s kompaktem. Kup si nějaký alespoň s prioritou clony a času a uč se na něm, aspoň nebude přechod na zrcadlovku tak tvrdý. Navíc cena zrcadlovek klesá rychleji než cena kompaktů, takže když teď koupíš kompakt a za rok DSLR, utratíš míň, než kdybys to dělal naopak. A ušetřený peníze můžeš hned vrazit do stativu, filtrů, blesku...je toho spousta
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MaxMix77 30. 10. 2007 18:17

Jo,jo souhlasim s tebou... Jsem zatim taky student, takze s tema penezma budem na tom podobne. Vyberu si ted nejakej ten kompakt a pozdeji DSLR. Jen mi napis ktery by jsis ty ted koupil kompakt na mem miste...

PS: co studujes?
MaxMix77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 30. 10. 2007 20:35

Zase záleží, kolik do něj jsi ochotnej vrazit. Mě se třeba líbí Canon G7, ale za doplněk ke zrcadlovce bych tolik nedal, snažil bych se držet kolem 7000. Z kompaktů v této hladině se mi díky univerzálnosti líbí Canon SX100, ale možná už je moc velký. Foťák bych sice v kapse nikdy nenosil, ale přecijenom bych chtěl ke zrcadlovce něco, co budu moct tahat opravdu všude. Problém je, že z těch menších většina nemá prioritu clony a času, bez kterých se neobejdu.
Zkusil bych ještě někde sehnat Fuji F31, nebo bych koupil F50 a překousnul fakt, že obrazová kvalita šla oproti F30 spíš dolů. Možná ještě Nikon P5000, ikdyž tam by mi moc nevyhovoval rozsah objektivu. Kompakty teď moc nesleduju, tak nevim jak jsou na tom ostatní značky. Ale Ixusy od Canonu jsou pokud vím všechno automaty, stejně jako Panasonicy TZ, LS, LZ a FX. Možná ještě W série od Sony, ideálně starší W55.
Jinak já jsem teď ještě na gymplu, letos maturuju, pak bych rád na ČVUT/FEL, ale úplně rozhodnutej ještě nejsem.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 31. 10. 2007 14:48

ako obvykle to v takýchto všeobecných témach býva - ešte sa ani neprejde na 2. stranu a už OT :mrgreen: ( pardon aj za to moje :) )
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků